Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Ekwador: bujna roślinność Amazonii, majestatyczne wulkany i magiczne wyspy Galapagos - biuro podróży TravelPP - wycieczki dla firm

    Ekwador: bujna roślinność Amazonii, majestatyczne wulkany i magiczne wyspy Galapagos

Ekwador: bujna roślinność Amazonii, majestatyczne wulkany i magiczne wyspy Galapagos

Ekwador: bujna roślinność Amazonii, majestatyczne wulkany i magiczne wyspy Galapagos, to fascynująca podróż dla osób żądnych przygód i pragnących niezapomnianych wrażeń. To też podróż smaków, tekstur, aromatów, kolorów i doznań.

Państwo położone po obydwu stronach równika, przyciąga turystów ośnieżonymi szczytami Alei wulkanów, zwanej też Szlakiem Gniazd Kondorów, lasami tropikalnymi i dżunglą amazońską, w której nadal żyją grupy rdzennej ludności bez kontaktu z zewnętrznym światem: Tagaeri, Taromenane i Dugakaeri oraz niezwykłym archipelagiem wulkanicznych Wysp Galapagos, gdzie krystalicznie czysta woda sprawia, że są tu idealne warunki do nurkowania oko w oko z lwami morskimi, rekinami tygrysimi czy mantami olbrzymimi. Ekwador to kraj o największej różnorodności biologicznej na kilometr kwadratowy na świecie.

Typ
objazdowa
Waluta
dolar amerykański
Wiza
NIE - Wymagany 6-miesięczny okres ważności paszportu
Szczepienie
fakultatywne
Termin:

Zadzwoń do nas

+48 600 600 359
lub ZAMÓW
ONLINE

Program wyjazdu »

