Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • BUTAN - biuro podróży TravelPP - wycieczki dla firm

  BUTAN

  Program szczegółowy – Kalkuta z Bhutanem

Wizyta w Kalkucie – stolicy Indii Brytyjskich do 1911 roku, a obecnie stolicy Bengalu Zachodniego, jest jednym z największych miast na świecie, jednym z ajbardziej żywy pod względem kultury pomimo ubóstwa. Będziecie krążyć po wielu dzielnicach, od najbardziej olśniewających po najbardziej wzruszające.

Odwiedź Victoria Memorial – najbardziej imponujący budynek z białego marmuru w Kalkucie, położony w samym centrum, zainaugurowany przez księcia
Walia; jego zewnętrzna kopuła przypomina katedrę św. Pawła w Londynie lub Taj Mahal. Został zaprojektowany na rozkaz wicekróla Lorda Curzona do być symbolem brytyjskiego Raju i na pamiątkę panowania królowej Wiktorii.
Odwiedź Muzeum Indian – zbudowane w stylu „włoskiego renesansu” w 1875 roku zainteresuj się sekcją archeologiczną ze wspaniałym Mohenjodaro ceramiki, sztuki rzeźby szkoły Ghandara i dzieł sztuki
Okres Mogołów. Jest też galeria starych tekstyliów itp.
Odwiedź Pałac Marmurowy _ Zbudowany w stylu palladiańskim w spokojnej okolicy, jest jednym z najbardziej niesamowite kontrasty w Kalkucie. Jest to prywatne muzeum, które przynosi razem najbardziej ekscentryczne obiekty na świecie.
Odwiedź katedrę św. Pawła – jeden z najważniejszych kościołów we wschodnich Indiach pomnika Wiktorii, słynącego ze wspaniałych fresków i witraży szklane okna.
Odwiedź Howrah Bridge – zbudowany w 1943 roku, przejeżdża przez niego 57 000 pojazdów i pieszych codziennie. To najbardziej ruchliwy most na świecie.
Odwiedź świątynię Kali – położoną około 2 km na południe od katedry św. Pawła. Odbudowana w 1809 roku na starej świątyni, jest jedną z najważniejszych miejsca w Kalkucie. Bogini Kali, forma Durgi siedzącej na tygrysie, jest najbardziej czczoną w Kalkucie, a jej coroczny festiwal jest główną atrakcją.
Wizyta w domu Matki Teresy – Siostry Miłosierdzia. Ponad 50 lat temu, podczas wielkiego głodu w Kalkucie, Siostra Teresa opuściła komfort i bezpieczeństwo, aby opiekować się biednymi, chorymi, tworząc organizację, która głosi szacunek na całym świecie. Znana jest wszystkim na całym świecie i otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla.

Bhutan – Położony w fałdach wschodnich Himalajów, przez wieki pozostający w narzuconej sobie izolacji, Bhutan otworzył się na świat w lodowate tempo. Ludność żyła w ścisłej harmonii z naturą, rozwijając swoją unikalną tożsamość, wywodzi się w dużej mierze z bogatego dziedzictwa religijnego i kulturowego. Ten 700-tysięczny kraj, mniej więcej wielkości Szwajcarii, jest jedynym na świecie krajem buddyjskim mahajany. Buddysta szacunek dla wszystkich czujących istot pomógł Bhutanowi chronić jego nieskazitelną ekologię i dziką przyrodę.

Ta samowystarczalna populacja nigdy nie została skolonizowana i miała ograniczony kontakt z otoczeniem świat. Buddyzm został założony w VIII wieku przez indyjskiego świętego Padmasambhawę, popularnie znany w tradycji tantrycznej jako Guru Rinpocze. Być może najbardziej dynamiczna epoka w historii
Historia Bhutanu rozpoczęła się w XVII wieku wraz z przybyciem w 1616 roku Zhabdrunga Ngawanga
Namgyal, wielki przywódca szkoły Drukpa buddyzmu mahajany. On ujednolicił kraju i położył podwaliny pod rządy narodowe i tożsamość bhutańską.
W 1907 roku historyczne zgromadzenie duchowieństwa, oficjalnej administracji i ludu jednogłośnie wybrało Gongsara Ugyena Wangchucka na pierwszy dziedziczny król Bhutanu, rozpoczynając w ten sposób chwalebną erę dynastii Wangchuck.
Fakty i Liczby:

