Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Świątynie Sri Lanki i relaks na Malediwach

Świątynie Sri Lanki i relaks na Malediwach

Dwutygodniowy pobyt na Sri Lance i Malediwach to wyjątkowa wyjazd, dla wszystkich spragnionych słońca i morza. Przez pierwszy tydzień będziemy zwiedzać Sri Lankę, chłonąć tamtejszą kulturę, poznawać zwyczaje, odkrywać mistyczne i urokliwe miejsca tej tajemniczej wyspy. Drugi tydzień to relaks na Malediwach, w czasie którego będziemy korzystać z uroków wyspy i zaznawać spokoju na tamtejszych plażach.

Wyspa na Oceanie Indyjskim kiedyś znana jako Cejlon – słynna z herbaty, pól ryżowychoraz aromatycznych przypraw.

Dzisiaj to kolorowy kraj przebogaty swoją kulturą, w tym także z czasów kolonialnych.
To także parki narodowe z najbardziej znanym Yala na południu wyspy, gdzie oprócz słoni indyjskich można zobaczyć bawoły wodne, legwany, czy tygrysy.
Sri Lanka to wyspa niezwykła. Dostarczy mnóstwa wrażeń i może być niezapomnianą przygodą.

Poza malowniczymi plażami ta niewielka wyspa oferuje krystalicznie czyste morze i dziewiczą, nietkniętą ludzką ręką przyrodę.

Niezwykli i gościnni mieszkańcy, przepyszna kuchnia, kamienie szlachetne i pola herbaciane, tego koniecznie trzeba doświadczyć!

Malediwy to archipelag wysp położony pośrodku Oceanu Indyjskiego z 1200 wyspami i wysepkami osadzonymi na 26 atolach koralowych narosłych na podmorskim łańcuchu wulkanicznym, ciągnącym się przez 820 km z północy na południe i 120 km ze wschodu na zachód. Jest to kraj muzułmański.

Jest to egzotyczny świat z lazurową wodą, turkusowymi lagunami, niezwykłymi rafami koralowymi, wielobarwnymi rybami oraz lśniąco białymi plażami – wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy pragną kąpać się, nurkować, uprawiać windsurfing, żeglarstwo lub po prostu czytać, leniuchować i odpoczywać. Nie trzeba przy tym rezygnować z komfortu. Każdy znajdzie wyspę swoich marzeń i spędzi urlop daleki od codzienności.Najlepsze miejsca do nurkowania to zachodnia część wyspy Hulele i MushimasmingiliThila, gdzie miłośnicy fauny morskiej spotkają najwięcej gatunków tropikalnych ryb, szarego rekina i ogromnego żółwia morskiego. Wody są tu przejrzyste do głębokości 50 m.

14 Dni
Wyjazd
już od 12 000 zł

Dzień 1 Przylot do Kolombo

 

Pierwszy dzień zaplanowany jest na przylot do Kolombo, stolicy Sri Lanki oraz transfer do hotelu Vil Uyana.

Skontaktuj się z nami

Dzień 2 Sigiriya

 

Dziś wyruszysz na północ, aby odwiedzić Anuradhapura, starożytną stolicę wyspy i współczesne święte miasto. Następnie można odwiedzić pobliską Mihintale, miejsce narodzin buddyzmu na Sri Lance.

Skontaktuj się z nami

Dzień 3 Sigiriya

 

Sigiriya

Skontaktuj się z nami

Dzień 4 Kandy

 

Pojedziesz na południe, w kierunku wzgórza, zatrzymując się, aby zobaczyć świątynie w jaskiniach w Dambulla. Po przyjeździe do Kandy weźmiesz udział we wczesno wieczornym występie tradycyjnego tańca Kandyan.

Skontaktuj się z nami

Dzień 5 Kandy

 

Dziś zwiedzanie najbardziej popularnej na Sri Lance świątyni Temple of the Tooth, aby zaobserwować ceremonie puja. Później zrelaksuj się w Ogrodach Botanicznych.

Skontaktuj się z nami

Dzień 6 Hatton

 

Poranny pociąg zabierze nas do fantastycznej, górskiej scenerii na wzgórzu w mieście Nuwara Eliya, gdzie można zatrzymać się na lunch w jednym z kolonialnych budynków w stylu brytyjskim.

Następnie będziesz kontynuować podróż samochodem Hatton. Na trasie zwiedzicie fabrykę herbat w okolicy. Po przyjeździe do domku Tea Trails będzie chwila czasu, aby cieszyć się znakomitymi usługami i wspaniałą lokalizacją.

Skontaktuj się z nami

Dzień 7 Hatton

 

Dzień relaksu. Ciesz się tym, co ma do zaoferowania hotel lub poproś managera o oprowadzenie po polach herbaty.

