Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Kolory i bogactwo natury Indonezji

Kolory i bogactwo natury Indonezji

Usytuowana na ponad 17 tysiącach wysp – Indonezja i jej naturalna różnorodność ukazuje się na obszarze ponad 1,9 miliona km2 od Oceanu Indyjskiego do Spokojnego. Wulkaniczne szczyty wyłaniają się z dżungli, podwodny świat jest tutaj jednym z najlepszych, a dzikie zwierzęta zamieszkujące te wyspy to ogromne gady, jak i rajskie ptaki.

16 Dni
Wyjazd
już od 12 000 zł

Dzień 1 Przylot do Jakarty

 

Zbiórka na Lotnisku. Przelot do Indonezji.

Skontaktuj się z nami

Dzień 2 Jakarta

 

Przylot do Jakarty. Przejazd do hotelu. Czas wolny.

Skontaktuj się z nami

Dzień 3 Jakarta – Bogor – Bandung

 

Wyjazd na zwiedzanie Jakarty. Wycieczka do jednego z najciekawszych miejsc w stolicy: Pomnik Niepodległości, meczet Istiqlal (zew.) – największy meczet Azji południowo-wschodniej. Wizyta w Taman Mini Indonesia Indah, gdzie na 100 ha stworzono miniaturę całej Indonezji. Przejazd do Bogor – zwiedzanie słynnego na całym świecie ogrodu botanicznego i pałacu – letniej rezydencji prezydenta (zew). Kontynuacja podróży do Bandung określanego jako „Paryż Jawy”. Przyjazd do hotelu.

Skontaktuj się z nami

Dzień 4 Bandung – Tangkuban Perahu – Bandung

 

Wycieczka do aktywnego wulkanu „Tangkuban Perahu” o trzech kraterach i wielu gejzerach. Księżycowy krajobraz i imponujące widoki zapewnią niezapomniane wrażenia. W drodze powrotnej wizyta w gorących źródłach, które znajdują się na terenie pięknego parku. Postój przy plantacji herbaty. Po południu przejazd do miejscowości Padasuka i wizyta w szkole muzycznej Angklung oraz udział w pokazie orkiestry dziecięcej, grającej na tradycyjnych instrumentach bambusowych. Powrót do hotelu.

Skontaktuj się z nami

Dzień 5 Bandung – Yogyakarta

 

Po wczesnym śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do Yogyakarty – kulturalnego serca Indonezji, położonego między dwiema mistycznymi siłami – groźnym i potężnym wulkanem Merapi, a Oceanem Indyjskim-trzecim pod względem wielkości zbiornikiem wodnym na świecie. Zwiedzanie zespołu niezwykłych świątyń hinduskich Prambanan. Przyjazd do hotelu. Czas wolny.

Skontaktuj się z nami

Dzień 6 Yogyakarta – Borobudur – Yogyakarta

 

Rano zwiedzanie Pałacu Sułtana – Kraton. Następnie wizyta w centrum produkcji słynnych indonezyjskich batików oraz w zakładzie produkcji sreber w Kota Gede. Po południu zwiedzanie jednego z 7cudów świata – świątyni buddyjskiej Borobudur, wybudo-wanej ok. 800 roku ,wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO ,a także świątyń Pawon i Mendut. Powrót do hotelu. Wycieczka na przedstawienie Ramayana Ballet.

Skontaktuj się z nami

Dzień 7 Yogyakarta – Solo

 

Wyjazd w stronę Solo, kolejnej siedziby arystokracji Jawajskiej. Wizyta w bardzo pięknym pałacu Mangkunegaran oraz zakupy na tradycyjnym bazarze „Pasar Klewer”. Zakwaterowanie w hotelu.

Skontaktuj się z nami

Dzień 8 Solo – Bromo

 

Rano wyjazd do wschodniej Javy. Późnym popołudniem przyjazd w okolice czynnego wulkanu Bromo, położonego w Parku Narodowym Bromo-Tengger – Semeru. Jest to jeden z najpiękniejszych wulkanów Indonezji, licznie odwiedzany przez turystów ze względu na piękne zachody słońca i widok na Semeru. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny.

