Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Michał & Dawid / HONG KONG

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Michał & Dawid / HONG KONG
Michał & Dawid / HONG KONG

Michał & Dawid / HONG KONG

Od dwóch lat razem latają po świecie, a przy okazji, z lepszym lub gorszym rezultatem, opisują swoje doświadczenia na blogu innastrefa.pl. W wolnej chwili Michał jest fotografem, a Dawid pracuje w koncernie chemicznym.|They have been flying around the world together for two years now, and with better or worse result, describe their experiences on the innastrefa.pl blog. In their feveryday life Michał is a photographer, and David works in a chemical corporation.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


„Najbardziej zaskakującym miejscem, w którym byliśmy, jest Chungking Mansions w Hong Kongu. Budynek z zewnątrz wygląda jak większość w okolicy, w środku jednak zaskakuje totalną mieszanką kulturową. |"The most surprising place we've been in is Chungking Mansions in Hong Kong. The building from the outside looks like the majority in the area, but inside it surprises with a total cultural mix.

Kilkanaście pięter kryjących w sobie labirynt klatek schodowych i korytarzy, kilkadziesiąt hosteli, mnóstwo sklepów, warsztatów, prywatnych mieszkań, kantorów, barów, pralni, indyjskich krawców oraz ludzi zajmujących się handlem nie do końca legalnymi rzeczami, a do tego wystające ze ścian kable, cieknąca woda i dziwny zapach. To wszystko powoduje jednoczesne odczucie skrajnych emocji, od fascynacji po strach.”

– Michał & Dawid|A dozen or so floors that contain a maze of staircases and corridors, dozens of hostels, lots of shops, workshops, private apartments, money changers, bars, laundries, Indian tailors and people involved in the trade of not entirely legal things, and cables protruding from the walls, leaking water and a strange smell. All this causes simultaneous feelings of extreme emotions, from fascination to fear. ”

– Michał & Dawid

Planujesz wycieczkę do Azji i chcesz odwiedzić Chiny? Koniecznie zatrzymaj się w Hongkongu, który ma do zaoferowania rozrywkę dla ciała i duszy.

Co warto zobaczyć w Hongkongu?

Hongkong to miasto i specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej. Jest to jeden z największych portów morskich na świecie, który wyróżnia się rekordową liczbą wieżowców. Sprawdź, co warto zobaczyć podczas wycieczki do Hongkongu z Travel PP. Znajduje się tam:

 • Budda Tian Tan – największy na świecie posąg siedzącego Buddy;
 • Ocean Park – oferuje park ssaków morskich, oceanarium, park tematyczny zwierząt i park rozrywki;
 • Hong Kong Disneyland Resort – słynny park rozrywki dla całej rodziny;
 • Aleja Gwiazd – azjatycki odpowiednik hollywoodzkiej Alei Gwiazd;
  • Lan Kwai Fong – popularne miejsce dla klubowiczów;
  • Świątynia Wong Tai Sin – jedna z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych świątyń w Hongkongu;
  • Klasztor Dziesięciu Tysięcy Buddów – jedna z największych atrakcji w Hongkongu;
 • Wzgórze Wiktorii – najwyższe wzniesienie na wyspie.

Czym zachwyca Hongkong?

Michał & Dawid, którzy wybrali się na wyjazd do Chin z Travel PP, szczególnie polecają wizytę w Chungking Mansions w Hongkongu. Podróżnicy zachwycili się mieszanką kulturową, jaką można znaleźć wewnątrz tego niezwykłego budynku. Z założenia miał on mieć charakter mieszkalny, jednak finalnie znalazły się w nim hostele, sklepy, restauracje i punkty usługowe. Jest to również częste miejsce spotkań mniejszości etnicznych zamieszkujących Hongkong. Chungking Mansions oferuje gościom łącznie 1980 pokoi i słynie z niskich cen, dlatego jest to lokalizacja popularna wśród turystów.