Skontaktuj się z nami

Dzień 8 Kolombo

 

Przejazd z Krainy Herbaty będzie długi, lecz malowniczy z powrotem do Kolombo. Ostatnia noc przed wylotem na Malediwy.

Skontaktuj się z nami

Dzień 9 Malediwy

 

Transfer na lotnisko i krótki lot do Male. Na miejscu transfer motorówką do hotelu.

Skontaktuj się z nami

Dzień 10 Malediwy

 

Pełen relaksu dzień na Malediwach – możesz spróbować nurkowania z rurką, gdzie częstym widokiem są żółwie i płaszczki.

Skontaktuj się z nami

Dzień 11 Malediwy

 

Wycieczki łódkami są dostępne, aby odkryć krystaliczne wody wokół wyspy. Jest to rajski obszar dla nurków.

Skontaktuj się z nami

Dzień 12 Malediwy

 

Malediwy to miejsce spokoju i relaksu – skorzystaj z obecnych tutaj spa lub lekcji yogi.

Skontaktuj się z nami

Dzień 13 Malediwy

 

Na ostatni wieczór polecamy zorganizowanie romantycznej kolacji przy lampionach na plaży.

Skontaktuj się z nami

Dzień 14 Powrót do Polski

 

Powrót do Polski

Skontaktuj się z nami
Informacje dodatkowe

Ciekawostki o Sri Lance i Malediwach

Sri Lanka słynie z herbaty

będąc na wyspie warto odwiedzić plantację tego napoju, znanego na całym świecie. Jest czwartym pod względem produkcji krajem na świecie.

Mieszkańcy Sri Lanki

jedzą palcami, ponieważ uważają, że w ten sposób są w stanie poczuć prawdziwy smak potraw. Buty natomiast zawsze zostawiają przed wejściem do domu.

W Kandy znajduje się

ząb Buddy i jego miska żebracza, w Kataragamie włos, na Górze Adama odcisk stopy w Anuradhapurze obojczyk. Świątynia Wisznu w Kandy ma 600 lat.

Tego o Siri Lance nie wiedziałeś

Najdłuższa rzeka na Sri Lance – Mahaweli ma 335 km długości. Narodowym sportem Sri Lanki jest siatkówka ale najpopularniejszym jest cricket.

Malediwy

uzyskały niepodległość od Wielkiej Brytanii 26 lipca 1965 roku. Jest to jeden z 11 krajów na świecie w którym nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury.

Żaden kawałek lądu na Malediwach

nie wystaje bardziej niż 2,3 metra ponad poziom oceanu indyjskiego. Średnia wysokość lądu wynosi zaledwie 1,5 m n.p.m. Na Malediwach na próżno szukać rzek lub jezior – nie ma ich na żadnej wyspie.

Na Malediwach

warto pamiętać o tym, żeby nie pojechać pod prąd, ponieważ obowiązuje tam ruch lewostronny. Dodatkową ciekawostką jest to, że narodowym drzewem na Malediwach jest palma kokosowa.

Kuchnia Maledywów jest wynikiem krzyżowania się wpływów różnych kultur

, arabskiej, indyjskiej, afrykańskiej, etc. Częstym i podstawowym składnikiem dań jest tutaj ryż - to ryż typowo azjatycki. Z kolei popularna tutaj przyprawa - curry - pochodzi z kuchni indyjskiej. Aromatyczne przyprawy to w ogóle jedna z cech charakterystycznych dla tutejszej kuchni.

Trudno opisywać atrakcje turystyczne Malediwów

głównie dlatego, że cały archipelag jest sam w sobie jedną wielką atrakcją. Białe piaski, palmy, błękitne, przejrzyste wody, dno, które widać nawet kilkadziesiąt metrów od brzegu - wszystkie elementy, jakie występują w naszych marzeniach o tropikalnym raju, możemy znaleźć na każdej z wysp.

Jedną z większych atrakcji Malediwów jest stolica

Male. To osiemdziesięciotysięczne miasto cały czas kipi życiem. Tutaj znajdziemy najwięcej barów i klubów, tutaj się rozerwiemy. Tutaj też zobaczyć można wspaniałe, zabytkowe meczety i pełen przepychu pałac sułtana z XIX wieku.

Wybrane atrakcje

Rejs po okolicznych wysepkach, noc na bezludnej wyspie lub pływanie tradycyjną łodzią.
Łowienie ryb.
niezwykle popularne stały się wyprawy łodziami w celu podziwiania delfinów
Pinnawela- sierociniec dla słoni
Fort w Galle
Safarii w Yala National Park