Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Hiszpania i Portugalia

Hiszpania i Portugalia

Poczuj ducha Hiszpanii i Portugalii! Podróż zaczynamy od Madrytu – miasta otwartego dla wszystkich. Następnie udajemy się do niekwestionowanej stolicy czerwonego wina – La Rioja oraz zwiedzamy katedrę w Burgos. Przekraczamy granicę z Portugalią i podążamy szlakami wielkich odkrywców, zwiedzając Porto oraz Lizbonę. Wracamy do Hiszpanii, aby odkryć stolicę flamenco – Andaluzję oraz jedyną w swoim rodzaju Sewillę.

11 Dni
Wyjazd
już od 5000 zł

Dzień 1 Przylot do Madrytu, transfer do hotelu

 

Pierwszego dnia przylatujemy z Polski do Madrytu, gdzie autokar zabiera nas do hotelu. Przez pierwsze dwie noce śpimy w hotelu Westin Palace.

Skontaktuj się z nami

Dzień 2 Madryt

 

Wycieczka po Madrycie i jego najbardziej interesujących punktach: eleganckie Place Orientu oraz Hiszpański, Calle Mayor, Park Retiro, czy budynek corridy. Następnie Muzeum Prado, które szczyci się kolekcją hiszpańskiego malarstwa od XI do XVIII wieku.

Skontaktuj się z nami

Dzień 3 La Rioja

 

La Rioja jest najsłynniejszym hiszpańskim rejonem produkcji wina. Odkryj Logroño – stolicę regionu i pięknie zachowane centrum. Następnie degustacja win w lokalnej winiarni. Kolacja w hotelu pod czujnym okiem nagrodzonego gwiazdką Michelin szefa kuchni Francisa Paniego.

Skontaktuj się z nami

Dzień 4 La Rioja

 

Odkryj największe w Europie muzeum wina, następnie winiarnię Marques de Riscal, która szczyci się najstarszą w regionie winnicą.

Skontaktuj się z nami

Dzień 5 Leon

 

Dziś udajemy się na zachód, po drodze zwiedzanie Burgos – newralgicznego punktu podczas pielgrzymki do Santiago szczycącego się majestatyczną katedrą, która wpisana została na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Noc w hotelu w Leon.

Skontaktuj się z nami

Dzień 6 Porto

 

Spędzimy kilka chwil w Leon przed przekroczeniem granicy z Portugalią i dalszej części wycieczki w Porto. To piękne miasto na brzegu rzeki Douro jest drugim co do wielkości miastem w Portugalii. Średniowieczne ruiny, barokowe kościoły i ich wieże oraz wiele budynków wyglądających jakby usytuowane były „na sobie”.

Skontaktuj się z nami

Dzień 7 Porto

 

Odwiedzimy Bolhao Market, katedrę i przejdziemy się uliczkami Starego Miasta, które również wpisane zostało na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie, udamy się na spacer brzegiem rzeki Douro, która zapewnia warunki idealne do uprawy winogron używanych do produkcji słynnego porto, którego spróbujemy w winnicy Caves Crofts.

Skontaktuj się z nami

Dzień 8 Lizbona

 

Wycieczka zaczyna się od zwiedzania Fatimy. Po przyjeździe do Lizbony, zwiedzanie jej najciekawszych miejsc: dzielnicy Alfama, wieży Belem, także na liście dziedzictwa UNESCO oraz zamku Sao Jorge.

Skontaktuj się z nami

Dzień 9 Sewilla

 

Powrót do Hiszpanii. Do Sewilli dotrzemy po południu, w sam raz na spacer tapas po historycznym centrum, próbując lokalnych mini specjałów, t.j. suszone owoce z szynką Serrano czy hiszpańska tortilla.

Skontaktuj się z nami

Dzień 10 Sewilla

 

Lokalny przewodnik zaprezentuje Katedrę Najświętszej Marii Panny w Sewilli (trzeci największy kościół na świecie), królewskie fortyfikacje, Główne Archiwum Indii i XIII- wieczną wieżę Torre del Oro, która była częścią starodawnych murów miasta.

Wolne popołudnie, gdzie uczestnicy mogą dokonać zakupów, czy udać się w wolny rejs rzeką Guadalquivir.

Skontaktuj się z nami

Dzień 11 Powrót do Polski

 

Powrót z Hiszpanii do Polski

Skontaktuj się z nami

Proponowane hotele

Hotel Westin Palace, Plaza de las Cortes, 7, 28014 Madryt
Hotel Marqués de Riscal, Calle Torrea Kalea, 1, 01340 Elciego
InterContinental Porto - Palacio das Cardosas, Praça da Liberdade 25, 4000-322 Porto
Four Seasons Hotel Ritz, R. Rodrigo da Fonseca 88, 1099-039 Lisboa