Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

One Happy Island

Aruba czyli niewielka wyspa wulkaniczna na Morzu Karaibskim, która zachwyciła mnie swoimi białymi plażami i spokojną atmosferą sprzyjającą relaksowi.

Byłem w tym wakacyjny raju pod koniec ubiegłego roku i do tej pory nie mogę o niej zapomnieć! Moim marzeniem jest zabranie jeszcze w tym roku na “One Happy Island” grupy incentive travel. Idealne warunki klimatyczne sprawiają, że jest to doskonała wakacyjna destynacja przez cały rok.

Malownicza stolica i największe miasto na wyspie to Oranjestad. Pełne pięknych i kolorowych budynków kolonialnych otoczone Fortem Zoutman – najstarszą budowlą z XVIII wieku wzniesioną przez holenderską armię.

Największą atrakcją Aruby, oprócz piaszczystych plaż, są oczywiście różowe flamingi. Obowiązkowa wizyta w The Butterfly Farm, pełnej egzotycznych skrzydlatych stworzeń, które zachwycają swoimi niezwykłymi kolorami i wzorami. Zresztą wszystko na wyspie wygląda jak wyjęte wprost z tropikalnej bajki. Kierunek wprost stworzony na podróż świeżo upieczonych małżonków, ponieważ malownicze krajobrazy działają na wyobraźnię i stanowią perfekcyjne tło dla zakochanych par.

Do tego ciekawa fauna wśród, której symbol Aruby drzewa divi divi wyglądające, jakby miały się przewrócić od silnego podmuchu wiatru oraz tworzące całe ogrody gęsto występujące skupiska kaktusów.

Na Arubie nikt nie może się nudzić na każdym kroku coś przyciąga wzrok i zachęca do oglądania malowniczych miejsc. A wieczorami można przeżyć cudowny zachód słońca, siedząc na plaży z koktajlem w ręku.

Klimat wyspy można poczuć też w kuchni na Arubie. Keshi yena holenderski ser faszerowany kurczakiem bądź wołowiną może stanowić bardzo ciekawą przygodę kulinarną. I obowiązkowo pisca den to nic innego jak ryba pieczona w folii z warzywami i przyprawami.

Dla spragnionych aktywności na wodzie i w wodzie idealnym miejscem jest port Barcadera, tu również można zasmakować nurkowania połączonego z podziwianiem wraków statków, przejażdżkami konnymi, udziału w jeep safari oraz wędkarstwa na otwartym morzu.

autor: Robert Nowak
Incentive Travel Manager i Ekspert podróży TPP
skontaktuj się z nim: robert.nowak@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!