Skontaktuj się z nami

Dzień 9 Bromo – Penanjakan – Kalibaru

 

Nad ranem wycieczka do punktu widokowego na Penanjakan, gdzie można podziwiać najbardziej efektywne krajobrazy na świecie oraz niezwykły wschód słońca – przy dobrych warunkach pogodowych. Następnie wejście przez „morze piasku” na największą atrakcję Javy – wulkan Bromo – cud natury. Warto zabrać ze sobą ciepłą kurtkę z kapturem i zakryte obuwie ze względu na silny, zimny wiatr. Powrót do hotelu na śniadanie. Po krótkim wypoczynku wyjazd do Kalibaru małej miejscowości o licznych plantacjach kawy, herbaty i przypraw. Zakwaterowanie w hotelu.

Skontaktuj się z nami

Dzień 10 Kalibaru – Lovina

 

Wizyta w egzotycznych ogrodach – plantacji kauczuku, kawy i przypraw. Transfer do portu Ketapang i przeprawa promem na wyspę Bali. Następnie krótki przejazd do miejscowości Lovinia, położonej wzdłuż morskiego brzegu. Zakwaterowanie w hotelu.

Skontaktuj się z nami

Dzień 11 Lovina – Kintamani – Ubud

 

Dla chętnych: Wczesnym rankiem (przed śniadaniem) wycieczka łódką na obserwacje delfinów (ok. 15 USD). Okolice Lovini to ulubione miejsce tych ssaków. Powrót do hotelu na śniadanie i wyjazd do Ubud, słynnego ośrodka sztuki i kultury na wyspie.

Przejazd nad jezioro Danau Bratan wypełniające wygasłego krater wulkanu Gunung Catur – rejs po jeziorze podczas, którego obejrzymy świątynie Pura Ulum Danu Bratan z charakterystycznymi 11 piętrowymi dachami. Następnie zwiedzanie świątyni Gunung Kawi z XI wieku wykutej w skale oraz świątynię źródlanej wody – Tirta Empul. Przyjazd do hotelu w Ubud.

Skontaktuj się z nami

Dzień 12 Ubud – Tanah Lot – Lombok

 

Zwiedzanie Ubud – centrum artystycznego Bali. Wizyta w muzeum sztuki Agung Rai, posiadającym ogromną kolekcję obrazów artystów balijskich. Przejazd przez Mas – wioskę rzeźbiarzy do świątyni Tanah Lot, położonej przy morzu, wybudowanej na skale – 200 metrów nad taflą wody. Po południu transfer na lotnisko i przelot na wyspę Lombok. Zakwaterowanie w hotelu w Senggigi.

Skontaktuj się z nami

Dzień 13 Senggigi – Gili Trawangan – Senggigi

 

Wycieczka na jedną z wysp Archipelagu Gili, Trawangan – słynącą z bajkowych raf koralowych. Idealne miejsce do nurkowania i aktywnej obserwacji życia podwodnego oraz na wypoczynek. Po południu powrót do hotelu. Czas wolny.

Skontaktuj się z nami

Dzień 14 Senggigi – Uluwatu – Kuta

 

Wyjazd do portu Teluk Kode i przeprawa szybką łodzią na wyspę Bali. Przyjazd do Kuty – słynnego kurortu tętniącego życiem z długą, piaszczystą plażą ulubioną przez surferów. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

Skontaktuj się z nami

Dzień 15 Kuta – Jakarta

 

Przejazd na lotnisko w Denpasar, przelot do Jakarty. Wylot do Europy.

Skontaktuj się z nami

Dzień 16 Jakarta – Warszawa

 

Przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Skontaktuj się z nami

Najciekawsze w Indonezji

Park Narodowy Komodo
Park Narodowy Tanjung Puting
Kampung Pelangi - wioska tęczy
Bromo – czynny wulkan we wschodniej części Jawy
Rinjani – czynny wulkan na wyspie Lombok
Jezioro Toba
Park Narodowy Kelimutu
Wyspa Menjangan
Obejrzyj zachód słońca w świątyni Borobudur
Śmierdzący owoc durian
Krakersy melinjo (emping)
Największy kwiat na świecie – Rafflesia Arnoldi ważący do 7 kilogramów rośnie tylko na Sumatrze