 • Powierzchnia lądu: 38 394 kilometrów kwadratowych
 • Powierzchnia leśna : 72,5 %
 • Wysokość: od 240 do 7541 metrów nad poziomem morza
 • Mieszkańcy: 700 000
 • Język: język urzędowy „Dzongkha”, powszechnie używany angielski
 • Religia: strumień wadżrajany buddyzmu mahajany (znany również jako buddyzm tantryczny)
 • Waluta: Ngultrum (równowartość rupii indyjskiej)
 • Kapitał: Thimphu
 • Drzewo narodowe: Cyprys
 • Narodowy ptak: Kruk
 • Kwiat narodowy: niebieski mak
 • Sport Narodowy: Łucznictwo
 • Narodowe zwierzę: Takin
 • Czas lokalny : Sześć godzin przed GMT i pół godziny przed standardowym czasem indyjskim


Lot do Paro jest jednym z najbardziej spektakularnych w całych Himalajach. Latanie wzdłuż Pasmo Himalajów z Kathmandu, podróż oferuje fascynujące widoki i ekscytujące zejście do Królestwa. Pierwszy podarunek od Bhutanu dla ciebie, kiedy wysiadasz z samolotu bądź chłodny, czyste świeże górskie powietrze.

Odwiedź Chimi Lhakhang Chimi Lhakhang, położony na wzgórzu w centrum dolinie, zwanej też świątynią płodności. Powszechnie uważa się, że pary, które to robią nie mają dzieci i chcą je mieć, jeśli modlą się w tej świątyni, to zazwyczaj są wkrótce pobłogosławiony dzieckiem. Szlak prowadzi przez pola ryżowe do maleńkiej osady Pana, co oznacza „pole”. Spacer po wiosce w pobliżu świątyni da ci rzadkość wgląd w codzienne życie i styl życia mieszkańców wsi.

Cała bhutańska sztuka, taniec, dramat i muzyka ma swoje korzenie w religii buddyjskiej. Muzyka Bhutanu jest integralną częścią jego kultury i sztuk teatralnych wiodącą rolę w przekazywaniu wartości społecznych. Tradycyjna muzyka bhutańska obejmuje spektrum podgatunków, od pieśni ludowych po pieśni religijne i muzyka. Tańce wykonywane są w ozdobnych strojach i maskach; taniec każdego aspektu ma znaczenie symboliczne.

Kuchnia w Butan

Kuchnia bhutańska jest niezaprzeczalnie jedną z najłatwiejszych do przyrządzenia potraw, a jej prostota sprawia, że jest pyszna. A jaki inny lepszy sposób zanurzyć się w lokalnej kulturze, niż nauczyć się gotować jak Bhutańczyk. Cechą charakterystyczną bhutańskiego jedzenia jest hojne użycie sera i chilli.
Podstawowe pożywienie obejmuje czerwony ryż i curry: z curry najpopularniejszym jest Emma Datsi (Tłumaczenie dosłowne to chili i curry z serem) Chili w Bhutanie to głównie a warzywo kontra przyprawa.

Termin:

Zadzwoń do nas

+48 600 600 359
lub ZAMÓW
ONLINE

Program wyjazdu »

