Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Monika Polkowska / MARRAKESZ

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Monika Polkowska / MARRAKESZ

Monika Polkowska / MARRAKESZ

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. W tym roku dwukrotnie ukończyła pełnego IRONMAN’a w Australii i we Włoszech. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

"Niezwykle żywiołowe miasto, pełne smaków, kolorów i orientalnych zapachów.

Miejsce magiczne i wyjątkowe. Orientalne zabytki, gorące słońce nadające smak pysznym owocom oraz wyjątkowa, aromatyczna kuchnia. Marrakesz to także miasto sprzeczności, w którym ogromny luksus miesza się ze skrajną bieda. To również mozaika tradycyjnej kultury Berberów oraz napływowej, zachodniej. Miasto podzielone na część współczesną oraz zabytkową medynę otoczoną pomarańczowym murem. To również serce Marrakeszu i główny plac medyny Dżami al-Fana, jego wizytówka Meczet Kutubijja, inspirujące, marokańskie ogrody – największy Agdal, niezwykle kolorowy Jardin Majorelle i ten przy XIX-wiecznym pałacu El-Bahia, pałac El-Badi oraz kasba z grobowcami Saadytów. Nie bez powodu Marrakesz nazywany jest „bajkową krainą tysiąca i jednej nocy”. Warto również wykorzystać bliskość Atlasu Wysokiego i zwiedzić malowniczą okolicę miasta.”

– Monika Polkowska