Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Teneryfa, wyspa na której nie można się nudzić

Największa, najbardziej znana i najwyższa, dzięki 3718-metrowemu wulkanowi El Teide, z wysp kanaryjskich. Bardzo urozmaicona krajobrazowo, od gór do oceanu w zasięgu wzroku.

Całe mnóstwo atrakcji, od sennych i klimatycznych miasteczek, aż po mrożące krew w żyłach przejażdżki górskimi serpentynami. Gorąco polecamy wynajęcie samochodu i aktywne zwiedzenie całej tej niezwykłej wyspy.

W stolicy wyspy Santa Cruze de Tenerife spędziliśmy niezapomniane chwile. M.in. racząc się pysznym obiadem oraz bardzo klarownym i aromatycznym winem.

Potem plażowanie na okolicznej Playa de las Teresitas z piaskiem z Sahary.

Uroku dodają jej palmy i otaczające klify. Chociaż również bardzo miło wspominamy wizytę na Playa de Fañabé, na Costa Adeje z szarym, aczkolwiek bardzo delikatnym piaskiem. Jednak niesamowitą frajdę sprawiła nam kąpiel w naturalnych basenach, które przyroda wydzieliła skałami z oceanu. I to bez żadnej interwencji człowieka! To zachwycające miejsce, w każdej wolnej chwili oblegają lokalni mieszkańcy.

Będąc na Teneryfie trudno odmówić sobie wycieczki ponad chmury, na szczyt wulkanu Teide (najwyższej góry Hiszpanii!). W otoczeniu którego panuje klimat jak z innej planety oraz żyje tam całe mnóstwo endemicznych roślin i zwierząt.

FILM – „Ponad chmurami – TEIDE”

A miejscowość Los Gigantes jest chyba najbardziej malowniczym miejscem na wyspie. Otoczona olbrzymimi klifami wyrastającymi z oceanu na wysokości od 300 do 600 metrów. Reszta skał znajduje się pod wodą. Są one zwieńczeniem pasma gór El Teno. Sprawiają niesamowite wrażenie z punktu widokowego, ale także z samego oceanu.

Istnieje możliwość wykupienia rejsu do klifów. Podczas 3h można zobaczyć delfiny, a także wieloryby, żółwie morskie i walenie. Ze względu na wyjątkowe krajobrazy kręcono tu sceny do kilku filmów m.in. do „Starcia Tytanów”.

Na wycieczkę do Loro Parku najlepiej przeznaczyć cały dzień i na pewno nie będzie nudno. Ponad 300 gatunków zwierząt i przepiękna egzotyczna roślinność. To również największe i nowoczesne akwarium na świecie „OrcaOcean”. Atrakcją parku są organizowane pokazy orek, delfinów, lwów morskich i papug. Do tego całe mnóstwo ptaków, żółwi, aligatorów, małp, goryli, tygrysów, olbrzymie akwarium miedzy innymi z pływającymi rekinami oraz pingwinarium „Planeta Pingwinów”.

Odwiedziliśmy również ogromną odmianę Dracaena draco. Wielkie drzewo w Garachico, które jest symbolem Teneryfy. Botanicy datują jej wiek na 500-600 lat, a niektóre przewodniki mówią nawet o 1000 lat.

Polecam Teneryfę, ponieważ każdy na wyspie znajdzie coś dla siebie! Oczywiście najlepsza formuła to wynajęcie samochodu z dobrą mapą, co jest równoznaczne z nieograniczoną wolnością i niezależnością.

ps Jako bazę warto wybrać południe wyspy ze względu na lepszą pogodę, zawsze błękitne niebo i pełne słońce. Choć oferty są tam nieco droższe to warto. Tu znajdziecie to czego w Polsce, często brakuje i to w nadmiarze: piękną pogodę i uśmiechniętych ludzi 🙂

– Kasia, Jarek & Weronika Zerbe

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!