Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Maroko - biuro podróży TravelPP - wycieczki dla firm

    Maroko

Maroko

Maroko leży tuż za miedzą Europy – od Hiszpanii dzielą go tylko wody cieśniny Gibraltarskiej. Mimo bliskiego sąsiedztwa Starego Kontynentu nadal jest to kraj egzotyczny: koło drogi spacerują wielbłądy, a częstym środkiem transportu pozostaje osiołek. Miejscowe kobiety wciąż chodzą z zasłonami na twarzach, choć w miejscach typowo turystycznych nie jest to tak rygorystycznie przestrzegane. Kraj poprzecinany jest licznymi pasmami górskimi, m.in. górami Atlas. Południową i zachodnią część kraju zajmuje Sahara. Ludność wywodząca się od tzw. „ludzi pustyni” – Berberów, mimo iż obecnie w dużej części mieszka w miastach, zachowała swoją kulturę i język. Religią dominującą jest islam, jednak w odróżnieniu od innych krajów muzułmańskich nie ma w Maroku islamskich ekstremistów – sprzyja to rozwojowi turystyki, a sam kraj uważany jest za bezpieczny.

Maroko jest często określane mianem trzech kolorów. Biały to kolor północy: z cesarskimi miastami Meknes, Fez i stolicą kraju Rabat. Arabskie domy w północnej części są śnieżnobiałe – odbijający się od nich blask promieni słonecznych po prostu oślepia. W środkowej części kraju dominuje kolor czerwony. Białe domki ustępują tu miejsca licznym twierdzom z czerwonego kamienia. W Marrakeszu czerwone mury przecina zieleń palm w liczbie kilkudziesięciu tysięcy! Sercem miasta jest słynny plac Djema El-Fnaa z żonglerami, akrobatami, zaklinaczami wężów i woziwodami. Na pustynnym południu kraju panuje kolor niebieski. Na niebiesko ubrani są wędrowni wielbłądnicy Tuaregowie, których często określa się mianem „niebieskich ludzi pustyni”. Maroko to brama do Afryki Zachodniej . Spora liczba zabytków kultury arabskiej, egzotycznych miejsc oraz wspaniałych plaż są gwarancją udanego wypoczynku.

Maroko to kraj niespodzianek i kontrastów, tutaj islam spotyka się z afrykańską witalnością i zachodnim modelem życia, a tradycyjny rytuał parzenia mocnej kawy czy przygotowywania miętowej herbaty współistnieje z fast foodami McDonald’s. Maroko ma wszystkie możliwe walory kraju marzeń każdego turysty: piękne wybrzeże Atlantyku, majestatyczne góry Atlas, ciekawe orientalne miasta z lokalnym klimatem i mozaiką ludzkich typów, arabskie wioski, w których zatrzymał się czas, a także otwarte i gościnne nastawienie do zagranicznych gości.

Termin:

Zadzwoń do nas

+48 600 600 359
lub ZAMÓW
ONLINE

Polecany hotel

Hotel Riu Palace Tikida - Polecany hotel

Hotel Riu Palace Tikida

Informacje o podróży

Opis informacji 1
Opis informacji 2
Opis informacji 3

Opinie i rekomendacje

OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Pracowników firmy Travel Profi Partner wyróżnia profesjonalizm i pasja, dlatego bardzo cenimy sobie wspólne projekty. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia – zawsze wszystko jest przemyślane, przygotowane i zrealizowane na najwyższym poziomie. Nasi Klienci są bardzo zadowoleni ze wspólnych wyjazdów, które oceniają bardzo pozytywnie.
Adam Krużyński
NICE
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Kilkukrotnie korzystaliśmy z oferty wyjazdów grupowych/szkoleń przygotowanych przez Travel Profi Partner dla naszych Partnerów. Zaangażowanie i profesjonalizm pracowników TPP, którzy organizowali wyjazdy i opiekowali się naszymi gośćmi oceniamy bardzo wysoko.
Mariusz Walter
STIHL
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Bardzo dziękujemy za organizacje wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyjazd firmowy uznajemy za bardzo udany. Profesjonalna obsługa przed i w trakcie samego pobytu :)
Patrycja Bereda
MAKRO
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Miałem przyjemność zlecać TPP kilka dużych i mocno niestandardowych wyjazdów grupowych. Zawsze wywiązywali się 100%. Jakość i duża elastyczność. Polecam!
Andrzej Descours
RADIO ESKA
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Podróżujemy z Travel Profit od kilku lat. Wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście i profesjonalizm sprawdziły się w 100% przy organizacji wyjazdów incentive. Jeśli macie ochotę na zapierające dech w piersiach afrykańskie pejzaże czy relaks na piaszczystych plażach – polecamy.
Joanna Kałużny
ARSANIT
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
W imieniu firmy ADAMA Polska dziękuję firmie Travel profi partner za przygotowanie wyjazdu na Arubę! Począwszy od hotelu Riu Palac poprzez wszystkie działania na organizacji kolacji powitalnej i kończącej pobyt grupy. Serdeczne podziękowania za super opiekę i pełne zaangażowanie nad grupą ADAMA.
Sylwia Kula
ADAMA

Polecany hotel

Hotel Riu Palace Tikida