Przylot do Kalkuty późnym wieczorem lotem międzynarodowym - Po przylocie zostaniesz powitany przez naszego przedstawiciela na międzynarodowym lotnisku i ostanie odwieziony do Twojego hotelu. Kalkuta - Kalkuta (dawniej Kalkuta) jest stolicą stanu Bengal Zachodni w Indiach. Założona jako punkt handlowy Kompanii Wschodnioindyjskiej, należała do Indii tolica pod Rajem Brytyjskim w latach 1773–1911. Dziś słynie ze wspaniałej kolonialnej architektury, galerii sztuki i festiwali kulturalnych. To także om Matki Domu, siedziby Misjonarek Miłości, założonej przez Matkę Teresę, której grób znajduje się na miejscu. Nocleg w hotelu – Kalkuta
Śniadanie w formie bufetu w hotelu. Całodniowa wycieczka po mieście Stare i Nowe Delhi. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Nocleg w hotelu - Kalkuta
Śniadanie w formie bufetu w hotelu. Przejazd na lotnisko i wejście na pokład samolotu do Paro (Bhutan – Szczęście to miejsce). Po formalnościach imigracyjnych zostaniesz powitany przez naszego przedstawiciela z „Tashi Khaddar” (biały szalik ofiarowany gościowi, który jest pomyślnym sposobem powitania gościa (dodatkowy koszt). Po ceremonii powitalnej wsiądź do pojazdu i jedź do Thimphu tolicy Bhutanu, droga prowadzi przez dolinę Paro do zbiegu Paro i Rzeki Thimphu w Chuzom (zbieg) w drodze do Tamchog Lhakhang to świątynia, która jest oświęcony XIII-wiecznemu świętemu Thangthong Gyalpo, budowniczemu mostów. Ta świątynia jest ołożony po drugiej stronie rzeki od Paro do Thimphu. Aby dostać się do świątyni trzeba przejść przez żelazny most łańcuchowy, jeden z nielicznych pozostałych wielu, które zbudował Thangthong Gyalpo. Po przybyciu do Thimphu zameldowanie w hotelu. Stolica Bhutanu i centrum rządu, religii i handlu, Thimphu jest yjątkowe miasto z niezwykłą mieszanką nowoczesnego rozwoju i starożytnych tradycji. Chociaż nie tego oczekuje się od stolicy, Thimphu to wciąż odpowiednie i tętniące życiem miejsce. Będąc domem dla urzędników służby cywilnej, emigrantów i mnichów, Thimphu zachowuje silny charakter narodowy ego styl architektoniczny. Po obiedzie w Simply Bhutan. Późniejsza wizyta jak poniżej Jedź dalej, aby odwiedzić Trashichhoedzong, „twierdzę chwalebnej religii”. To centrum rządu i religii, siedziba monarchy sala tronowa i siedziba Je Khenpo lub Naczelnego Opata. Zbudowany w 1641 roku przez politycznego i religijnego zjednoczyciela Bhutanu, Shabdrunga Ngałanga Namgyala, ostał zrekonstruowany w latach 60. w tradycyjny bhutański sposób, bez gwoździ i planów architektonicznych. Nocleg w hotelu – Thimphu (wysokość 2400m).
Śniadanie w formie bufetu w hotelu. Przejazd na lotnisko i wejście na pokład samolotu do Paro (Bhutan – Szczęście to miejsce). Po śniadaniu przejazd do punakha przez dochula. Przejazd do Punakha przez przełęcz Dochula (3O8Om). W Bhutanie przełęcze są oznaczone duży bhutański czorten i flaga modlitewna. Przełęcz Dochula oferuje najbardziej spektakularne widok na wysokie szczyty wschodnich Himalajów w pogodny dzień. Po zameldowaniu się w hotelu udamy się do Punakha Dzong, masywnej budowli zbudowanej na skrzyżowaniu dwóch rzek. Była stolicą Bhutanu do 1955 roku i nadal służy jako zimowa rezydencja zgromadzenia zakonnego. Nocleg w hotelu – Thimphu
