Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Okolice Lizbony

Lizbona jest niesamowita, ale warto również poświęcić chociaż jeden dzień i zobaczyć wyjątkowe miejsca w jej okolicy.

Sintra

Sintra, romantyczne miasteczko pełne bajkowych pałaców i rezydencji, oddalone 25 km od Lizbony. Przepiękne zamki i ogrody, w całości wpisane na listę UNESCO. Pierwszy pałac, który rzuca się w oczy podczas drogi w górę Sintry to Palacio Nacional de Sintra. Najstarszy w Portugalii, wzniesiony 8 wieków temu i służył jako schronienie dla królów przed upałami panującymi w Lizbonie.

Tuż nad miastem góruje bajkowy Palacio da Pena z XIX wieku z ogromnym parkiem. Kolejny wart odwiedzenia Castelo dos Mauros znajduje się na starym mieście. Wzniesiony przez Arabów w VIII wieku, odbudowany w XIX wieku. Ze szczytu roztacza się piękny krajobraz okolic. Natomiast Pałac Masoński Quinta da Regaleira to cudowne, magiczne miejsce, gdzie można zobaczyć m.in. Grotę Dziewic, Studnię Wtajemniczenia i Promenadę Bogów. Ponad 100-letnia posiadłość milionera, ekscentryka i masona Antonio Monteira.

Na koniec warto zrobić spacer krętymi uliczkami starówki, gdzie można kupić pamiątki oraz spróbować lokalnych przysmaków takich jak „travesseiro de sintra”.

Jadąc z Sintry na zachód, podziwiając krajobrazy Serra da Sintra, docieramy do przylądka Cabo da Roca,  który stanowi stromy klif o wysokości 140 m, a jednocześnie najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentalnej Europy.

Na obelisku stojącym na szczycie urwiska umieszczona jest tablica zawierająca cytat portugalskiego poety Luísa de Camões: Gdzie ląd się kończy, a morze zaczyna”. Miejsce to przez wiele stuleci uchodziło za niemalże koniec świata dopóki Kolumb, podróżujący po bezkresnym oceanie nie odkrył dla Europy, że istnieją jeszcze inne ziemie.

Opuszczając Cabo da Roca, kierując się dalej na południe, wzdłuż wybrzeża, dojedziemy do plaży Guincho.

Guincho to piękna, choć niespokojna plaża – nieustannie smagają ją ogromne fale, dzięki czemu cieszy się popularnością wśród surferów.

Kilka kilometów dalej znajduje się Cascais z urokliwymi plażami i wąskimi uliczkami w centrum, pełnymi gwarnych barów i restauracji.

W Cascais wypoczywali niegdyś władcy z wielu krajów Europy, a obecnie przyciąga turystów z kraju i zagranicy. Uważa się je za jedno z najbogatszych miast w Portugalii.

Znajduje się tu wiele pięknych piaszczystych plaż oraz duży port jachtowy. Przy dworcu można wypożyczyć za darmo rower, aby objechać kilkukilometrowe wybrzeże. Do wyboru w tym mieście mamy 5 piaszczystych plaż w znajdujących się w centrum: Praia da Rainha, Praia da Ribeira, Praia de Santa Marta, Praia da Conceição i Praia da Duquesa.

Kolejny znany kurort wybrzeża lizbońskiego to Estoril, szczycący się największym na Półwyspie Iberyskim kasynem oraz luksusowym hotelem Palacio Estoril, gdzie kręcono sceny do jednego z filmów z Jamesem Bondem.

W Estoril znajdziemy wiele pięknych, historycznych willi i posiadłości, a także modnych klubów, do których ściąga młodzież, szczególnie w sezonie letnim. Najsłynniejsza plaża to Tamariz, przy której znajduje się forteca Forte da Cruz.

Jeśli mamy do dyspozycji chociaż jeden wolny dzień podczas pobytu w Lizbonie gorąco polecam odwiedzić te miejsca.

Anna Kuśnierek / Specjalista ds. turystyki katalogowej i wyjazdów grupowych

anna.kusnierek@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!