Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Zrodzona z ognia i wody

Nazywana wyspą ognia i niewątpliwie zasługuje na to miano z uwagi na wszechobecność wulkanów.

Właśnie z naszą grupą incentive travel wróciliśmy z księżycowego szlaku po Parku Narodowym Timanfaya. Był to jeden z punktów wycieczki objazdowej, która łączy w sobie wszystkie najpopularniejsze miejsca na Lanzarote.

? Zobacz film 

Za każdym razem jesteśmy pod wrażeniem magicznego, wulkanicznego krajobrazu tego miejsca oraz niesamowitych formy ukształtowanych przez lawę.

Zaraz za granicą Parku leży niewielka rybacka osada El Golfo. Jej atrakcją jest krater, a w jego wnętrzu unikalne zielone jeziorko Charco de los Clicos (Charco Verde) powstałe pod wpływem wulkanicznych wybuchów w XVIII wieku. Kolor wody to zasługa fitoplanktonu.

Położona w wysokogórskiej dolinie Haria to najbardziej zielona z miejscowości na Lanzarote. Według legendy mnogość  drzew palmowych posadzonych w okolicach to dzieło okolicznych ojców, którzy sadzali jedno w momencie, gdy urodziło im się dziecko.

Kilka kilometrów dalej znajduje się Los Hervideros, miejsce gdzie fale wzbijają się ponad powierzchnię ziemi. Dzieje się tak, ponieważ morskie fale Atlantyku z dużą siłą wpadają do wydrążonych w zastygłej lawie skalnej tuneli, głębokich szczelin i szybów. Niesamowite widowisko!

?Zobacz film

I ostatni z punktów naszej wycieczki Jameos del Agua położone nad brzegiem morza zaledwie 2 km od jaskini Cueva de los Verdes na północy Lanzarote. Połączenie natury ze sztuką stworzone przez Césara Manrique, Zespół grot oraz tuneli wyżłobionych przez magmę w skutek erupcji wulkanu La Corona.

Znajdujący się wewnątrz jaskini naturalny zbiornik słonej wodny zamieszkiwana jest przez tysiące niewielkich krabów albinosów odżywiających się algami, które w normalnych warunkach żyją w oceanie na głębokości 3000 m. Powyżej jaskini znajduje się otwarta dolina Jameo Grande, gdzie uwagę przykuwa błękitne oczko wodne oraz egzotyczny ogród.

?Zobacz film 

Powyżej znajdują się punkty widokowe oraz Muzeum wulkaniczne – Casa de los Volcanes. W jednej z grot Jameos del Agua utworzono audytorium, w którym odbywają się przedstawienia, koncerty oraz musicale na 500 osób! Jest najchętniej odwiedzanym miejscem na Lanzarote.

autorka: Karolina Budzyńska
Incentive Travel Coordinator i Ekspert podróży TPP
skontaktuj się z nią: karolina.budzynska@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!