Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Cuda fauny i flory Madagaskaru

Cuda fauny i flory Madagaskaru

Lemury, baobaby, lasy deszczowe, pustynie, wędrówki piesze i nurkowanie: Madagaskar jest rajem dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie i na świeżym powietrzu. Wyjątkowa fauna i flora tego obszaru łączy się tutaj w całość z niesamowitą różnorodnością krajobrazu: wyjeżdżając z dżungli, za 300 km wjeżdża się na pustynię. Przy 500 km linii brzegowej, morze nigdy nie jest daleko, a piaskowcowe kaniony, góry, pola ryżowe i lasy są dla niego piękną oprawą.

14 Dni
Wyjazd
już od 13 000 zł

Dzień 1 Przylot do Antananarivo

 

Przelot z Warszawy do Antananarivo. Odbiór z lotniska i transfer do hotelu na nocleg.

Skontaktuj się z nami

Dzień 2 Farma gadów – Park Narodowy Andasibe: nocny spacer

 

Po śniadaniu wyruszycie w drogę do Parku Narodowego Andasibe. Do swojej dyspozycji macie prywatne auto i anglojęzycznego kierowcę, który będzie Wam towarzyszył podczas całego wyjazdu. Po drodze zatrzymacie się na farmie gadów, gdzie oprócz kameleonów zobaczycie też płazy i ssaki. Po przyjeździe do Parku Narodowego Andasibe wieczorem udacie się na spacer w poszukiwaniu zwierząt aktywnych nocą.

Skontaktuj się z nami

Dzień 3 Park Narodowy Andasibe – rezerwat Analamazaotra

 

Wcześnie rano, pod opieką lokalnego przewodnika, ruszycie do rezerwatu Analamazaotra na terenie parku. Park Narodowy Andasibe to lasy tropikalne o powierzchni 810 ha. Żyje tam 14 gatunków lemurów, w tym największe lemury Indrisy. Ponadto w parku naliczono 108 gatunków ptaków, 51 gatunków gadów oraz 84 gatunków płazów.

Skontaktuj się z nami

Dzień 4 Kurort Antsirabe

 

Przejazd do położonego na 1500m n.p.m. dawnego kurortu francuskiego Antsirabe. Po drodze zatrzymacie się w Ambatolampy, miejsca znanego z wyrobu aluminiowych garnków. Po południu czas wolny na odkrywanie miasta.

Skontaktuj się z nami

Dzień 5 Antsirabe – Park Narodowy Ranomafana

 

Po śniadaniu wsiądziecie na ryksze i pojedziecie obejrzeć warsztat wyrabiający ozdoby z zebu (bydła domowego). Potem przejazd do Parku Narodowego Ranomafana z postojem po drodze w Ambositra.

Skontaktuj się z nami

Dzień 6 Park Narodowy Ranomafana

 

W Parku Narodowym Ranomafana żyje około 20 gatunków ssaków, w tym 12 gatunków lemurów (m.in. sifaki). Ponadto, spotyka się tam wiele gatunków ptaków, aż 90 gatunków motyli i 98 gatunków płazów. Wcześnie rano udacie się na 3-godzinny trekking po parku. Po południu odwiedzicie lokalna wioskę Tanàla, a wieczorem zrelaksujecie w wodach termalnych.

Skontaktuj się z nami

Dzień 7 Ranomafana – Anja Community Park – Wioska Ranohira

 

Po śniadaniu pojedziecie do parku Anja, zarządzanego przez lokalną społeczność. Dowiecie się jak i dlaczego powstał ten park, oraz poznacie jego sympatycznych mieszkańców – lemury katta, najbardziej charakterystyczne i rozpoznawalne lemury Madagaskaru. Następnie przejazd do wsi Ranohira, bramy wjazdowej do Parku Narodowego Isalo.

Skontaktuj się z nami

Dzień 8 Park Narodowy Isalo: Trekking

 

Park Narodowy Isalo słynie z bardzo zróżnicowanego krajobrazu – od niesamowitych formacji zerodowanego piaskowca, poprzez kaniony, otoczone palmami oazy po porośnięte trawą równiny. Udacie się na 3-godzinny trekking po parku – zobaczycie groby ludu Bara, bujną przyrodę i punkt widokowy z naturalnym kąpieliskiem. Powrót do hotelu w Ranohira.

Skontaktuj się z nami

Dzień 9 Ranohira – poszukiwacze szafirów – Arboretum d’Antsokay – Ifaty

 

Przejazd do Ifaty. Droga prowadzi najpierw wzdłuż Parku Narodowego Isalo, a następnie przez wioskę poszukiwaczy szafirów. Dalej zatrzymacie się w Arboretum d’Antsokay – prywatnym ogrodzie botanicznym, w którym hoduje się najbardziej zagrożone wyginięciem rośliny z południowego Madagaskaru. Przyjazd na nocleg do Ifaty.

Skontaktuj się z nami

Dzień 10 Ifaty: Rezerwat Reniala

 

Rano odwiedzicie Rezerwat Reniala, co dosłownie oznacza las – matkę. Oprócz pięknej przyrody będziecie mieli okazję zaobserwować wiele gatunków ptaków, a także żółwie i lemury. Po południu czas wolny.

Skontaktuj się z nami

Dzień 11 Ifaty: plaża

 

Czas na relaks na plaży! Oprócz wylegiwania się pod palmą możecie skorzystać z dodatkowych atrakcji: snorkellingu w Ankarajelita, nurkowanie, wędkowanie czy wizytę w wiosce żółwi.

Skontaktuj się z nami

Dzień 12 Ifaty – Toliara – Antananarivo

 

Transfer na lotnisko w Toliarze i przelot do Antananarivo. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.

Skontaktuj się z nami

Dzień 13 Antananarivo: zwiedzanie

 

Zwiedzanie stolicy Madagaskaru – będziecie podziwiać architekturę starówki, budynki administracji i targi kwiatowe, aby na koniec odwiedzić Ambohimanga – kolebkę monarchii Merina.

Skontaktuj się z nami

Dzień 14 Wylot

 

Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Skontaktuj się z nami

Wycieczki fakultatywne

Indrisy w lesie deszczowym Andasibe przy wschodzie słońca
Rowerową wycieczka po wyspie
Piknik na jednej z malowniczych wysp
Obserwacje wielorybów na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru (sezonowo).
Wyspa lemurów
Zrelaksuj się na wyspie Tsarabanjina, na którą dolecisz helikopterem i spędź noc w jej jedynym kurorcie Constance Tsarabanjina