Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Intermarche

Zrodzona w ogniu i wyrzeźbiona lodem! – Islandia

Zrodzona w ogniu i wyrzeźbiona lodem! Może dlatego współczesna Islandia przyciąga nie tylko zainteresowanych ciągle aktywnymi wulkanami geologów, ale również podróżników z całego świata. Dzikie obszary, rozległe przestrzenie, nieprzenikniona wszechotaczająca nas pustka oraz czyste powietrze przyciągają osoby pragnące bliskiego kontaktu z przyrodą. Przyciągnęły także i nas!


Na Islandię możecie jechać o każdej porze roku. Latem prawie wszystkie drogi są otwarte, a białe noce pozytywnie nas nastrajają. Słońce zachodzi wtedy tylko na około 3 godziny. To idealna pora jeśli decydujemy się na trekking po lodowcu czy eksplorowanie często niedostępnego interioru.

To też idealny czas na prawdziwe obcowanie z przyrodą, zielenią której na Islandii nie ma zbyt wiele, oglądanie wielorybów lub będących symbolem wyspy maskonurów. To też dobry termin na wyprawy rowerowe i samochodowe.

Zimą natomiast, Islandia przybiera białe szaty, pogoda jest bardzo zdradliwa, dzień jest bardzo krótki, ale za to prawdziwym magnesem są zorze polarne.

My postanowiliśmy odwiedzić Islandię w maju. Jeszcze przed szczytem sezonu turystycznego, wiec nie znajdziemy się wśród tłumów turystów. Często przy niektórych atrakcjach jesteśmy sami. Jednak maj to pora zbyt wczesna by odwiedzić otwarty w zależności od pogody (z reguły od połowy lipca) nieprzewidywalny, dziki interior – czyli sam środek Islandii.

Zobaczyliśmy zatem ogrom dzikiej przyrody jaką możemy obserwować na wyspie – kratery wulkaniczne, po których się przechadzaliśmy, z widokiem niczym księżycowy krajobraz, odludne pola siarkowe z wyziewami wprost z wnętrza ziemi, lodowe czapy, czy jęzory lodowcowe trzeciego największego lodowca na świecie czyli Vatnajokull.

Zobaczyliśmy też niezliczone wodospady, bazaltowe, czarne plaże, które rzadko mogą gościć plażowiczów, gorące źródła na każdym kroku, obecne nawet w najmniejszej mieścince czy wiosce, tradycyjne domki kryte darnią, ogrom szlaków trekkingowych. Przejechaliśmy kilometry bezdroży, możliwe do pokonania tylko samochodem z napędem 4×4.

Jeżeli chcesz objechać wyspę i zobaczyć popularne, łatwo dostępne atrakcje, wystarczy mapa i informacje z biura podróży lub internetu.

Jeżeli natomiast masz ochotę spróbować czegoś wyjątkowego, np. wspinaczki po lodowcu, wejścia do krateru wulkanu, jaskini lodowych, przejazdu przez interior, snorkelingu w szczelinie Silfra, czy raftingu po licznych rwących rzekach, warto wesprzeć się przewodnikiem lub udać się na zorganizowaną wycieczkę.

autor: Agnieszka Pawlak – Specjalista ds. turystyki katalogowej i podróży szytych na miarę Travel PP
agnieszka.pawlak@travelpp.dkonto.pl 
Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!