Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Meksyk - biuro podróży TravelPP - wycieczki dla firm

    Meksyk

    Śladami Azteków

Śladami Azteków

Meksyk to kraj rajskich plaż, magicznych cenot, przepysznej meksykańskiej kuchni, niezwykle barwnej kultury i tajemniczych prekolumbijskich cywilizacji. Meksyk jest wyjątkowy. Przyciąga do siebie rzesze turystów w każdym roku i nie bez powodu, bo ma wiele ciekawych miejsc do zaoferowania. Oprócz powalającej przyrody, możemy zobaczyć pozostałości po cywilizacjach m.in. Olmeków, Majów, Zapoteków i Azteków. Na obszarze całego Meksyku znajduje się 29 000 stref archeologicznych. Piramidy i całe starożytne miasta powstawały bez użycia metalowych narzędzi. Dzięki zachowaniu dobrego stanu konstrukcji, możemy przeżyć fascynującą podróż do przeszłości, która pozwala odkryć historię i kulturę.

Waluta
Peso meksykańskie
Wiza
Nie ma obowiązku wizowego
Pilot
Zapewniony
Szczepienie
Nieobowiązkowe
Termin:

Zadzwoń do nas

+48 600 600 359
lub ZAMÓW
ONLINE

Program wyjazdu »

Przylot do Mexico City, odprawa migracyjna oraz celno bagażowa. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu Geneve Zona Rosa. Check in. Kolacja powitalna oraz nocleg w Mexico City
Śniadanie-bufet, Wyjazd z hotelu. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur, historycznego placu w dzielnicy Tlatelolco w Meksyku. Nazwa placu nawiązuje do trzech epok historycznych, które odzwierciedlają się w jego architekturze i otoczeniu: Prekolumbijskiej, ponieważ na placu znajdują się ruiny Templo Mayor, głównej świątyni Azteków w Tenochtitlán. Kolonialnej z racji na kościół Santiago Tlatelolco, zbudowany w XVI wieku przez franciszkanów oraz współczesnej, gdyż, na placu znajdują się również nowoczesne budynki, takie jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych Meksyku. Plac Trzech Kultur jest miejscem o wielkim znaczeniu historycznym i symbolicznym. To tutaj w 1521 roku Hiszpanie pokonali Azteków i rozpoczęli kolonizację Meksyku. W 1968 roku na placu odbyła się pacyficzna demonstracja studentów, która została brutalnie stłumiona przez wojsko. W wyniku masakry zginęło kilkaset osób. Następnie udamy się na zwiedzanie Guadalupe z ogrodami. Przejazd Teotihuacan, starożytnego miasta położonego w dolinie Meksyku. Jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Mezoameryce. Miasto zostało założone około 200 roku p.n.e. i osiągnęło szczyt rozkwitu w VI wieku n.e., kiedy liczyło sobie około 200 000 mieszkańców. Teotihuacan było ważnym ośrodkiem religijnym, politycznym i ekonomicznym. W mieście znajdowały się liczne piramidy, świątynie, pałace i place. Lunch bufet pod piramidami. Zwiedzanie Teotihuacan: Piramidy Słońca oraz Księżyca. Powrót do hotelu. Kolacja. Wyjazd na wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi, występy mariachi (popularnych orkiestr w Meksyku). Powrót do hotelu i nocleg w Mexico City.
Śniadanie - bufet. Wyjazd z hotelu. Zwiedzanie Mexico City stolicy i najludniejszego miasta Meksyku. Jego pełna nazwa to Ciudad de México (CDMX). Jest to także 10. najbardziej zaludniona metropolia na świecie. Położona w wysokogórskiej kotlinie na 2240 m n.p.m., co czyni je jedną z najwyżej położonych stolic na świecie. Historia miasta sięga daleko w przeszłość. Zanim zostało założone przez Hiszpanów w 1521 roku, znajdowało się tu azteckie miasto Tenochtitlán. Mimo hiszpańskiego wpływu, Meksyk zachował wiele elementów swojej rdzennej kultury, tworząc fascynującą mieszankę stylów i wpływów. Zobaczymy tutaj Muzeum Antropologiczne i starówkę. Lunch na łodziach w rytm muzyki mariachi i marimba podczas rejsu kanałami Xochimilco. Przejazd do Taxco. Check in HTL Posada de la Mision. Kolacja i nocleg w Taxco.
Śniadanie - bufet. Wyjazd z hotelu. Zwiedzanie jaskini Cacahuamilpa. Rajd garbusami po labiryncie uliczek Taxco. City tour po Taxco: punkty widokowe, perła barokowej architektury, kościół Santa Prisca. Taxco to miasto w stanie Guerrero w Meksyku, położone około 170 km na południowy zachód od Meksyku. Zostało założone w XVI wieku przez Hiszpanów, którzy odkryli w okolicy złoża srebra, dzięki czemu jest nazywane „Srebrnym Miastem”. Szybko stało się ważnym ośrodkiem wydobycia srebra i produkcji wyrobów ze srebra. Jest pięknym miastem z brukowanymi uliczkami, białymi domami i czerwonymi dachówkami. Leży na zboczu góry, a z wielu miejsc roztaczają się wspaniałe widoki. Czas wolny. Lunch. Zejście ze starówki do hotelu wąskimi ulicami w rytmie lokalnej weselno pogrzebowej orkiestry dętej na żywo. Kolacja i nocleg.
Śniadanie - bufet. Przejazd do Acapulco, miasta portowego i kurortu nad Pacyfikiem w meksykańskim stanie Guerrero, znane jest ze swoich plaż, życia nocnego i skoków ze skał. Zakwaterowanie w hotelu Emporio Acapulco.
Śniadanie - bufet. Wypoczynek na rajskich plażach. Czas wolny, obiad. Wieczorem przejazd na spektakularne skoki do wąskiej zatoki oceanu z 35m skał La Quebrada obserwowane z prywatnego tarasu restauracji La Perla. Kolacja.
Śniadanie -bufet. Czas na relaks w Acapulco. Przejazd na Laguna Coyuca, która jest domem dla różnorodnej flory i fauny, w tym pelikanów, kormoranów, czapli i sępów. Poczęstunek przystawkami, napojem z kokosa oraz domowej roboty mezcalem. Rejs po rzece w rezerwacie ptactwa wodnego Barra de Coyuca z zabiegami fangoterapii. Obiad na plaży. Powrót do hotelu. Kolacja.
Śniadanie-bufet. Wypoczynek. Rejs spacerowym statkiem po zatoce Acapulco z towarzyszeniem muzyki latynoskiej na żywo. Podziwianie zawieszonych na skałach domów i rezydencji słynnych osobowości z Meksyku, USA i ze świata. Kolacja.
Śniadanie bufet. Wypoczynek all inclusive. Check out. Wyjazd z Acapulco, panoramiczna trasa przy punktach widokowych. Obiad w ekskluzywnej tropikalnej hacjendzie Vista Hermosa. Przejazd na lotnisko i wylot z Mexico City.