Śniadanie w formie bufetu w hotelu. Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Paro malowniczą autostradą, po drodze zwiedzanie Simtokha Dzong, najstarszej fortecy kraj zbudowany w 1627 roku, w którym obecnie mieści się Szkoła Studiów Buddyjskich. Następnie wizyta w Buddha Point (Kuensel Phodrang). Położony w niewielkiej odległości od centrum miasta Thimphu, odwiedzający mogą uzyskać dobry przegląd dolina Thimphu od punktu Buddy (KuenselPhodrang). Możesz złożyć pokłon i ofiarować modlitwy Buddzie, największemu posągowi na wsi, a potem pospacerować i rzucić okiem na dolinę. King's Memorial Chorten nieustannie okrążany przez szepczących ludzi mantry i kręcą młynkami modlitewnymi. Budowa tego punktu orientacyjnego była pomysł trzeciego króla Bhutanu, Jego Królewskiej Mości Jigme Dorji Łangczuka („ojca współczesnego Bhutanu”), który pragnął wznieść pomnik światowego pokoju i dobrobyt. Ukończony w 1974 roku po jego przedwczesnej śmierci, służy zarówno jako pomnik zmarłego króla i jako pomnik pokoju. Odwiedź ogród zoologiczny Takin. Po przybyciu do Paro zameldowanie w hotelu. Po obiedzie udaj się do Ta Dzong, pierwotnie zbudowany jako Strażnica, w której obecnie mieści się Muzeum Narodowe. The bogata kolekcja obejmuje antyczne obrazy Thangkha, tekstylia, broń i zbroje, przedmioty gospodarstwa domowego oraz bogaty asortyment przyrodniczy i historyczny artefakty. Bezpośrednio po wizycie w Ta Dzong następuje krótki spacer szlakiem do Rinpung Dzong (ParoDzong), co oznacza („forteca stosu klejnoty”), który ma długą i fascynującą historię. Wzdłuż drewnianych galerii otaczających wewnętrzny dziedziniec znajdują się piękne malowidła ścienne ilustrujące Buddyjska wiedza, taka jak czterech przyjaciół, starzec długiego życia, koło życia, sceny z życia Milarepy, Góra. Sumeru i inne kosmiczne Mandala. Nocleg w hotelu – Paro
Śniadanie w formie bufetu w hotelu. Po śniadaniu wycieczka do Klasztoru Taktshang lub Tygrysiego Gniazda (ok. 5 godzin marszu): Jest to jeden z najsłynniejszych klasztorów Bhutanu klasztory, wznoszące się na zboczu klifu 900 m nad dnem doliny Paro. To jest powiedział, że Guru Rinpocze przybył tu na grzbiecie tygrysicy i medytował o tego klasztoru i dlatego nazywa się go „Tygrysim Gniazdem”. Ta strona została rozpoznana jako najświętsze miejsce, które odwiedził Shabdrung Ngawang Namgyal w 1646 r obecnie odwiedzane przez wszystkich Bhutańczyków przynajmniej raz w życiu. W dniu 19 kwietnia 1998 r. o godz pożar poważnie uszkodził główną konstrukcję budynku, ale teraz ten Bhutańczyk Klejnotowi przywrócono pierwotną świetność. Później odwiedź Kyichu Lhakhang z VII wieku, jedną ze 108 świątyń zbudowanych w Himalaje autorstwa tybetańskiego króla Songtsena Gampo. Budynek tej świątyni oznacza wprowadzenie buddyzmu w Bhutanie. Nocleg w hotelu - Paro.
Po wczesnym śniadaniu w hotelu przejazd na lotnisko i przelot do Kalkuty. Po przybyciu do Kalkuty lot z przesiadką do dalszego miejsca docelowego. DNI ZAMKNIĘCIA NIEKTÓRYCH ZABYTKÓW WYMIENIONYCH W PLANIE PODRÓŻY: Ta Dzong – Paro (Muzeum Narodowe): zamknięte w święta państwowe Biblioteka Narodowa – Thimphu: zamknięta w soboty, niedziele i święta państwowe Muzeum Włókiennictwa – Thimphu: zamknięte w święta państwowe i w niedziele. W sobotę jest otwarte od 9:00 do 16:00 Institute of Zorig Chusum (Szkoła Sztuki i Rzemiosła) - Thimphu: Zamknięte w niedziele i święta państwowe. W sobotę otwarte od 10 rano do godzina 12. Zamknięte również zimą (od grudnia do początku marca). Simply Bhutan – Thimphu: Zamknięte w niedziele i święta państwowe Klasztor Tiger’s Nest – Paro: Zamknięty we wszystkie wtorki Muzeum Dziedzictwa Ludowego: zamknięte we wszystkie niedziele i święta państw

Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

Kolacja z lokalną rodziną - Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

Kolacja z lokalną rodziną

Kolacja z lokalną rodziną

Zakończ owocny dzień na polach, jedząc autentyczną bhutańską kolację na farmie z rolnikami i ich rodzinami, popijając to wszystko Ara, miejscowym ryżem wino.

Tradycyjny taniec z maskami i pokaz kulturalny – tylko dla grupy (możliwość zorganizowania w holu hotelu, ale w zależności od dostępności) - Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

Tradycyjny taniec z maskami i pokaz kulturalny – tylko dla grupy (możliwość zorganizowania w holu hotelu, ale w zależności od dostępności)

Tradycyjny taniec z maskami i pokaz kulturalny – tylko dla grupy (możliwość zorganizowania w holu hotelu, ale w zależności od dostępności)

W pokazie weźmie udział około 10-12 osób, w następującej kolejności: 1. Piosenka powitalna 2. Pacham ni gi dance (taniec wykonywany przez ubijanie ziemi) 3. Taniec w maskach (wykonywany przez profesjonalnego artystę w tradycyjnym ozdobnym stroju) 4. Taniec Thrungthrung (taniec żurawia czarnoszyiego, religijne powitanie czarnoszyjego rzadkiego, zagrożonego gatunku ptaków) 5. Taniec Layap (taniec permanentny oparty na ludowych tradycjach, wykonywany przez dziewczęta w ich tradycyjnych strojach) 6. Merak sangtemg (taniec permanencji oparty na ludowych tradycjach w wykonaniu chłopców w tradycyjnych strojach) 7. Taniec Tashi ley bay (pożegnalny taniec/nawet gość może dołączyć do trupy) Pokaz gotowania

Kolarstwo górskie obejmuje sprzęt bezpieczeństwa (można zorganizować od Dochu la do Thimphu lub Chele la Paro) - Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

Kolarstwo górskie obejmuje sprzęt bezpieczeństwa (można zorganizować od Dochu la do Thimphu lub Chele la Paro)

Kolarstwo górskie obejmuje sprzęt bezpieczeństwa (można zorganizować od Dochu la do Thimphu lub Chele la Paro)

Kolarstwo górskie i jazda na rowerze w Bhutanie stale zyskuje na popularności zarówno wśród miejscowych Bhutańczyków, jak i turystów. Topografia kraju

Spływ rzeką od 01 do 06 Pax (można zorganizować w rzekach Pho Chu i Mo Chu w Punakha) - Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

Spływ rzeką od 01 do 06 Pax (można zorganizować w rzekach Pho Chu i Mo Chu w Punakha)

Spływ rzeką od 01 do 06 Pax (można zorganizować w rzekach Pho Chu i Mo Chu w Punakha)

Rzeka Mo chu pochodząca z górzystych wzgórz północnego Bhutanu i rzeka Pho Chu zasilana przez lodowce w górnej dolinie lodowcowej Punakha niesamowita okazja do raftingu. Rzeka Pho Chu, której przebieg wynosi ok. 16 km około 15 bystrzy klasy 2-4 i rzeka Mo Chu z biegiem 10 km z 10 bystrzami klasy 2 - 2+ są wybierane na nasze pakiety raftingu w Bhutanie. Po u zbiegu tych dwóch rzek w pobliżu Punakha Dzong, główna rzeka jest znana jako Puna Tsang chu, która oferuje jeszcze bardziej ekscytujący bieg rzeczny, znana głównie ze swojej stymulujące kulturowo i ekscytujące bystrza.

Wypożycz suknię bhutańską na dzień - Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

Wypożycz suknię bhutańską na dzień

Wypożycz suknię bhutańską na dzień

Strój narodowy Bhutanu jest jednym z najbardziej charakterystycznych i widocznych aspektów wyjątkowego charakteru Dragon Kingdom. Mężczyźni noszą Gho, długie szata podobna do tybetańskiej Chhuby, która jest podniesiona do kolan, zagięta do tyłu i dalej wiązana w pasie przez Kera (pasek). Natomiast kobiety noszą szatę do kostek tzw Kira. Tkanina bhutańska wykonana jest z cienkiej, ręcznie tkanej lub mielonej tkaniny, z tzw kolorowe charakterystyczne wzory. Możemy zorganizować dostarczenie tradycyjnych strojów bhutańskich dla gości do noszenia w dowolnym momencie specjalna okazja podczas wycieczki.

