Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Śródziemnomorski tygiel kulturowy

Z jednym z naszych stałych klientów incentive travel odkrywaliśmy ostatnio śródziemnomorską wyspę Cypr. Miejsce narodzin Wenus i prawdziwy kulturowy tygiel.

Na wyspie znajdują się ślady  starożytnych Greków, Persów, Egipcjan, Rzymian, mieszkańców  Imperium Bizantyjskiego, Republiki Weneckiej oraz nowożytnie Turków i Anglików. Do tego cała masa atrakcji: od stanowisk archeologicznych, pałaców, świątyń i twierdz aż do piaszczystych plaż, halloumi i gościnnych mieszkańców.

Grupa naszych klientów wypoczywała i zażywała pełnego relaksu w hotelu Leonardo Laura Beach & Splash Resort, w południowej części Cypru. Dużą atrakcją tego miejsca jest aquapark i kompleks basenów, bogata strefa spa, hotelowe animacje, czy muzyka na żywo. O podniebienia gości dbały trzy restauracje z kuchnią międzynarodową i lokalnymi specjałami.

Wypoczynek łączony z poznaniem nowych miejsc powoduje pełne zadowolenie z wyjazdu grupowego. Dlatego odwiedziliśmy największe miasto i podzieloną stolicę wyspy Nikozję. Położoną w samym sercu,  przedzieloną „zieloną linią” na dwie części, północną turecką oraz grecką  południową, obszar buforowy  zarządzany jest przez ONZ .W greckiej  Nikozji spacerujemy  po klimatycznych wąskich uliczkach starówki, odwiedzamy  muzea oraz słynne mury weneckie. Natomiast tuż po przekroczeniu  granicy momentalnie wita nas świat orientu, przenosimy się do Turcji w miniaturze. Oczom naszym ukazują się kolorowe uliczki,  bazary, malutkie kawiarenki, sklepy ze słodkościami i pamiątkami – prawdziwie inny świat.

Jest też mnóstwo zabytków na nas największe wrażenie zrobił Meczet Selmiye – zbudowany na starej katedrze chrześcijańskiej, zwiedzaliśmy  również stary karawanseraj Büyük Han czyli zajazd kupiecki. Będąc w Nikozji warto odwiedzić:  Meczet Arabahmeta, Bibliotekę Sułtana Mahmuta, Centralny Plac Atatürka, Klasztor Mevlevi Tekke i inne wyjątkowe miejsca.

Podczas naszej wyprawy  odwiedziliśmy najpiękniejsze miasto wyspy położone na północnym wybrzeżu Cypru – Kirenię. Z magicznym Starym Miastem umiejscowionym nad niewielkim portem, gdzie cumują jachty z całego świata.

Wycieczki grupowe mogą przysiąść w uroczych restauracyjkach mieszczących się w zabytkowych domach, których stoliki wychodzą nad samo nabrzeże.

Do tego wspaniałe, długie piaszczyste plaże a wśród nich ta wyjątkowa Plaża Lefke.

Mając więcej czasu można zobaczyć  bizantyjski zamek św. Hilarona, oraz pochodzące z XII wieku opactwo Bellapais, a także zjeść  lunch pod słynnym drzewem lenistwa.

autorka: Karolina Budzyńska
Incentive Travel Coordinator i Ekspert podróży TPP
skontaktuj się z nią: karolina.budzynska@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!