Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ela Wilkanowska / ANAGA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Ela Wilkanowska / ANAGA
Ela Wilkanowska / ANAGA

Ela Wilkanowska / ANAGA

Poznanianka, której ukochanym miastem jest Madryt. Chodzi w chmurach, ale tych orograficznych, unoszących się w Parku Narodowym Caldera de Taburiente na La Palmie. Zainteresowana sztuką, uwielbia muzea i galerie z malarstwem Picasso, Kandinsky’ego, ale też Beksińskiego. Zakochana w filmach Woody’ego Allena, Almodovara, a ostatnio też w Sorrentino. Przygodę z turystyką rozpoczęła od książki H. Hesse’ego „Siddhartha”, a później odwiedziła wiele wspaniałych miejsc na Sri Lance, Kubie, Jamajce, jak i ulubionych Wyspach Kanaryjskich. W planach Santiago de Compostela w Hiszpanii oraz Park Narodowy Sekwoi w USA.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Góry Anaga zajmują północno-wschodnią części Teneryfy, ich zwiedzanie jest niesamowitą przygodą dla wszystkich zmysłów.

Wędrówka wśród lasów wawrzynowych i widoki zapierające dech w piersiach na sąsiednie wyspy, które wyłaniają się z oceanu, to prawdziwa inspiracja dla duchowej odnowy na łonie natury. Wiedziałam, że masyw gór Anaga ogłoszony został rezerwatem biosfery w 2015 roku, ale nie miałam pojęcia o ścieżkach zmysłów, którymi eksplorować można ten zakątek Teneryfy. Rzeczywiście poczuć można, że woda, wiatr i słońce ukształtowały ten kawałek masywu wulkanicznego przez miliony lat, pozostawiając na nim coraz głębsze ślady. Co ciekawe, autorzy ścieżek w górach Anaga, porównują ślady w skałach do zmarszczek na skórze człowieka. Zaskakujące są również tabliczki z nosem, które przypominają wędrowcom o zaciągnięciu się głęboko powietrzem i powąchaniu drzew w lesie laurisilva lub laurowym, albo tabliczki z uchem, przypominające o śpiewie ptaków. Zatopieni w zieleni, zasłuchani w szumie drzew, zauroczeni majestatycznymi górami na tle oceanu, to wszystko naprawdę poczuliśmy na własnej skórze.”

– Ela Wilkanowska

 

Teneryfa widziana z Gór Anaga

Wyjazd z Travel PP w Góry Anaga na Teneryfie gwarantuje inne spojrzenie na słoneczną wyspę, kojarzącą się zazwyczaj z relaksem na plaży i surfowaniem. Wycieczka z La Palmy na północno-wschodni kraniec wyspy pobudza wszystkie zmysły, dzięki eksplorowaniu terenów z wyjątkową roślinnością i krajobrazami. Ela Wilkanowska zafascynowała się Półwyspem Iberyjskim. Lubi zarówno miasta, jak i dziką naturę, którą odkryła na Teneryfie.

Wyjazd na Teneryfę z Travel PP

Wyjazd z Travel PP to świetna okazja dla Eli Wilkanowskiej, aby podzielić się doświadczeniem z wędrówki po Górach Anaga i pokazać najpiękniejsze widoki turystom. Travel PP organizuje kameralne wyjazdy indywidualne i w małych grupach do Hiszpanii i Portugalii z programem dopasowanym do oczekiwań turystów. Dla miłośników wycieczek krajobrazowych Góry Anaga na Teneryfie to jedna z bardziej interesujących propozycji w Europie, tym bardziej że lot do La Palmy trwa krótko.

Wycieczka do rezerwatu biosfery na Teneryfie

Wycieczka w Góry Anaga z Travel PP daje odczuć, że tutejszy klimat przez miliony lat kształtował kawałek masywu wulkanicznego, pozostawiając na nim głębokie ślady. Teren został ogłoszony rezerwatem biosfery w 2015 roku. Turystów często zaskakują tabliczki informacyjne w lesie laurisilva lub laurowym. Te z nosem przypominają o zaciągnięciu się powietrzem nasyconym zapachem drzew, a te z uchem o słuchaniu ptaków.