Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Maroko

Maroko

Maroko leży tuż za miedzą Europy – od Hiszpanii dzielą go tylko wody cieśniny Gibraltarskiej. Mimo bliskiego sąsiedztwa Starego Kontynentu nadal jest to kraj egzotyczny: koło drogi spacerują wielbłądy, a częstym środkiem transportu pozostaje osiołek. Miejscowe kobiety wciąż chodzą z zasłonami na twarzach, choć w miejscach typowo turystycznych nie jest to tak rygorystycznie przestrzegane. Kraj poprzecinany jest licznymi pasmami górskimi, m.in. górami Atlas. Południową i zachodnią część kraju zajmuje Sahara. Ludność wywodząca się od tzw. „ludzi pustyni” – Berberów, mimo iż obecnie w dużej części mieszka w miastach, zachowała swoją kulturę i język. Religią dominującą jest islam, jednak w odróżnieniu od innych krajów muzułmańskich nie ma w Maroku islamskich ekstremistów – sprzyja to rozwojowi turystyki, a sam kraj uważany jest za bezpieczny.

Maroko jest często określane mianem trzech kolorów. Biały to kolor północy: z cesarskimi miastami Meknes, Fez i stolicą kraju Rabat. Arabskie domy w północnej części są śnieżnobiałe – odbijający się od nich blask promieni słonecznych po prostu oślepia. W środkowej części kraju dominuje kolor czerwony. Białe domki ustępują tu miejsca licznym twierdzom z czerwonego kamienia. W Marrakeszu czerwone mury przecina zieleń palm w liczbie kilkudziesięciu tysięcy! Sercem miasta jest słynny plac Djema El-Fnaa z żonglerami, akrobatami, zaklinaczami wężów i woziwodami. Na pustynnym południu kraju panuje kolor niebieski. Na niebiesko ubrani są wędrowni wielbłądnicy Tuaregowie, których często określa się mianem „niebieskich ludzi pustyni”. Maroko to brama do Afryki Zachodniej . Spora liczba zabytków kultury arabskiej, egzotycznych miejsc oraz wspaniałych plaż są gwarancją udanego wypoczynku.

Maroko to kraj niespodzianek i kontrastów, tutaj islam spotyka się z afrykańską witalnością i zachodnim modelem życia, a tradycyjny rytuał parzenia mocnej kawy czy przygotowywania miętowej herbaty współistnieje z fast foodami McDonald’s. Maroko ma wszystkie możliwe walory kraju marzeń każdego turysty: piękne wybrzeże Atlantyku, majestatyczne góry Atlas, ciekawe orientalne miasta z lokalnym klimatem i mozaiką ludzkich typów, arabskie wioski, w których zatrzymał się czas, a także otwarte i gościnne nastawienie do zagranicznych gości.

Agadir

 

największy kurort Maroka, słynie z pięknej piaszczystej plaży w kształcie półksiężyca, o długości ok. 8 km i szerokości do 300 m. Ładne, nowoczesne miasto pulsuje kolorami i zabawą od rana do wieczora. Z ruin kazby na wzgórzu można podziwiać przepiękny widok na ocean, plażę, port i miasto. Tysiące knajpek, lokalnych lub międzynarodowych restauracji, dyskotek, pubów i nocnych klubów – miłośnicy nocnego życia z pewnością znajdą miejsce dla siebie. Wieczorem zewsząd dochodzi muzyka – oryginalna mieszanka afrykańskich i arabskich rytmów. Soczyste owoce, pyszne soki wyciskane ze świeżych owoców, gęste koktajle, tradycyjne słodycze – najlepiej smakują kupione na ulicy. Knajpki w porcie zapraszają na rewelacyjne owoce morza. Fantastyczna pogoda w połączeniu z ciepłymi wodami Atlantyku sprzyja sportom wodnym – są tu znakomite warunki do uprawiania surfingu i kitesurfingu.

Skontaktuj się z nami

Marrakesz

 

jedna z dawnych stolic Maroka. Warto zobaczyć pałac Bahia z XIX w., ogrody Majorelle, XII-wieczny minaret Kutubiyyi i skosztować tradycyjny marokański obiad. Spacer urokliwymi uliczkami medyny z małymi warsztatami, gdzie powstają tradycyjne wyroby marokańskiego rzemiosła urzeknie Państwa. Późnym wieczorem warto przejść się na wielki plac Dżamaa al-Fna – najbardziej magiczne miejsce Maghrebu, słynne z lokalnego kolorytu i spontanicznych występów.

Skontaktuj się z nami

Essaouira

 

trasa wiedzie drogą widokową wzdłuż wybrzeża, a następnie nieco w głąb kraju. Częstym widokiem są tu kozy na drzewach, które nie mogąc wiele znaleźć na ziemi, wspinają się na drzewa i zjadają liście i owoce. Essaouira to dawny fenicki port, zwany przez Portugalczyków Mogador. Ta wspaniała twierdza nad Atlantykiem, w biało-niebieskiej tonacji, zachwyca wąskimi uliczkami i zaułkami, rybackim portem i sklepikami z wyrobami artystycznymi. Idealne miejsce na zakup marokańskiego rękodzieła, szczególnie cenione i znane na całym świecie są wyroby z drewna tui, cedru i hebanu.

Skontaktuj się z nami

Tafraout

 

Tiznit – ta malownicza trasa ma 340 km, 1001 zakrętów i wiedzie wokół gór Antyatlasu przez 2 przełęcze: 1700 i 1100 m n.p.m. Po drodze urzekają wspaniałe widoki, krajobrazy z drzewami arganowymi, oliwkowymi i opuncjami. Można zobaczyć, jak wygląda życie w Maroku z dala od dużych miast.

Skontaktuj się z nami

Wieczór berberyjski

 

kolacja w malowniczej restauracji z elementami architektury marokańskiej. Podczas wieczoru serwowane są różne dania kuchni lokalnej. Można również poznać miejscowy folklor Marokańczyków.

Skontaktuj się z nami

Jazda na wielbłądach

 

Egzotyczna wyprawa na wielbłądzie prowadzi przez małe berberyjskie wioski, gaje eukaliptusowe i dolinę rzeki Sus, ulubione miejsce różowych flamingów.

Skontaktuj się z nami

Massa Jeep

 

wycieczka jeepami w okolice Parku Narodowego Sus-Massa, położonego na południe od Agadiru, w dorzeczu rzek Sus i Massa wpadających do Oceanu Atlantyckiego. Rejon jest zróżnicowany krajobrazowo, są tu wydmy, klify, tereny stepowe i lasy. Park słynie z wielu gatunków ptaków m.in. flamingów różowych i ibisa łysego.

Skontaktuj się z nami

Polecany hotel

Hotel Riu Palace Tikida