Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Odkrywamy Turcję

Wyjątkowe plaże, fenomenalna kuchnia, relikty dawnej cywilizacji, zabytki, meczety, mozaiki z najwspanialszymi przykładami sztuki bizantyjskiej na świecie…

można tak wymieniać bez końca, bo jest wiele powodów, aby odkryć Turcję. Kraj ten uznawany jest za turystyczną perełkę, gdyż nie sposób tutaj się nudzić!

Turcja to łącznik pomiędzy Azją a Europą. Słynie z dywanów i kilimów, więc są też inne bardziej prozaiczne powody, dla których można pokusić się o wyjazd do tego kraju.

Wakacyjne klimaty kojarzą się z relaksem na plaży, idealnym kierunkiem do tego typu wypoczynku jest Riwiera Turecka.

Jednym z miast na wybrzeżu jest Side. Side to wyjątkowy kurort turecki, a jego wizytówką są ruiny Świątyni Appolina, skąd warto podziwiać romantyczne zachody słońca. Według legend to tutaj królowa Kleopatra spotkała się że swoim ukochanym. Tradycja przetrwała do dziś, więc jeśli planujecie wyjątkowe oświadczyny – to tylko w Side. Antyczny teatr Side położony jest w najwęższej części Azji Mniejszej. Naprawdę warto go zobaczyć, gdyż jest to najwspanialsza z zachowanych budowli tego starożytnego miasta.

Kemer również zajmuje wysokie miejsce w rankingu najchętniej odwiedzanych punktów Turcji. Prowadząca do niego droga jest usłana widokami zapierającymi dech w piersiach, wiedzie u podnóży Gór Taurus, nad samym brzegiem morza.

Warto również pamiętać o urokliwej Alanyi z kamienną twierdzą z XII w., a także bezkresnej plaży Kleopatry.

Wszystkie drogi prowadzą do Turcji, a eleganckie hotele zapewne przypadną do gustu najbardziej wymagającym gościom.

autor: Ela Wilkanowska

Sales & Marketing Manager

skontaktuj się z nią: ela.wilkanowska@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/podroze-szyte-na-miare/” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!