Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Sils pełne pozytywnej energii

Szwajcarskie Sils jest najlepszym kierunkiem dla freeriderów i miłośników turystyki górskiej. W poszukiwaniu idealnego puchu i wspaniałych krajobrazów nasi Inspiratorzy na koniec i początek roku, trafili do miejscowości położonej 1800 m n.p.m, w południowej-wschodniej Szwajcarii. Nie sposób określić tego miejsca inaczej jak „Raj dla wielbicieli sportów zimowych”.

Sils jest położone w pobliżu znanych terenów narciarskich dookoła St. Moritz. Z góry Furtschellas można bezpośrednio dostać się do narciarskiego Corvatsch z najwyżej położoną stacją górską w Alpach Wschodnich, na wysokości 3303 m.


Pod ogromnym wrażeniem malowniczego miejsca, pomiędzy jeziorami Sils i Silvaplana, w dystrykcie Maloja, w szwajcarskim kantonie Gryzonia, pozostawał również słynny filozof Fryderyk Nietzsche, który przebywał tu w latach 1881 – 1888. Dziś w jego domu znajduje się muzeum Friedrich Nietzsche-Haus.


Podobnie Proust, Hesse, Rilke, Thomas Mann, William Faulkner … to również goście Sils, znani na całym świecie pisarze, filozofowie, muzycy i malarze. Niektórzy bywali tu bardzo krótko, podczas gdy inni powracali co roku.


Cały region przyciąga i zaskakuje przeciwnościami. Obok nowoczesnej i luksusowej architektury znajdują się tutaj tradycyjne bacówki i stare romańskie kościoły.

Wszędzie dużo światła. Najlepsze warunki, żeby odpocząć i naładować się odpowiednio energią na Nowy Rok! Z całą pewnością polecam to miejsce 🙂

Wojtek Maciejewski

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!