Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Lizbona

Lizbona

Lizbona to miasto muzyki fado uznanej przez UNESCO za kulturalne dziedzictwo niematerialne

Pięknie położona stolica Portugalii, zachwyca przybyszów z całego świata. Dziś zachwyca szczególnie niezwykłą atmosferą panującą w ciasnych uliczkach starego miasta.

Lizbona piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu do oceanu rzeki Tag. Klimat miasta najlepiej czuje się w jego starych dzielnicach. Na Alfamie, w labiryncie stromych, brukowanych uliczek życie toczy się wolno, a w górze ponad głowami wisi suszące się pranie. Niezapomnianym uczuciem jest jazda jednowagonowym, żółtym tramwajem wąskimi uliczkami dzielnic starego miasta. Nie ma w Europie większego oceanarium i wiszącego mostu, knajpek w których słucha się fado i równie klimatycznych miejsc, gdzie można napić się pysznej kawy. Niewątpliwym atutem miasta jest bliskość oceanu. W zaledwie pół godziny można dostać się na piękne plaże w Estoril czy Cascais.

Oceanarium w Lizbonie

 

Oceanarium w Lizbonie, po portugalsku Oceanario de Lisboa, to jedna z tych wyjątkowych atrakcji turystycznych stolicy Portugalii, która potrafi zachwycić każdego – zarówno najmłodszych, jak i już starszych wiekiem. Lizbońskie oceanarium znajduje się na terenie Parku Narodów, w dzielnicy, która przeszła gruntowną rewitalizację z okazji wystawy Expo w 1998 roku. W opinii wielu oceanarium jest najbardziej udanym przedsięwzięciem Expo’98 w Lizbonie. Co roku odwiedzane przez setki tysięcy turystów, z których wielu chce tam wrócić ponownie. Nie przypadkowo, gdyż w oceanarium można spędzić wiele godzin przyglądając się magii podwodnego świata.

Skontaktuj się z nami

Muzeum Calouste Gulbenkian w Lizbonie

 

Jest to popularne muzeum w Lizbonie, posiadające bogate zbiory sztuki antycznej, orientalnej i europejskiej, a które zostało stworzone zgodnie z ostatnią wolą zmarłego w 1955 roku Calouste Gulbenkiana w celu publicznego udostępnienia jego wielkiej kolekcji sztuki, której właścicielem po jego śmierci została Fundacja Calouste Gulbenkiana. Kolekcja Muzeum Gulbenkiana liczy około 6 tysięcy przedmiotów, z których prezentowanych jest około 1000. Podzielona jest na dwie części. W pierwszej prezentowane jest sztuka egipska, grecka, rzymska, mezopotamska, Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz sztuka ormiańska. W drugiej części pokazywana jest sztuka europejska od XI do XX wieku, w tym bogate zbiory malarstwa, rzeźby, sztuki zdobniczej, meble, manuskrypty.

Skontaktuj się z nami

Punkt widokowy Miradouro de Nossa Senhora do Monte

 

Lizbona czasami nazywane jest balkonem Europy – m.in. z racji wielu punktów widokowych, które miasto posiada, a które oferują niezapomniany widok na miasto z różnych perspektyw. Zdecydowanie jednym z najlepszych punktów widokowych jest Miradouro de Nossa Senhora do Monte. Jest to najwyższy punkt widokowy w Lizbonie, z którego rozpościera się wspaniały widok na stare miasto, Alfamę z zamkiem św. Jerzego i nową część Lizbony.

Skontaktuj się z nami

Dzielnica Belem

 

Dzielnica Belem w Lizbonie to nagromadzenie nie tylko narodowych zabytków i atrakcji turystycznych Portugalii związanych z erą wielkich odkryć geograficznych, ale również przestrzeni publicznych oraz obiektów kulturalnych. Belem dodatkowo to również gratka dla smakoszy, w szczególności słodkości za sprawą przepysznych Pasteis de Belem. Wreszcie to z tego miejsca w roku 1487 Vasco da Gama wyruszał na odkrycie drogi morskiej do Indii. Odwiedzając Lizbonę koniecznie trzeba sobie zaplanować kilka godzin na wizytę w Belem i zobaczenie atrakcji turystycznych tej dzielnicy, której nazwa, jakbyśmy ją chcieli przetłumaczyć na język polski znaczy Betlejem

Skontaktuj się z nami

Kościół św. Rocha w Lizbonie

 

Był to pierwszy kościół Jezuitów w Portugalii, jeden z pierwszych w całej Europie. Jest to jeden z nielicznych kościołów w Lizbonie, który nie ucierpiał za bardzo podczas wielkiego trzęsienia ziemi z 1755 roku, a które to w dużej mierze zniszczyło stolicę Portugalii i na zawsze zmieniło jej wygląd. Zdobienia jego wnętrza wykonano w stylu barokowym, a najsłynniejszą kaplicą jest kaplica Jana Chrzciciela zaprojektowana przez Nicola Salivi i Luigi Vanvitellie, a która to należy do jednych z najdroższych kaplic w Europie, jeśli chodzi o koszty budowy i wykonania.

Skontaktuj się z nami

Dzielnica Alfama

 

Dzielnica Alfama w Lizbonie to ikona stolicy Portugalii, jedna z największych atrakcji turystycznych Lizbony, jak i całej Portugalii. Pisze o Alfamie każdy przewodnik z napisem Lizbona na okładce. Jest to swoiste nagromadzenie ważnych i ciekawych zabytków, kościołów, miejsc, a to wszystko wśród labiryntu wąskich i stromych uliczek z muzyką fado w tle i kieliszkiem zielonego wina. Alfama to wreszcie miejsce, gdzie tradycja Lizbony sprzed lat zachowała się w najczystszej formie.

Skontaktuj się z nami

Proponowane hotele

Mercure Lisboa Hotel ****
Internacional Design Hotel