Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ela Wilkanowska / ANAGA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Ela Wilkanowska / ANAGA

Ela Wilkanowska / ANAGA

Poznanianka, której ukochanym miastem jest Madryt. Chodzi w chmurach, ale tych orograficznych, unoszących się w Parku Narodowym Caldera de Taburiente na La Palmie. Zainteresowana sztuką, uwielbia muzea i galerie z malarstwem Picasso, Kandinsky’ego, ale też Beksińskiego. Zakochana w filmach Woody’ego Allena, Almodovara, a ostatnio też w Sorrentino. Przygodę z turystyką rozpoczęła od książki H. Hesse’ego „Siddhartha”, a później odwiedziła wiele wspaniałych miejsc na Sri Lance, Kubie, Jamajce, jak i ulubionych Wyspach Kanaryjskich. W planach Santiago de Compostela w Hiszpanii oraz Park Narodowy Sekwoi w USA.

"Góry Anaga zajmują północno-wschodnią części Teneryfy, ich zwiedzanie jest niesamowitą przygodą dla wszystkich zmysłów.

Wędrówka wśród lasów wawrzynowych i widoki zapierające dech w piersiach na sąsiednie wyspy, które wyłaniają się z oceanu, to prawdziwa inspiracja dla duchowej odnowy na łonie natury. Wiedziałam, że masyw gór Anaga ogłoszony został rezerwatem biosfery w 2015 roku, ale nie miałam pojęcia o ścieżkach zmysłów, którymi eksplorować można ten zakątek Teneryfy. Rzeczywiście poczuć można, że woda, wiatr i słońce ukształtowały ten kawałek masywu wulkanicznego przez miliony lat, pozostawiając na nim coraz głębsze ślady. Co ciekawe, autorzy ścieżek w górach Anaga, porównują ślady w skałach do zmarszczek na skórze człowieka. Zaskakujące są również tabliczki z nosem, które przypominają wędrowcom o zaciągnięciu się głęboko powietrzem i powąchaniu drzew w lesie laurisilva lub laurowym, albo tabliczki z uchem, przypominające o śpiewie ptaków. Zatopieni w zieleni, zasłuchani w szumie drzew, zauroczeni majestatycznymi górami na tle oceanu, to wszystko naprawdę poczuliśmy na własnej skórze.”

– Ela Wilkanowska