Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Przygoda na południu Europy

Wyjazdy integracyjne, a przede wszystkim powracający z nich grupy klientów są dla nas powodem ogromnej satysfakcji.

Jedna z grup incentive travel podczas swojego pobytu na południu Europy mieszkała w hotelu Riu Guarana, w pobliżu jednej z najpiękniejszych plaż w Portugalii – Praia de Falésia.

Wyjazd incentive travel w pobliżu jednej z najpiękniejszych plaż w Portugalii - Praia de Falésia

Wszyscy uczestnicy zapamiętają na długo wizytę w Lizbonie, słusznie uważanej za jedno z najpiękniejszych miast Europy, a tym samym za „obowiązkowy” punkt zwiedzania Portugalii.

Lizbona - stolica Portugalii, wakacyjne wyjazdy firmowe

Przepiękna Lizbona - wyjazdy szyte na miarę

Liczne pomniki i zabytkowe budowle przypominają historię, a piękne ulice i sklepy w nowej części miasta zachęcają do spacerów. Podczas przeprawy przez imponujący most „25. kwietnia” (największy most wiszący w Europie) jest  widoczna fantastyczna panorama stolicy Portugalii.

Najpierw odbyła się przejażdżka autokarem po mieście, podczas której wszyscy mogli przyjrzeć się najważniejszym zabytkom, np. klasztorowi Hieronima (Convento dos Jeronimos), gdzie znajduje się sarkofag słynnego żeglarza i odkrywcy Vasco da Gamy.

Uczestnicy wyjazdu integracyjnego zobaczyli także warowną wieżę Torre Belem, będącą symbolem Lizbony oraz Pomnik Odkrywców. A czas wolny, można było wykorzystać np. na podróż słynnymi, lizbońskimi tramwajami linii 12 lub 28 przejeżdżającymi przez starówkę, podziwianie panoramy z Santa Justa lub spacer po deptaku.

Portugalia to nie tylko morze, plaże i wspaniale klify. Warto zobaczyć zalesione, wulkaniczne pasmo Serra de Monchique, którego szczyty tworzą naturalną granicę pomiędzy kurortami Algarve, a równinami Alentejo. Mijając w drodze wioskę górską, Monchique, uczestnicy wycieczki grupowej pojechali na najwyższe wzniesienie Algarve (Pico da Foia 902 m), z którego podziwiali wspaniałą panoramę.

W mieście Lagos grupa odwiedziła plac Henryka Żeglarza z barokowym kościołem pod wezwaniem św. Antoniego, o czym informuje napis na azulejos.

Z portu w Lagos odbył się niezwykły rejs łodziami wzdłuż wybrzeża Lagos i Ponta da Piedade w regionie Barlavento w Algarve. Grupa oglądała malowniczo usytuowanych w błękicie Oceanu formacje skalne oraz ukryte groty od środka. Z morza mogli podziwiać niesamowite widoki na portugalskie plaże.

Dalsza podroż odbyła się do Sagres, na przylądek S.Vicente (Cape Saint Vincent), najbardziej wysuniętego na południowy wschód punktu w Europie. Przylądek ten był „Promontorium Sacrum“ Rzymian, którzy uważali go za koniec świata. W średniowieczu przylądek stał się miejscem pielgrzymek.

Po krótkiej przerwie na zdjęcia i podziwianie widoków grupa wróciła zasmakować dalszych atrakcji hotelu Riu Guarana.

autor: Robert Nowak
Incentive Travel Manager i Ekspert podróży TPP
skontaktuj się z nim: robert.nowak@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!