Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Kulturowe bogactwo Chorwacji

Chorwacja
Kulturowe bogactwo Chorwacji

Chorwacja to błękit i szmaragd Adriatyku, zieleń cyprysów, ponad tysiąc wysp i raf koralowych, strome łańcuchy Gór Dynarskich, zabytki kultury i sztuki, urokliwe nadmorskie miasteczka, specjalności bałkańskiej kuchni oraz znakomite trunki – oto Chorwacja, jedno z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku całej Europy.

4 Dni
Wyjazd
już od 4 000 zł

Dzień 1 Przylot do Zagrzebia

 

Zbiórka w hali odlotów lotniska Okęcie, odlot do Zagrzebia (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Przylot do stolicy Chorwacji, przejazd do centrum na lunch – wizyta w jednej z najlepszych miejskich kawiarni, pierwszy kontakt z kuchnią Chorwacji. Posileni – rozpoczynamy zwiedzania Zagrzebia, miasta bardziej austro-węgierskiego niż chorwackiego: wzgórze Kapitol z katedrą Wniebowzięcia NMP, Plac i kościół św. Marka, Plac Jelačića, siedziba parlamentu i prezydenta Chorwacji, Kamienna Brama, kościół pojezuicki.

Wieczorem przejazd do restauracji z tradycyjną kuchnią typową dla Zagrzebia. Przejazd do hotelu, nocleg.

Skontaktuj się z nami

Dzień 2 Zwiedzanie półwyspu Istria

 

Po śniadaniu wyjazd na południe Chorwacji na półwysep Istria. Zwiedzanie: Rovinj z bazyliką św. Eufemii (wejście na wieżę, zbudowaną na podobieństwo kampanilii w Wenecji, podziwianie panoramy Istrii), spacer po Starym Mieście. Przejazd do miasteczka Buzet, słynącego z trufli – lunch: degustacja trufli oraz miejscowych serów wraz z poszukiwaniem trufli w lokalnym lesie. Potem przejazd do Beramu, odwiedziny w kościele Najświętszej Marii Panny słynącym z pięknej kolekcji XV-wiecznych fresków.

Popołudniem przejazd do jednej z istriańskich farm agroturystycznych na warsztaty kuchni lokalnej w agroturystyce, połączony z degustacją miejscowych trunków. Wieczorem powrót do hotelu.

Skontaktuj się z nami

Dzień 3 Zwiedzanie regionu Kvarner

 

Śniadanie, wyjazd do regionu Kvarner. Na początek krótka wizyta w Rijece, spacer panoramiczny po mieście: twierdza Trsat z kościołem MB Trsckiej, dokąd – wg wierzeń miejscowych – przeniesiono dom Świętej Rodziny z Nazaretu, Korzo – elegancki bulwar w Rijece, uliczki starego miasta wraz z pozostałościami rzymskiej Rijeki.

Przejazd na wyspę Krk, embarkacja na łódź, udział w pikniku rybnym, połączonym z degustacją miejscowych trunków i krótkim czasem na plażowanie. Wczesnym wieczorem przejazd do miejscowości Vrbnik, słynącej ze ‘Žlahtiny’ (chorw: szlachetny) – słynnego krckiego białego wina. Kolacja w lokalnej restauracji, oczywiście z winem. Powrót do hotelu.

Skontaktuj się z nami

Dzień 4 Varażdina – stolica północnej części Chorwacji

 

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do stolicy północnej części Chorwacji – Varażdina, spacer po mieście: Twierdza Stari Grad, kościół św. Jana Chrzciciela, katedra. Ostatni lunch w miejscowej restauracji z kuchnią regionu Zagorje. Przejazd na lotnisko, odprawy, powrót do Polski.

Skontaktuj się z nami

Miejsca, które warto odwiedzić w Chorwacji

Dubrownik
Jeziora Plitwickie
Wyspa Hvar
Rovinj
Korčula
Pula
Split
Park Narodowy Paklenica
Makarska
Omiš
Wyspa Krk