Wylot z Warszawy, przylot do Quito, zakwaterowanie w hotelu 4*/5* (w ramach wybranej opcji wyjazdu). Kolacja - wyjątkowe doświadczenie kulinarne w restauracji opierającej menu na rdzennej kosmowizji społeczności andyjskich, pracującej z dostępnymi produktami w każdej porze roku, wykorzystującej najlepsze techniki, by przygotować i podać potrawy w spójny i odpowiedzialny sposób.
Zwiedzanie kolonialnej architektury centrum Quito - miasta leżącego na wysokości 2850 m n.p.m. i wpisanego na listę dziedzictwa narodowego UNESCO. Wizyta w Mitad del Mundo - na Środku Świata, spacer po równiku i eksperymenty, możliwe tylko na równiku! Kolacja - degustacja niepowtarzalnej oferty gastronomicznej w ramach nowej ery kuchni miejskiej w Quito - każde danie to wyprawa do głębokiego Ekwadoru.
Mindo – eksplozja zieleni, zaczarowany las mglisty, położony na zboczach gór, oddalony 40 km od Quito. Położone na styku dwóch ekoregionów: Andów tropikalnych i tropikalnych nizin ciągnących się od Kolumbii do Peru – Mindo to jedno z najbardziej różnorodnych biologicznie miejsc na świecie. Spacer wśród tropikalnej roślinności i wodospadów, wiszących orchidei, obserwowanie "rajskich" ptaków: kolibrów, tukanów, papug. Smakowanie słodkiego i orzeźwiającego owocu guanabana. Przejazd Tarabita cable car ponad lasem i wierzchołkami drzew. Powrót do Quito, nocleg i poranny lot do Cuyabeno Wildlife Reserve.
Transport łodzią do Cuyabeno Wildlife Reserve gdzie przeżyjemy niezapomnianą przygodę w Amazonii. Zakwaterowanie w luksusowej lodgy.Po lunchu odkryjemy amazońską dżunglę z pełnymi pasji przewodnikami, doświadczymy lokalnej kuchni i ekscytujących aktywności.Atrakcje w dużej mierze zależą od pogody, pory roku, zainteresowań grupy i decyzji przewodnika opartych na bezpieczeństwie uczestników – stąd mogą nastąpić zmiany w planie pobytu. Naszym priorytetem jest zawsze w najlepszy interes uczestników wyprawy, by móc cieszyć się wspaniałymi wrażeniami z amazońskiego lasu. Przykładowe aktywności: rejs kajakiem do „Laguna Grande”, okazja, aby zobaczyć różowe delfiny rzeczne i inne dzikie zwierzęta, by popływać pośrodku „Laguna Grande” i cieszyć się pierwszym zachodem słońca w dżungli rejs kajakiem do „Laguna Cananbueno”, ściśle chroniony obszar rezerwatu Cuyabeno, do którego nie wolno wpływać kajakami silnikowymi. Pływanie w całkowitej ciszy przez niesamowity amazoński las deszczowy, obserwacja dzikiej przyrody i roślinności Amazonii rejs w dół rzeki Cuyabeno do społeczności Siona „Puerto Bolivar”. Po drodze możemy spotkać różnorodne gatunki małp, ptaków, węży, itp. W Puerto Bolivar kobiety z Siony zabiorą nas na zbiory juki, zademonstrują proces wytwarzania manioku, tradycyjnego chleba z juki, a Szaman odprawi rytuały. Spacer po dżungli - poznamy różne typy lasów (wyżyny, bagna, lasy zalewowe). Przewodnik wyjaśni ekosystemy lasów deszczowych, dziką przyrodę i rośliny lecznicze Obserwacja ptaków wczesnym rankiem. Większość ptaków jest najbardziej aktywna o wschodzie słońca. Zobaczymy tukany, arasari, oropendule i inne.
Po śniadaniu wyjazd z Cuyabeno Wildlife Reserve, lot do Quito, transfer z lotniska do Parku Narodowego Cotopaxi. Po drodze zobaczymy wulkan Chimborazo, najwyższy szczyt Ekwadoru i najwyższy szczyt naszej planety mierząc od środka ziemi! Nocleg w komfortowej lodgy z widokiem na wulkan.
Baños - Droga Wodospadów w dolinie rzeki Pastaza. Waterfall Route - na krótkim odcinku rzeki, która ostatecznie wpada do Amazonki i Atlantyku, znajduje się ponad 10 różnych wodospadów. Wejście na wiszący mostek, by podziwiać Diabelski Kocioł - Pailón del Diablo. Wieczorem czas wolny i możliwość relaksu w SPA - zażywania gorących kąpieli w źródłach termalnych.
Baños – dla osób żądnych ekstremalnych doświadczeń, adrenaliny i dobrej zabawy proponujemy atrakcje do wyboru: Rafting – ekscytujący spływ pontonami, niezrównana i niezapomniana przygoda na rzece Pastaza, Canyoning - połączenie wspinania, skoków do wody, pływania, trekkingu. Aktywność, która polega na przemieszczaniu się w dół kanionu idąc cały czas za wodą. Napotkane przeszkody pokonuje się skacząc do wody, ześlizgując ze skał, zjeżdżając na linie, Skok bungee na linie ze 100 m mostu, Przejazd cable cars nad wąwozem, lub Ziplines/Tyroka.
Rano powrót do Quito i przelot na wyspę Baltra – Galapagos wyspy będące domem szeregu endemicznych gatunków zwierząt. Odbiór z lotniska i transfer na wyspę Santa Cruz. Po drodze rezerwat Chato i olbrzymie żółwie oraz bliźniacze kratery wulkanicznych Los Gemelos. Zakwaterowanie w hotelu i wyśmienita kolacja w restauracji wymienionej w prestiżowym przewodniku Michelin.
Opcja 1 – zakwaterowanie na pokładzie luksusowego jachtu i 3 dniowy rejs po wyspach Galapagos zgodnie z programem Opcja 2 – zakwaterowanie na lądzie w hotelu 4*/5* (w ramach wybranej opcji wyjazdu) i 3 dni wycieczek łodzią z Santa Cruz Przykładowe aktywności: Wyspa Santa Cruz: Las Grietas - kanion szczelinowy z wysokimi ścianami wulkanicznymi i krystalicznie czystą wodą. Wizyta w Stacji Naukowej Charles’a Darwin’a. Po południu popłyniemy na niepowtarzalną plażę Tortuga Bay. Czas na pływanie, odpoczynek, obserwowanie unikalnych legwanów morskich. Wyspa Daphen. Rejs, podczas którego obserwujemy m.in: głuptaki niebieskonogie i galapagoskie, fregaty, pelikany. Snorkeling, podczas którego zobaczymy płaszczki, rekiny „tintoreras” i galapagoskie, a nawet młode rekiny młoty, lwy morskie, delfiny, rozgwiazdy, rozmaite ryby tropikalne czy żółwie morskie. Dopłyniemy do zatoki Bahia Borrero gdzie żółwie morskie zakopują jaja w okresie rozrodczym, a na którym wygrzewają się iguany morskie. Spróbujemy wędkarstwa morskiego. Wyspa Isabela - największa wyspa archipelagu Galapagos. Odwiedzimy centrum hodowli żółwi, zobaczymy malowniczą laguną Complejo de Humedales, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy flamingi. Przejedziemy szlakiem do El Muro de las Lagrimas, odwiedzimy rozmaite laguny, groty, punkty widokowe, spotkamy żółwie słoniowe. W zatoce Concha Perla będzie czas na snorkeling i wypatrywanie różnych gatunków ryb, płaszczki, żółwie morskie, iguany czy lwy morskie.
Powrót z Galapagos do Quito, następnie lot do Warszawy i powrót do Polski.

