Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Tajlandia – Bangkok i okolice part 2

Bangkok jest świetną bazą wypadową do pobliskich miast i miasteczek bez wątpienia jednym z nich jest AYUTTAHAYA, która była poprzednią stolicą Tajlandii.

W podróż do oddalonego o prawie 90 km na północ od Bangkoku miasta wybraliśmy się pociągiem.

Podróż trwała niespełna dwie godziny, a za bilet zapłaciliśmy 15 THB ( 2 PLN).

Przejazd pociągiem trzeciej klasy jest atrakcją samą w sobie, ale gdy docierasz do miasta, które w XVII w. było jednym z największych na świecie, populacja liczyła prawie milion mieszkańców, a przed oczyma rozpościera się miasto zrujnowanych świątyń, wiesz że działo się tutaj naprawdę dużo.

Kolejnym miejscem do którego udaliśmy się… tajskimi kolejami była prowincja Samut Sakhon, gdzie znajduje się stacja kolejowa Maeklong.

Miejsce jakich wiele i sama nazwa wielu z Was może nic nie mówić, ale jak dopiszemy że właśnie w tym mieście znajduje się jeden z najsłynniejszych targów na świecie, którym jest targ na torach to już pewnie większość z Was już kojarzy to miejsce.

Na kilku targach podczas swoich podróży już byliśmy, ale ten przerósł nasze wyobrażenia.

W podróż do tego miejsca, które położone jest 70 km na południowy – zachód od Bangkoku,  proponujemy wybrać się tajskimi liniami kolejowymi, a po drodze czekają Was jeszcze przeprawy promowe i to wszystko za jedyne … 60THB/os.

Na koniec naszego pobytu w stolicy Tajlandii wybraliśmy się na nocne zdjęcia do parku Lumphini.

Patrycja & Daniel & Blanka Szupke

Palcempomapie.pl

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!