Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Zjawiskowe Algarve

To prawda, że Algarve słynie przede wszystkim z wakacyjnych turystycznych kurortów. Jednak mi udało się odkryć najpiękniejsze zakątki, najbardziej urokliwe miasteczka i przepyszną kuchnię, czyli crème de la crème tego portugalskiego regionu.

Miejsca znanego głównie z rozwiniętej linii brzegowej i blisko dwustu kilometrów doskonałych plaż.

W głębi lądu Algarve jest bardziej surowe i jak się okazuje nadal stosunkowo mało rozwinięte.

Pyszne grillowane ryby i owoce morza oraz dobre wino stołowe to powody, dla których warto poszukać knajpek obleganych przez lokalesów.

Dla całego regionu najbardziej charakterystycznym widokiem są górujące na wybrzeżu klify z wyrzeźbionymi przez wodę jaskiniami i grotami.

W małym miasteczku Albufeira trafimy z kolei na Praia da Falésia, należącą do najdłuższych plaż w Portugalii.

Toalhinhas to jedna z najstarszych restauracji na wyspie Armona. Jej zewnętrzny taras widokowy jest najlepszą miejscówką na delektowanie się boskimi smakami miejscowej kuchni.

I te wszystkie nieziemskie zachody słońca…

Miejsce, w którym najlepiej odpoczywam o każdej porze roku to Manta Rota. Tuż przy oznaczonej niebieska flagą plaży znajdują się świetne restauracje z widokiem na morze. Plaże są tu najładniejsze i najszersze w całym Algarve. I ocean, w każdym odcieniu błękitu, w większości spokojny i ciepły.

Vila Real de Santo Antonio małe klimatyczne miasteczko z charakterystycznym powolnym tempem życia południowej Portugalii. Doskonale można tu zrelaksować się w kawiarniach na świeżym powietrzu, które otaczają Praça Marquês de Pombal lub przespacerować się po marinie i brzegu Rio Guadiana.

Warto również zajrzeć do znajdującej się w pobliżu popularnej, ale wciąż klimatycznej i kameralnej Taviry. Pełnej restauracji i pięknych zabytków, miasta posiadającego portugalską duszę. Brukowane uliczki, stare kamieniczki, kolorowe okna, bielone domki oraz bardzo zróżnicowana architektura.

I wszechobecne azulejos zdobiące portugalskie budynki…

Z okna samolotu południowe wybrzeże Portugalii prezentuje się jeszcze piękniej.

Park Naturalny Rzeki Formosa widziany z góry to cud natury. Rozległe tereny zieleni poprzecinane kanałami i przesmykami. Przypominają odciśniętą na błękitnym płótnie gąbkę nasączoną zieloną farbą.

W rezerwacie, w okresie zimowym żyje mniej więcej 20 000 różnorodnych ptaków, z czego wiele należy do rzadkich gatunków. Jest to ważny punkt, w którym zatrzymują się ptaki migrujące pomiędzy Europą a Afryką.

Arbutus unedo (drzewo truskawkowe), z owocu którego wykonuje się aguardente de medronho mocny, zmieszany z miodem, likier.

– Celestyna Król

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!