Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Rajskie Seszele

Rajskie Seszele

Poznaj niewielkie wioski w Praslin i bujny Park Narodowy Valle de Mai z pięknymi kokosowymi palmami, a następnie udaj się na piękne plaże wyspy Bird Island i podziwiaj zadziwiającą przyrodę.

Bird Island jest wyspą na Oceanie Indyjskim, należącą do Republiki Seszeli. Jest to jedna z nielicznych wysp pochodzenia koralowego w archipelagu Wysp Wewnętrznych. Jej powierznia wynosi niecały kilometr kwadratowy.

Praslin to wyjątkowo ładne miejsce, w którym niespieszne tempo życia sprzyja leniwym dniom, Praslin jest pokryty ścieżkami prowadzącymi do spektakularnych widoków i opuszczonych zatoczek. W jego sercu znajduje się park narodowy Vallée de Mai, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyspa szczyci się wspaniałymi miejscami do nurkowania i snorkelingu (nurkowania z rurką/ snurkowania).

12 Dni
Wyjazd
już od 8000 zł

Dzień 1 Przylot na Seszele

 

Przylot na Seszele i transfer do hotelu Les Villas D’Or (25 minut). Czas na zakwaterowanie się i zaznajomienie się z okolicą.

Skontaktuj się z nami

Dzień 2 Dzień wolny

 

Jeśli chcesz zwiedzić wyspę, nie przegap Vallée de Mai. Tutaj przewodnik pokaże niektóre rośliny, które są endemiczne na Seszelach, takie jak Coco de mer, a przy odrobinie szczęścia można nawet spotkać bardzo rzadką czarną papugę.

Skontaktuj się z nami

Dzień 3 Czas na zwiedzanie

 

Możesz wybrać się na wycieczkę po cichej La Digue i wynająć rowery do zwiedzania. Anse Source D’Argent to jedna z najbardziej sfotografowanych plaż na Seszelach. Alternatywą jest wycieczka statkiem na wyspy Coco i Felicite, gdzie można spotkać żółwie.

Skontaktuj się z nami

Dzień 4 Mahe

 

Dziś odbierze Cię prywatny transfer z powrotem na lotnisko i polecisz do Mahe. Ta maleńka, prywatna wyspa oferuje pełen relaks i wspaniałe otoczenie.

Skontaktuj się z nami

Dzień 5 Wyspa Bird

 

Wypoczynek na wyspie Bird. Ta piękna wyspa jest rajem natury, domem dla gigantycznych żółwi i ptactwa. Plaża jest nieskazitelna i nurkowanie na rafach jest wspaniałe.

Skontaktuj się z nami

Dzień 6 Zwiedzanie wyspy

 

Zapoznaj się z rezydentem zajmującym się ochroną środowiska, aby dowiedzieć się więcej na temat systemu ekologicznego wyspy, popłynąć w rejs statkiem lub po prostu zrelaksować się i obejrzeć lokalne gigantyczne żółwie. W połowie października do połowy marca można spotkać mniejsze żółwie.

Skontaktuj się z nami

Dzień 7-11 Czas wolny

 

Czas wolny

Skontaktuj się z nami

Dzień 12 Powrót do Polski

 

Powrót do Polski

Skontaktuj się z nami
Informacje dodatkowe

Bird Island - ciekawostki

Bird Island znana jest z

różnorodności żyjących na niej gatunków ptaków. Okres lęgowy trwa od maja do września – można zaobserwować liczne stada ptaków znoszących lub wysiadujących jaja w okolicach plaż.

Wyspa jest też miejscem występowania żółwi olbrzymich.

Żyje tu najstarszy obecnie okaz – „Esmerelda”, samiec, który osiągnął wiek 200 lat i masę 320 kg. Jego wymiary dały mu miejsce w Księdze Rekordów Guinessa.

Praslin jest

drugą pod względem wielkości wyspą archipelagu. Ma 12 km długości i 5 km szerokości. Zamieszkuje ją ok. 6,5 tysiąca osób. Dodatkowo jest jedynym na świecie miejscem, gdzie rosną unikalne palmy Coco de Mer z owocami o niezwykłych kształtach. Park Narodowy Praslin, obejmujący 324 ha dziewiczych lasów równikowych, założony został w 1979 roku.

Proponowane hotele

Les Villas D'or, Cote D'or, Seychelles Baie Sainte Anne, Seszele
Bird Island Lodge, Bird Island, Seszele