Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Przystanek Alaska

Alaska – największy stan USA, któremu należy się ogromny ukłon! Zawsze będzie kojarzył mi się ze spektakularną naturą i zjawiskami, lodowcami, aurorą, wysokimi górami, łowieniem łososi, niedźwiadkami…

…reniferami i wielorybami, Świętym Mikołajem, świeżym powietrzem, kolorową jesienią, otwartością i wyluzowaniem ludźmi. Decyzję o wyprawie w kierunku Alaski podjęliśmy spontanicznie po obejrzeniu filmu “Into the Wild”, który wiele dał nam do myślenia nie tylko o tym stanie USA, ale również o odpowiedzialnym podróżowaniu.

Podróż na Alaskę przyniosła wiele emocji, refleksji i adrenaliny. Moje spojrzenie na świat zmieniło się właśnie dzięki wyprawie w ten rejon Stanów Zjednoczonych. Podróżując po Alasce, uświadamiamy sobie, jak żyją ludzie, daleko od jakiejkolwiek cywilizacji, jakie jest zaludnienie tego stanu i jaki wpływ my ludzie mamy na degradację tego, co przyroda stworzyła, mam na myśli topniejące lodowce lub rzadkie gatunki zwierząt, czy też bardzo niska liczba łososi, która co roku maleje.

Co warto zobaczyć na Alasce i jak podróżować?

Ketchikan i Juneau, do których dotrzecie promem. North Pole i Fairbanks, gdzie możecie złapać zorzę polarną w sezonie. Denali National Park, Anchorage, Kenai, Ninilchik, Homer, Seward, Anchorage (okolice), Chicken.

Podróż samochodem lub vanem z pewnością przyniesie wiele emocji i pozwoli dotrzeć do wielu miejsc, chociaż autostop dookoła Alaski może być również ciekawym doświadczeniem i dzięki temu poznacie wiele interesujących osobowości.

Czy warto biwakować na Alasce?

Oczywiście! Piękne widoki o poranku gwarantowane. Najlepszym sezonem na odwiedzenie Alaski są miesiące od czerwca do końca września, kiedy to będziecie mogli podziwiać lato i jesień.

Krajobraz Alaski jest niesamowicie zróżnicowany, od lasów po wysokie góry. Od oceanów po polodowcowe jeziora. Fiordy, lodowce, rzeki, tundra…

Są wyjątkowe miejsca na tej planecie i na pewno jest nim Alaska!

https://oneway2freedom.com

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!