Kiedy jechać?

Do Meksyku warto udać się w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, listopadzie czy grudniu.

Hotele

Emporio Acapulco

Hotel Emporio Acapulco położony jest nad brzegiem morza w Acapulco. Obiekt oferuje spa, 3 odkryte baseny i dostęp do plaży. We wszystkich pokojach znajduje się telewizor z płaskim ekranem, a z okien roztacza się widok na morze.  Obiekt dysponuje centrum fitness oraz spa z sauną i wanną z hydromasażem. Goście mogą rozkoszować się daniami kuchni meksykańskiej i międzynarodowej w restauracji Emporio in Acapulco’s Condimento Restaurant oraz lokalu Sunset Lounge. Do dyspozycji Gości są również takie lokale jak serwujący potrawy z grilla bar La Isla oraz Arka Martini & Tapas Bar.

Hotel Geneve Mexico City

Zabytkowy hotel jest zlokalizowany w handlowo-rozrywkowej dzielnicy Juarez w Meksyku,  kilka kroków od sklepów, restauracji i niezliczonych atrakcji. Łączy w sobie urokliwe wnętrza w starym stylu z nowoczesnymi udogodnieniami, takimi jak spa. Oferuje szereg nowoczesnych udogodnień.  Wnętrza obiektu zdobią antyki i dzieła sztuki. W hotelu mieszczą się też 2 restauracje – Cafe Jardin i Sanborn.

Informacje o podróży

Opis informacji 1
Opis informacji 2
Opis informacji 3

Galeria

Opinie i rekomendacje

OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Pracowników firmy Travel Profi Partner wyróżnia profesjonalizm i pasja, dlatego bardzo cenimy sobie wspólne projekty. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia – zawsze wszystko jest przemyślane, przygotowane i zrealizowane na najwyższym poziomie. Nasi Klienci są bardzo zadowoleni ze wspólnych wyjazdów, które oceniają bardzo pozytywnie.
Adam Krużyński
NICE
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Kilkukrotnie korzystaliśmy z oferty wyjazdów grupowych/szkoleń przygotowanych przez Travel Profi Partner dla naszych Partnerów. Zaangażowanie i profesjonalizm pracowników TPP, którzy organizowali wyjazdy i opiekowali się naszymi gośćmi oceniamy bardzo wysoko.
Mariusz Walter
STIHL
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Bardzo dziękujemy za organizacje wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyjazd firmowy uznajemy za bardzo udany. Profesjonalna obsługa przed i w trakcie samego pobytu :)
Patrycja Bereda
MAKRO
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Miałem przyjemność zlecać TPP kilka dużych i mocno niestandardowych wyjazdów grupowych. Zawsze wywiązywali się 100%. Jakość i duża elastyczność. Polecam!
Andrzej Descours
RADIO ESKA
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Podróżujemy z Travel Profit od kilku lat. Wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście i profesjonalizm sprawdziły się w 100% przy organizacji wyjazdów incentive. Jeśli macie ochotę na zapierające dech w piersiach afrykańskie pejzaże czy relaks na piaszczystych plażach – polecamy.
Joanna Kałużny
ARSANIT
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
W imieniu firmy ADAMA Polska dziękuję firmie Travel profi partner za przygotowanie wyjazdu na Arubę! Począwszy od hotelu Riu Palac poprzez wszystkie działania na organizacji kolacji powitalnej i kończącej pobyt grupy. Serdeczne podziękowania za super opiekę i pełne zaangażowanie nad grupą ADAMA.
Sylwia Kula
ADAMA