Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Peru w poszukiwaniu tajemnic

peru
Peru

Magiczne miejsce na mapie Ameryki Południowej przyciągające m.in. spuścizną Inków i znanymi Cuzco, Machu Picchu czy liniami Nazca.

To pełen kolorytu kraj, który oferuje doskonały serwis zarówno hotelowy (m.in. niesamowite hotele Orient Express), jak i najbogatszą kuchnię kontynentu. Czekają na nas także Kanion Colca, odkryty przez Polaków, dorzecze Amazonki czy wielkie jak morze jezioro Titicaca badane m.in. przez Jacques Cousteau, a ciekawe za sprawą zamieszkałych na nim Indian Ajmara i Kechua.

dzień 1

Spotkanie z pilotem, na lotnisku Okęcie przy stanowisku TUI.
Rozdanie dokumentów podróży. Przelot via Amsterdam do Limy. Przylot do Limy. Powitanie na lotnisku.
Transfer do hotelu. Powitalny drink tradycyjnym pisco i zakwaterowanie.
Czas wolny.
KOLACJA POWITALNA – w restauracji hotelowej.

Skontaktuj się z nami

dzień 2

Śniadanie.
Zwiedzanie Limy ( w tym lunch)
Starej, kolonialnej dzielnicy, m.in.: położony w samym centrum Plaza de Armas (gdzie w okazałym pałacu mieści się siedziba rządu), pałac arcybiskupa, katedra, klasztor i kościół Św. Franciszka, uważany za jeden z najwspanialszych przykładów architektury kolonialnej w Ameryce Południowej, z galeriami w podziemnych katakumbach, które wcześniej służyły jako cmentarz.
Lunch w położonej nad Pacyfikiem restauracji La Rosa Nautica, w dzielnicy Miraflores, zamieszkiwanej przez elitę miasta.
Po lunchu zapraszamy do zwiedzania muzeum Larco Herrera, ukazującego 3000 lat prekolumbijskiej i peruwiańskiej historii. Samo muzeum mieści się w budynku z XVIII wieku, zbudowanym na pre kolumbijskiej piramidzie z VII wieku. Oprócz przedmiotów ze złota, srebra i ceramiki, można zobaczyć imponująca kolekcję figurek erotycznych.
Kolacja w Restauracji LA HUACA

Skontaktuj się z nami

dzień 3

Śniadanie.
Transfer na lotnisko i przelot do CUZCO, dawnej stolicy Imperium Inków, położonego na wysokości 3326 m. n. p. m.
Przejazd do hotelu . Zakwaterowanie. Wypoczynek.
Lunch w hotelu. ZWIEDZANIE CUZCO,
Kościół EL TRIFUNO, pochodzący z 1526 roku, Katedra, Klasztor Św. Katarzyny
z muzeum sztuki kolonialnej, Mercado Central (barwne targowisko przed kościołem Św. Piotra)
oraz pobliskich inkaskich ruin w SACCSAYHUAMAN, KENKO, TAMBOMACHAY i PUCA PUCARA.
Kolacja w Restauracji TUNUPA CUSCO (w tym program folklorystyczny).

Skontaktuj się z nami

dzień 4

Śniadanie.
Całodzienna wycieczka pociągiem (z lunchem) do MACHU PICCHU, jedynego inkaskiego miasta nie odkrytego przez hiszpańskich konkwistadorów. Dojeżdżamy do miejscowości AQUAS CALIENTES, skąd „wspinamy” się autobusem do Machu Picchu.
Twierdza zbudowana z granitowych bloków przez Inków leży w niedostępnym miejscu, wysoko w górach.
Zaginione miasto odkryto 90 lat temu(dokonał tego historyk amerykański – Hiram Bingham i od tamtej pory jest ono magnesem przyciągającym rzesze turystów). Wspaniała skalna Świątynia Trzech Okien, Słoneczne Obserwatorium i wiele innych budowli leżących na setce tarasów wywiera niezapomniane wrażenie i daje wyobrażenie o bogatej kulturze inkaskiej.
Lunch w Restauracji MACCHU PICCHU SANCTUARY LODGE.
Powrót do Cusco.
Kolacja w hotelu.

Skontaktuj się z nami

dzień 5

Śniadanie.
Wycieczka do malowniczo wijącej się wśród gór Valle Sagrado (Świętej Doliny), którą płynie rzeka Urubamba.
Po drodze postój w PISAC, niewielkiej wsi w Andach, zamieszkałej już w czasach Inków (ruiny), w której zachowały się też domy w stylu kolonialnym. Na gwarnym rynku można spotkać Indian z lamami(będzie to także okazja do zakupu rękodzieła indiańskiego).
Następnie zwiedzanie ruin twierdzy Inków, obok której, na górskim stoku zbudowano później miasteczko OLLANTAYTAMBO. Powrót przez wioskę w stylu kolonialnym CHINCHERO.
Lunch w trakcie wycieczki w Restauracji hotelu POSADA INCA YUCAY.
Kolacja w hotelu.

Skontaktuj się z nami

dzień 6

Śniadanie. Czas wolny.
Transfer na lotnisko i przelot do Cusco-Juliaca.
Po drodze zwiedzanie cmentarzyska w miejscowości Sillustani. Znajdują się tam grobowe kurhany w kształcie wież, w których pierwotni mieszkańcy tych okolic, lud Collas, grzebali ważnych zmarłych.
Transfer do hotelu w PUNO (3800 m. n. p. m.).
Kolacja w hotelu.

Skontaktuj się z nami

dzień 7

Śniadanie.
Wizyta na pływających wyspach Indian UROS, zbudowanych z totory, rośliny z rodziny papirusowatych, z której zbudowane są też domy i łodzie.
Następnie łodziami motorowymi popłyniemy na wyspę Taquile, zamieszkałą przez Indian mówiących w języku keczua. Stanowią oni samodzielna społeczność, żyjącą zgodnie ze swoimi tradycjami. Lunch na wyspie.
Po dotarciu na wyspę podczas krótkiego trekkingu poznamy słynne szlaki piesze, aby docelowo dotrzeć do miejsca lunchu(fantastyczny widok na jezioro i ośnieżone szczyty Andów).
Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji.

Skontaktuj się z nami

dzień 8

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Limy.
Lunch.
Transfer na lotnisko i przelot do Europy.

 

Skontaktuj się z nami