Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Priviet Moskwa – part 2

Także warto wspomnieć, że Moskwa jest kolebką rosyjskiej kultury i sztuki. Tutaj tworzyły znane rosyjskie postacie ze światową sławą, poeci: Aleksander Puschkin, Aleksandr Blok i Sergej Esenin,  pisarzy Marina Cwietajewa,  Maksym Gorkij, Michaił Lermontow i Michaił Bułhakow.

Mieszkania tych wybitnych osób zostały zamienione w muzea, odwiedzając je mamy pełniejszy obraz sposobu życia byłych właścicieli.

Fanom rosyjskiego kina polecamy pójść na wycieczkę do największej rosyjskiej wytwórni filmowej „MOSFILM”, założonej w 1920 roku. To tutaj kręcono słynną rosyjską komedię „Szczęśliwego Nowego Roku” z udziałem polskiej aktorki Barbary Brylskiej. W „Mosfilmie” stworzona oscarowe fimy: „Wojnę i pokój” (1967) Bodnarczuka, kultowe ”Moskwa nie wierzy łzom” i „Dersu Uzałę” (1975) Akiry Kurosawy.

 

Co dotyczy malarstwa, to Moskwa oferuje bogaty wybór dla swoich gości. To tutaj można zwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych im. A.S. Puszkina , w którym znajdują się kolekcje najsławniejszych światowych artystów. Warta odwiedzania jest też Państwowa Galeria Trietiakowska, gromadząca największą w świecie kolekcje dzieł rosyjskich sztuk pięknych (ok. 150 tysięcy!), która powstawała od XI do XX wieku.

Godnym polecenia jest również Teatr Wielki, wzniesiony w stylu klasycystycznym, w którym wystawia się przedstawienia operowe oraz baletowe i który patronuje prestiżowej szkole baletowej Moskiewskiej Państwowej Akademii Choreografii. Będąc w Moskwie obowiązkowo należy wybrać się na klasykę gatunku „Jezioro Łabędzie” Czajkowskiego.

W trakcie pobytu w Moskwie należy zobaczyć i przejechać się moskiewskim metrem, które uważa się za najbardziej obciążone w Europie, a także na świecie. Codziennie korzystają z tego środka transportu około dwóch milionów pasażerów.

Warto odwiedzić Moskwę zarówno latem, jak i podczas mroźnej zimy. Zabytki mają wtedy swój klimat, pokryte są śniegiem i wyglądają niesamowicie. A każdy odwiedzający znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

 – Anastazja Kasprzyk

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!