Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Północny Madgaskar

Antsiranana znajduje się w najbardziej wysuniętej na północ prowincji Madagaskaru, w drugiej co do wielkości na świecie naturalnej zatoce z malowniczą Nosy Lonja (wyspa Głowa Cukru).

Do 1975 r. kiedy zmieniono większość nazw malgaskich miast, znane jako Diego Suarez na cześć portugalskiego podróżnika Diego Diaza i żeglarza Fernando Suareza. Ma swój szczególny charakter, którego nie można znaleźć w innym miejscu na Madagaskarze.

W północnej części miasta widać najwięcej śladów kolonialnych w architekturze. Imponujące kamienne budynki z kolumnami i dużymi balkonami, ozdobnymi ogrodami i niesamowitymi widokami na zatokę oraz znajdująca się trochę na uboczu katedra.

Życie handlowo-gastronomiczne kwitnie na Rue Colbert. Są to atrakcje dla bardziej zamożnych mieszkańców i turystów. Większość niezwykle sympatycznych i pomocnych miejscowych, którzy są mieszanką Antankarany i Sakalavy, Indian, Arabów, Kreolów, Chińczyków, Komorów i Francuzów funkcjonuje w pobliżu bazaru gdzie czuć prawdziwą Afrykę.

Oprócz straganów z jedzeniem są tam sklepiki i bary oferujące smakołyki będące połączeniem kuchni francuskiej, indyjskiej i afrykańskiej. W niedzielę stare centrum zamiera, sklepy są zamknięte, a mieszkańcy tłumnie jadą na oddaloną kilkanaście kilometrów piękną plażę Ramena.

Stamtąd można wynajętą łodzią rybacką dostać się na tzw. morze szmaragdowe i trzy zatoki będące rajem dla kitów.

Stara dzielnica wojskowa, na północ od Place Foch, zajmuje półwysep i wychodzi na jedyny wolny od kaprysu przypływu port morski Madagaskaru. Szczególnie przyjemny jest spacer ze wspaniałymi widokami na zatokę i bardzo fotogeniczną Głowę Cukru. Otwierająca się na Ocean Indyjski Zatoka Diego Suareza, uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Miasto jest idealnym miejscem do spędzania czasu i przygotowania do zwiedzania okolicy, w tym parków narodowych Montagne d’Ambre i Ankarana.

– Piotr z Poznania

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/podroze-szyte-na-miare/” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!