Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Jordania śladami Poszukiwaczy Zaginionej Arki

Jordania śladami Poszukiwaczy Zaginionej Arki

Jordania – to nowe wyzwanie dla poszukiwaczy przygód…..Tajemnicza Petra – 1 z 7 współczesnych cudów świata, księżycowe krajobrazy Pustynii Wadi Rum, położone 400 metrów p.p.m. Morze Martwe i starożytne miasto Jerash, kanioning w Wadi al-Mujib ….  to przedsmak atrakcji tego fascynującego kraju.

5 dni

Dzień 1 MORZE MARTWE

Spotkanie na lotnisku Okęcie. Rozdanie pakietów z dokumentami podróży, przewodnikami oraz mapą.
Przelot z Warszawy do Jordanii. Formalności wizowe.

Po odebraniu bagaży udamy się na lunch, aby następnie pojechać w  kierunku znanej ze Starego testamentu góry  Nebo, uznawanej za miejsce śmierci Mojżesza. Następnie wizyta w kościele Św. Jerzego gdzie zachowała się mozaika Ziemi Świętej z VI wieku. Odwiedzimy warsztat, gdzie zapoznamy się z techniką produkcji mozaik z czego słynie region Madaba. Przejazd na kolację  i nocleg do hotelu nad Morzem Martwym – Crowne Plaza.

 

Skontaktuj się z nami

Dzień 2 PUSTYNIA WADI RUM

Po śniadaniu udamy się w kierunku  pustyni Wadi Rum. Jest to obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r., jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie – niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Lunch.  Tam czekają na nas niesamowite emocje podczas jeep safari a na koniec hit dnia przelot balonami nad pustynią!

Kolacja w obozie Sun City, którego sceneria przypomina krajobraz księżycowy – tutaj kręcono amerykański film Marsjanin.

Główna historia rozgrywa się na Marsie i aby w precyzyjny i realistyczny sposób odtworzyć scenerię Czerwonej Planety, Ridley Scott zdecydował się nakręcić plenery filmu w Pustynia Wadi Rum, w południowej Jordanii.

Po kolacji zaprosimy Państwa na projekcję filmu w „marsjańskiej” scenerii.

Skontaktuj się z nami

 

Dzień 3 PETRA

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO (jeden ze współczesnych 7 cudów świata). Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi. Ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach – polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru.

Tutaj z kolei nakręcono sceny Poszukiwaczy Zaginionej Arki z Harrisonem Fordem. Lunch.  Kolacja i nocleg w najlepszym hotelu w Petrze Moevenpick.

Skontaktuj się z nami

Dzień 4 MORZE MARTWE

Po śniadaniu udamy się w kierunku dawnej twierdzy Krzyżowców Al. Karak, zdobytej przez słynnego sułtana Saladyna.

Lunch.

Przejazd do hotelu Crowna Plaza.

Relaks nad basenem lub na plaży Morza Martwego. Dla zainteresowanych zabiegi wellnes z użyciem minerałów z Morza Martwego.

Kolacja pożegnalna.

Skontaktuj się z nami

Dzień 5 POWRÓT

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Skontaktuj się z nami