Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Monika Polkowska / MARRAKESZ

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Monika Polkowska / MARRAKESZ
Monika Polkowska / MARRAKESZ

Monika Polkowska / MARRAKESZ

Z wykształcenia psycholog. Całym sercem kocha sport, podróże i swojego męża, który dzieli z nią pasje sportowe. W tym roku dwukrotnie ukończyła pełnego IRONMAN’a w Australii i we Włoszech. Na co dzień wraz z mężem prowadzi firmę i intensywnie trenuje. Wolne chwile wykorzystuje na podróże. Razem odwiedzili już wszystkie kontynenty oprócz Antarktydy.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Niezwykle żywiołowe miasto, pełne smaków, kolorów i orientalnych zapachów.

Miejsce magiczne i wyjątkowe. Orientalne zabytki, gorące słońce nadające smak pysznym owocom oraz wyjątkowa, aromatyczna kuchnia. Marrakesz to także miasto sprzeczności, w którym ogromny luksus miesza się ze skrajną bieda. To również mozaika tradycyjnej kultury Berberów oraz napływowej, zachodniej. Miasto podzielone na część współczesną oraz zabytkową medynę otoczoną pomarańczowym murem. To również serce Marrakeszu i główny plac medyny Dżami al-Fana, jego wizytówka Meczet Kutubijja, inspirujące, marokańskie ogrody – największy Agdal, niezwykle kolorowy Jardin Majorelle i ten przy XIX-wiecznym pałacu El-Bahia, pałac El-Badi oraz kasba z grobowcami Saadytów. Nie bez powodu Marrakesz nazywany jest „bajkową krainą tysiąca i jednej nocy”. Warto również wykorzystać bliskość Atlasu Wysokiego i zwiedzić malowniczą okolicę miasta.”

– Monika Polkowska

 

Marrakesz bywa nazywany bajkową krainą tysiąca i jednej nocy. Zachwycił się nim sam Yves Saint Laurent, a także miliony turystów z całego świata. Co sprawia, że jest tak wyjątkowy

Co warto zobaczyć w Marrakeszu?

Jeśli planujesz wycieczkę do Maroka z Travel PP, koniecznie odwiedź Marrakesz, miasto leżące u podnóża Atlasu Wysokiego. Co warto zobaczyć na miejscu? Oto lista najpopularniejszych atrakcji:

 • Dżami al-Fana – największy plac, a zarazem największa atrakcja turystyczna Marrakeszu, wpisana z całym zabytkowym centrum miasta na Listę światowego dziedzictwa UNESCO;
 • Meczet Kutubijja – Meczet Księgarzy z XII wieku jest największym meczetem w Marrakeszu;
 • Ogrody Agdal – najstarsze ogrody w Marrakeszu, wpisane na Listę UNESCO;
 • Jardin Majorelle – ogród zaprojektowany w 1923 roku przez Jacquesa Majorelle, a następnie kupiony i odnowiony przez Yves Saint-Laurenta i Pierre’a Bergé;
 • Pałac El-Badi – pałac sułtana Ahmada al-Mansura, który popadł w ruinę po upadku dynastii Saadytów;
 • Kasba z grobowcami Saadytów – nekropolia składająca się z dwóch mauzoleów, dziedzińca i ogrodów;
 • Pałac Bahia – jedna z największych atrakcji Marrakeszu, jego budowę zakończono w 1900 roku;
 • Muzeum Yves Saint Laurenta – francuski projektant mody swój drugi dom znalazł właśnie w Maroku.

Czym zachwyca Marrakesz?

Na wyjazd do Maroka z Travel PP wybrała się Monika Polkowska. Podróżniczka zachwyciła się żywiołowością, kuchnią i magią miasta, a także jego orientalnymi zabytkami, kontrastami i różnorodnością kultur. Odwiedź bajkową krainę tysiąca i jednej nocy i przekonaj się, że nie ma takiego drugiego miejsca na Ziemi!