Kiedy jechać?

Ekwador można odwiedzać cały rok – temperatura jest prawie stała i nie ma dużych różnic sezonowych. Najlepszym czasem na podróż jest okres suchy, który trwa od czerwca do września w Andach i Amazonii oraz od grudnia do maja na wybrzeżu i Wyspach Galapagos.

Hotele

4* Casa El Edén

to luksusowy hotel butikowy, mieszczący się w pięknie odrestaurowanej rezydencji w samym sercu zabytkowego Starego Miasta w Quito

5* Hotel Casa Gangotena

pięknie i eklektycznie urządzona rezydencja, położona w samym sercu Starego Miasta w Quito

Jamu Lodge

eco lodge położony w niesamowitym rezerwacie dzikiej przyrody Cuyabeno

4* Luna Volcán Adventure SPA w miejscowości Baños

Cotopaxi - 5* Hacienda Hato Verde lub 5* Hacienda Santa Ana

Informacje o podróży

Opis informacji 1
Opis informacji 2
Opis informacji 3

Opinie i rekomendacje

OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Pracowników firmy Travel Profi Partner wyróżnia profesjonalizm i pasja, dlatego bardzo cenimy sobie wspólne projekty. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia – zawsze wszystko jest przemyślane, przygotowane i zrealizowane na najwyższym poziomie. Nasi Klienci są bardzo zadowoleni ze wspólnych wyjazdów, które oceniają bardzo pozytywnie.
Adam Krużyński
NICE
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Kilkukrotnie korzystaliśmy z oferty wyjazdów grupowych/szkoleń przygotowanych przez Travel Profi Partner dla naszych Partnerów. Zaangażowanie i profesjonalizm pracowników TPP, którzy organizowali wyjazdy i opiekowali się naszymi gośćmi oceniamy bardzo wysoko.
Mariusz Walter
STIHL
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Bardzo dziękujemy za organizacje wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyjazd firmowy uznajemy za bardzo udany. Profesjonalna obsługa przed i w trakcie samego pobytu :)
Patrycja Bereda
MAKRO
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Miałem przyjemność zlecać TPP kilka dużych i mocno niestandardowych wyjazdów grupowych. Zawsze wywiązywali się 100%. Jakość i duża elastyczność. Polecam!
Andrzej Descours
RADIO ESKA
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Podróżujemy z Travel Profit od kilku lat. Wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście i profesjonalizm sprawdziły się w 100% przy organizacji wyjazdów incentive. Jeśli macie ochotę na zapierające dech w piersiach afrykańskie pejzaże czy relaks na piaszczystych plażach – polecamy.
Joanna Kałużny
ARSANIT
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
W imieniu firmy ADAMA Polska dziękuję firmie Travel profi partner za przygotowanie wyjazdu na Arubę! Począwszy od hotelu Riu Palac poprzez wszystkie działania na organizacji kolacji powitalnej i kończącej pobyt grupy. Serdeczne podziękowania za super opiekę i pełne zaangażowanie nad grupą ADAMA.
Sylwia Kula
ADAMA