Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Prawdziwy chillout w Tulum

Wakacyjne wyjazdy firmowe

Spędzając urlop na półwyspie Jukatan w Meksyku, w ramach całodniowej wycieczki, warto wybrać się do ruin miasta starożytnej cywilizacji Majów w Tulum.

Tulum - wakacje

Tulum - wakacyjne wyjazdy firmowe

Zdecydowanie jest to jedno z najbardziej urokliwych miejsc i spokojna miejscowość nadmorska. Z dala od turystycznego zgiełku i dzikiego tłumu, dlatego można tu liczyć na prawdziwy wypoczynek. Chillout w harmonii z przyrodą!

Po zwiedzeniu ruin, najlepszym pomysłem jest kąpiel w morzu i odpoczynek na długich, białych i piaszczystych plażach. W Tulum relaksują się zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający to miejsce goście z całego świata. Jest cenione przede wszystkim za spokój, orzeźwiającą bryzę i niezwykle kojące morze. Taki maleńki kawałek karaibskiego raju na meksykańskim półwyspie.

Jeśli nie dla historii, to dla samego widoku warto tu przyjechać. Ciemnoszare, starożytne ruiny świetnie prezentują się na tle otoczonej palmami plaży i niesamowicie turkusowej wody. Nawet w pochmurne dni widok jest nieziemski!

Film iguany

Film iguany i ostronos

Prawdziwa twierdza otoczona w przeszłości murami obronnymi z trzech stron, a z czwartej Morzem Karaibskim. Była również główną bramą łączącą Półwysep Jukatan i Zatokę Meksykańską z ludami Majów z Hondurasu i współczesną Ameryką Środkową.

Dzisiaj miasto jest jednym z najlepiej zachowanych kompleksu świątyń Majów. Jej główna część, zamek ”El Castillo” znajduje się na szczycie klifu tuż nad małą piaszczystą plażą. Oryginalną nazwę miasta Zamá, tłumaczy się jako „Miejsce wschodzącego słońca”. W dawnych czasach był to doskonały punkt obserwacyjny i znakomite miejsce do czczenia jednego z najważniejszych – boga Słońca.

Film starożytne ruiny miasta Majów_1

Film starożytne ruiny miasta Majów_2

Film starożytne ruiny miasta Majów_3

Okolice Tulum i jego atrakcje można zwiedzać również rowerem. Jest to bardzo wygodny sposób, zdecydowanie uprzyjemniający odczuwaną temperaturę. Są one dostępne w większości hoteli i w samym centrum miasteczka. Do ruin Majów można dojechać ścieżką rowerową, natomiast do Gran Cenote, czy plaży Paraiso jedzie się szosą. Najbardziej wytrawni miłośnicy dwóch kółek, mogą dojechać aż do prekolumbijskiego miasta Majów Coby (około 47 km od Tulum).

Awokado, wołowina, owoce morza, czerwona fasola, kukurydza, tortilla, nachos, chilli… oprócz tradycyjnych dań kuchni meksykańskiej w restauracjach i plażowych barach należy spróbować również lokalnej margarity.

Cabanas maleńkie butikowe hotele ulokowane wzdłuż wybrzeża w otoczeniu przepięknej tropikalnej roślinności i klimatycznych zatoczek. Nocleg w nich może być niezłą przygodą 😉

Film plaża przy hotelu „cabanas”

Tulum to idealne miejsce na wakacyjne wyjazdy firmowe. Jest to połączenie całkowitego relaksu, spokoju i odosobnienia, ale również możliwości wypełnienia dnia wieloma atrakcjami.

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!