WYKŁAD NA DOWOLNY TEMAT DLA GRUP - Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

WYKŁAD NA DOWOLNY TEMAT DLA GRUP

WYKŁAD NA DOWOLNY TEMAT DLA GRUP

Możemy zaprosić specjalistę na wykład / prezentację na dowolny z poniższych wybranych tematów. Po tej godzinnej prezentacji następuje sesja pytań/odpowiedzi. - Ekologia i środowisko Bhutanu - Dziedzictwo kulturowe Bhutanu - Buddyzm bhutański - Szczęście Narodowe Brutto - Tekstylia bhutańskie - O florze i faunie rozmawia leśniczy oferuje strome podjazdy, wysokie przełęcze i jazdę w niższych dolinach. Można je łatwo łączyć z ciekawym zwiedzaniem kulturalnym. Jazda na rowerze jest zatem bardzo wyjątkowym sposobem doświadczanie i obcowanie z Królestwem, jego mieszkańcami i pięknym otoczeniem. Większość wycieczek rowerowych będzie korzystać z mieszanki dobrze utwardzonych dróg, aż po gruntowe drogi dojazdowe do farm i okazjonalne szlaki.

Wizyta w tradycyjnym wiejskim domu - Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

Wizyta w tradycyjnym wiejskim domu

Wizyta w tradycyjnym wiejskim domu

Piękno Bhutanu upiększa skupisko osobliwych wiejskich domów. Bhutańskie domy wiejskie są bardzo kolorowe, dekoracyjne i tradycyjne zbudowany z błota i kamieni, bez użycia ani jednego gwoździa.

Informacje o podróży

Opis informacji 1
Opis informacji 2
Opis informacji 3

Opinie i rekomendacje

OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Pracowników firmy Travel Profi Partner wyróżnia profesjonalizm i pasja, dlatego bardzo cenimy sobie wspólne projekty. Tu nie ma miejsca na niedociągnięcia – zawsze wszystko jest przemyślane, przygotowane i zrealizowane na najwyższym poziomie. Nasi Klienci są bardzo zadowoleni ze wspólnych wyjazdów, które oceniają bardzo pozytywnie.
Adam Krużyński
NICE
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Kilkukrotnie korzystaliśmy z oferty wyjazdów grupowych/szkoleń przygotowanych przez Travel Profi Partner dla naszych Partnerów. Zaangażowanie i profesjonalizm pracowników TPP, którzy organizowali wyjazdy i opiekowali się naszymi gośćmi oceniamy bardzo wysoko.
Mariusz Walter
STIHL
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Bardzo dziękujemy za organizacje wyjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wyjazd firmowy uznajemy za bardzo udany. Profesjonalna obsługa przed i w trakcie samego pobytu :)
Patrycja Bereda
MAKRO
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Miałem przyjemność zlecać TPP kilka dużych i mocno niestandardowych wyjazdów grupowych. Zawsze wywiązywali się 100%. Jakość i duża elastyczność. Polecam!
Andrzej Descours
RADIO ESKA
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Podróżujemy z Travel Profit od kilku lat. Wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście i profesjonalizm sprawdziły się w 100% przy organizacji wyjazdów incentive. Jeśli macie ochotę na zapierające dech w piersiach afrykańskie pejzaże czy relaks na piaszczystych plażach – polecamy.
Joanna Kałużny
ARSANIT
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
W imieniu firmy ADAMA Polska dziękuję firmie Travel profi partner za przygotowanie wyjazdu na Arubę! Począwszy od hotelu Riu Palac poprzez wszystkie działania na organizacji kolacji powitalnej i kończącej pobyt grupy. Serdeczne podziękowania za super opiekę i pełne zaangażowanie nad grupą ADAMA.
Sylwia Kula
ADAMA

Niektóre opcjonalne zajęcia w Bhutanie

Kolacja z lokalną rodziną

Zakończ owocny dzień na polach, jedząc autentyczną bhutańską kolację na farmie z rolnikami i ich rodzinami, popijając to wszystko Ara, miejscowym ryżem wino.

