Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Grecja

Grecja

Uznawana za kolebkę zachodniej cywilizacji Grecja ma niewyobrażalnie wiele do zaoferowania. Oprócz możliwości zwiedzania licznych wspaniałych zabytków i miasteczek głównym atutem Grecji są malownicze plaże, kąpiel w oszałamiająco ciepłym morzu oraz świeże i kolorowe potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Dobra infrastruktura oraz swobodna atmosfera są gwarancją udanych wakacji.

Kreta, odwiedzana niegdyś tylko przez archeologów, badaczy i naukowców, dziś przyciąga i fascynuje niemal wszystkich: przyjeżdżają tutaj zarówno miłośnicy wypoczynku pełnego spokoju i relaksu, jak też miłośnicy historii i mitologii. Największa i najbardziej wysunięta na południe wyspa Grecji oferuje nieskończenie wiele atrakcji, tak więc jeden urlop nie wystarczy, aby poznać ją choćby w części. Do niewątpliwych perełek należą np. wyżyna Lassithi, ruiny pałacu w Knossos, eksponaty wmuzeum w Heraklionie, klasztory i kościoły. Warto także poznać niepowtarzalną atmosferę małych, niemal zapomnianych wiosek w głębi wyspy.

Wąwóz Samaria

 

to najdłuższy wąwóz w Europie. W miejscowości Xyloskolo rozpoczyna się 14-kilometrowa wędrówka. Ocieniona sosnami droga prowadząca przez pierwsze 2 km jest najbardziej stromą częścią trasy. Różnica poziomów na tym krótkim dystansie wynosi prawie 1000 m. Kręta ścieżka wiedzie wśród potężnych skał, osiągających 300 m wysokości. Po długiej wędrówce kąpiel w krystalicznej wodzie jest prawdziwą przyjemnością. Cała trasa zajmuje 5-6 godz. marszu, a wyboisty szlak wymaga porządnych butów.

Skontaktuj się z nami

Heraklion z Pałacem Knossos

 

Pałac w Knossos to kolebka kultury minojskiej, niecałe sto lat temu miejsce to znane było jedynie z mitologii. Po Knossoswarto skosztować win kreteńskich w Pezie i odwiedzić Heraklion.

Skontaktuj się z nami

Santorini – Katamaran

 

Magiczna wyspa urzekająca swą urodą i będąca źródłem legend o Atlantydzie. Czarny piasek, białe domy z niebieskimi kopułami kościołów, błękitna tafla morza, powulkaniczne krajobrazy. To wszystko sprawia niesamowite wrażenie i na długo pozostaje w pamięci.

Skontaktuj się z nami

Elafonisi

 

plaża o różowym piasku to niewielka wyspa znajdująca się na końcu południowo-zachodniego skraju Krety. Cechą charakterystyczną Elafonisi jest płytka laguna łącząca ją z Kretą. Ciepła i krystalicznie czysta woda o barwie przechodzącej od zieleni, aż do głębokiego błękitu, sąsiaduje z pięknymi szerokimi plażami, których biały piasek jest w niektórych miejscach przemieszany z połamanymi muszelkami tworzącymi malownicze różowe pasy. Ta niesamowita mieszanka barw sprawia, że Elafonisi bez problemu mogłoby pretendować o miano egzotycznego raju.

Skontaktuj się z nami

Gramvousa

 

Wyprawa na jedną z najpiękniejszych a zarazem najdzikszych plaż na wyspie gdyż zarówno wysepka jak i półwysep u brzegu którego leży, wciąż pozostają niezamieszkałe. Kolejna atrakcją jest laguna na półwyspie Balos słynąca z krystalicznie czystej wody, różowobiałego piasku i wspaniałych widoków.

Skontaktuj się z nami

Spinalonga

 

rejs statkiem na wyspę o tajemniczej historii i wspaniałych widokach. W drodze powrotnej warto zatrzymać się w malowniczej zatoczce na kąpiel i BBQ-lunch. Trzeba również pojechać do miasteczka Agios Nikolaos, gdzie będzie okazja zobaczyć jezioro bez dna

Skontaktuj się z nami

Safari

 

spragnionym aktywnego wypoczynku polecamy 4*4 Safari, daleko od ogólnodostępnych dróg i powszechnie znanych turystycznych szlaków. Proponowane trasy, opracowane przez naszych ekspertów z tej dziedziny, prowadzą przez miejsca o unikatowym, surowym pięknie oraz wioski, w których życie nadal toczy się w tradycyjny sposób

Skontaktuj się z nami

Proponowane hotele

Hotel GrecotelAmirandes ***** +
TUI best FAMILY Grecotel Club Marine Palace **** +