Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Meksyk

Meksyk

Któż nie zna słów: tequila, tacos, amigo, manana?
To Meksyk z przebogatą i burzliwą historią!
Państwo Azteków podbite przez HernanaCortesa, a później kraj będący świadkiem wojen domowych.
ChichenItza, Teotichuakan, Guadelupe, Palenque, to najbardziej znane miejsca obok wspaniałych plaż Pacyfiku i Morza Karaibskiego.
Mniej popularne wśród turystów to jeden z największych cudów natury -Kanion Miedziany, czy fantastyczny kurort na południu półwyspu kalifornijskiego – Cabo San Lucas.
Koniecznie trzeba odwiedzić malownicze miasta z okresu kolonializmu, wioski indiańskie, kolorowe targi, tajemnicze piramidy będące świadkami tysiącletniej kultury.

A całości dopełnia aromatyczna kuchnia i przyjaźni mieszkańcy, dla których najważniejszy jest dzień dzisiejszy.

Dzień zmarłych w Meksyku to wyjątkowe święto. W czasie 6-dniowego pobytu w kraju Inków będziemy zwiedzać stolicę – magiczne i kolorowe Mexico City! A w nim zobaczymy Muzeum Fridy Kahlo w Coyoacan, będziemy wspólnie obchodzić Dzień Zmarłych w Mixquic, weźmiemy udział w ulicznych fiestach, które licznie są organizowane w Meksyku, będziemy pomagać w kreowaniu ołtarza Dnia Zmarłych oraz wybierzemy się na wycieczkę po historycznym mieście Tepoztlan.

Hotel wspaniale położony w prywatnej dzielnicy hotelowej Playacar bezpośrednio przy białej, piaszczystej plaży. Odnowiony w 2013 roku. Usytuowany w otoczeniu bujnej roślinności.

6 Dni
Wyjazd
do Hotelu Riu Yukatan już od 7000 zł
Cena zawiera
  • Pokoje elegancko i nowocześnie wyposażone.
  • Wyżywienie to bogate all inclusive z importowanymi napojami.
  • Niezliczona ilość sportów, w tym w określonych godzinach windsurfing, katamarany i sprzęt do nurkowania powierzchniowego.

Dzień 1 Mexico City

 

Bienvenidos! Witamy w Meksyku. Piesza wycieczka po historycznym centrum Mexico City: plac Zocalo, Katedra, Templo Mayor i Pałac Sztuk Pięknych. Przystanek na Mercado San Juan na lokalną przekąskę.

Mexico City to spotkanie tradycji z nowoczesnością. Pomimo tłumów i smogu, Distrito Federal ma do zaoferowania muzea, galerie i ciekawą architekturę oraz bujne życie nocne i wspaniały street food. Plac Zocalo- ogromny plac w centrum zachwyci Cię azteckimi ruinami i kolonialną architekturą. Możesz też zrelaksować się w jednym z parków lub miejskich ogrodów.

Skontaktuj się z nami

Dzień 2 Mexico City

 

Rano zwiedzamy muzeum Fridy Kahlo w dzielnicy Coyoacan i muzeum Anahuacalli.

Zbudowane z czarnego kamienia wulkanicznego Muzeum Anahuacalli zostało założone przez Diego Riverę, męża Fridy Kahlo. W swoim życiu zebrał prawie 60 000 pre-hiszpańskich dzieł sztuki, które reprezentują niemal wszystkie rodzime cywilizacje w historii Meksyku. Zarówno Diego, jak i Frida mieli obsesję na punkcie śmierci, którą można zobaczyć w całej ich sztuce. Muzeum organizuje wiele zajęć i warsztatów podczas obchodów Dnia Umarłych.

Muzeum Fridy Kahlo znajduje się w domu, w którym artystka mieszkała podczas swojego życia. Znajduje się tam kolekcja jej sztuki, jak i zarówno pamiątki, zdjęcia oraz personalne rzeczy Fridy.

Podczas wycieczki będzie wolny czas na mercado Coyoacan. Kolejność zajęć zadecyduje przewodnik w ciągu dnia.

Wieczorem wyjdziesz z grupą na fakultatywny obiad i drinki w jednej z najbardziej modnych dzielnic Mexico City.

Skontaktuj się z nami

Dzień 3 Mexico City i Xochimilco

 

Rankiem wyruszymy do UNAM (Universytet w Meksyku) na wystawę pięknych, tradycyjnych ołtarzy Dnia Zmarłych.

Po południu możliwość wycieczki do Xochimilco (około 28 km drogi) – wyspy lalek. Wyspa Lalek (Isla de las Muñecas) jest wyspą dedykowaną zagubionej duszy małej dziewczynki, która zatonęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Ta mała wyspa jest domem setek lalek – niektórym z nich brakuje kończyn, które według legendy, nawiedzone zostały duchem zaginionej dziewczynki. Lokalni ludzie mówią, że lalki poruszają głowami i kończynami, a niektóre nawet otwierają oczy.

Wieczorem powrót do Mexico City i udział w jednej z ulicznych imprez.

Skontaktuj się z nami

Dzień 4 Tepoztlan

 

Rano wyruszymy do Tepoztlan oddalonego o 80 km, aby odkryć to fascynujące miasto i azteckie ruiny w pobliżu z lokalnym przewodnikiem. Tepoztlan jest uznawane za miejsce narodzin mezo-amerykańskiego boga Quetzalcoatl, jest zatem miejscem ważnym dla rdzennej ludności. Miasto szczyci się dobrze zachowanym centrum historycznym i otoczone jest klifami, na których szczycie znajduje się piramida Tepozteco. Wielu ludzi nadal czuje niesamowitą atmosferę tego miasta, które jest mekką dla artystów i mistyków.

Godzinny spacer na piramidę jest dość wyczerpujący. Możesz zamiast wspinaczki zostać w Tepoztlan i poświęcić czas na dalsze odkrywanie miasta.

Po południu zobaczymy tradycyjną konstrukcję ołtarzy oraz lamp, które są częścią ceremonii Dnia Zmarłych. Przy odrobinie szczęścia włączymy się do przygotowań i weźmiemy udział w ceremonii. Meksykańczycy, podobnie jak Polacy, zbierają się na cmentarzach, aby uczcić bliskich, którzy opuścili ten świat. Jest to jednak ceremonia wesoła i pełna barw, której świadkami będziemy w miejscowości Mixquic. Ceremona zaczyna się po południu, kiedy to rodziny dekorują groby i celebrują to święto muzyką i sporą ilością tequili aż do późnej nocy.

Skontaktuj się z nami

Dzień 5 Mexico City

 

Powrót do Mexico City. Wolny wieczór.

Skontaktuj się z nami

Dzień 6 Powrót do Polski

 

Powrót do Polski

Skontaktuj się z nami
Informacje dodatkowe

Ciekawostki

Stolica Mexico City

to najstarsze miasto w Ameryce Północnej.

Meksyk jest

najludniejszym krajem hiszpańskojęzycznym na świecie.

Meksyk wprowadził

na świat czekoladę, kukurydzę i chilli.

Miasto Meksyk

ostało zbudowane na wyschniętym jeziorze.

Wycieczki fakultatywne

ChichenItza- najsłynniejsze miasto Majów na Półwyspie Jukatan
Tulum – ruiny miasta Majów leżące tuż nad brzegiem Morza Karaibskiego
Xcaret- park krajobrazowy z wykopaliskami archeologicznymi oraz nurkowaniem
Isla Mujeres- katamaran
Pływanie z delfinami