Tradycyjny taniec z maskami i pokaz kulturalny – tylko dla grupy (możliwość zorganizowania w holu hotelu, ale w zależności od dostępności)

W pokazie weźmie udział około 10-12 osób, w następującej kolejności: 1. Piosenka powitalna 2. Pacham ni gi dance (taniec wykonywany przez ubijanie ziemi) 3. Taniec w maskach (wykonywany przez profesjonalnego artystę w tradycyjnym ozdobnym stroju) 4. Taniec Thrungthrung (taniec żurawia czarnoszyiego, religijne powitanie czarnoszyjego rzadkiego, zagrożonego gatunku ptaków) 5. Taniec Layap (taniec permanentny oparty na ludowych tradycjach, wykonywany przez dziewczęta w ich tradycyjnych strojach) 6. Merak sangtemg (taniec permanencji oparty na ludowych tradycjach w wykonaniu chłopców w tradycyjnych strojach) 7. Taniec Tashi ley bay (pożegnalny taniec/nawet gość może dołączyć do trupy) Pokaz gotowania

Kolarstwo górskie obejmuje sprzęt bezpieczeństwa (można zorganizować od Dochu la do Thimphu lub Chele la Paro)

Kolarstwo górskie i jazda na rowerze w Bhutanie stale zyskuje na popularności zarówno wśród miejscowych Bhutańczyków, jak i turystów. Topografia kraju

Spływ rzeką od 01 do 06 Pax (można zorganizować w rzekach Pho Chu i Mo Chu w Punakha)

Rzeka Mo chu pochodząca z górzystych wzgórz północnego Bhutanu i rzeka Pho Chu zasilana przez lodowce w górnej dolinie lodowcowej Punakha niesamowita okazja do raftingu. Rzeka Pho Chu, której przebieg wynosi ok. 16 km około 15 bystrzy klasy 2-4 i rzeka Mo Chu z biegiem 10 km z 10 bystrzami klasy 2 - 2+ są wybierane na nasze pakiety raftingu w Bhutanie. Po u zbiegu tych dwóch rzek w pobliżu Punakha Dzong, główna rzeka jest znana jako Puna Tsang chu, która oferuje jeszcze bardziej ekscytujący bieg rzeczny, znana głównie ze swojej stymulujące kulturowo i ekscytujące bystrza.

Wypożycz suknię bhutańską na dzień

Strój narodowy Bhutanu jest jednym z najbardziej charakterystycznych i widocznych aspektów wyjątkowego charakteru Dragon Kingdom. Mężczyźni noszą Gho, długie szata podobna do tybetańskiej Chhuby, która jest podniesiona do kolan, zagięta do tyłu i dalej wiązana w pasie przez Kera (pasek). Natomiast kobiety noszą szatę do kostek tzw Kira. Tkanina bhutańska wykonana jest z cienkiej, ręcznie tkanej lub mielonej tkaniny, z tzw kolorowe charakterystyczne wzory. Możemy zorganizować dostarczenie tradycyjnych strojów bhutańskich dla gości do noszenia w dowolnym momencie specjalna okazja podczas wycieczki.

WYKŁAD NA DOWOLNY TEMAT DLA GRUP

Możemy zaprosić specjalistę na wykład / prezentację na dowolny z poniższych wybranych tematów. Po tej godzinnej prezentacji następuje sesja pytań/odpowiedzi. - Ekologia i środowisko Bhutanu - Dziedzictwo kulturowe Bhutanu - Buddyzm bhutański - Szczęście Narodowe Brutto - Tekstylia bhutańskie - O florze i faunie rozmawia leśniczy oferuje strome podjazdy, wysokie przełęcze i jazdę w niższych dolinach. Można je łatwo łączyć z ciekawym zwiedzaniem kulturalnym. Jazda na rowerze jest zatem bardzo wyjątkowym sposobem doświadczanie i obcowanie z Królestwem, jego mieszkańcami i pięknym otoczeniem. Większość wycieczek rowerowych będzie korzystać z mieszanki dobrze utwardzonych dróg, aż po gruntowe drogi dojazdowe do farm i okazjonalne szlaki.

Wizyta w tradycyjnym wiejskim domu

Piękno Bhutanu upiększa skupisko osobliwych wiejskich domów. Bhutańskie domy wiejskie są bardzo kolorowe, dekoracyjne i tradycyjne zbudowany z błota i kamieni, bez użycia ani jednego gwoździa.