Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Odkryj swoją Sri Lankę – part 3

Nuwara Eliya jest niedużą miejscowością wypoczynkową położoną wśród licznych wzgórz i plantacji herbaty Sri Lanki. Została założona przez Brytyjczyków na wzór typowej angielskiej wsi, stąd jej przydomek „Mała Anglia”.

Położenie na wysokości 1900 metrów nad poziomem morza czyni Nuwara Eliya najwyżej położonym miastem na Sri Lance. Najpopularniejszą aktywnością w Nuwara Eliya jest trekking po okolicznych wzgórzach, wśród krzaków herbaty i spektakularnych wodospadów oraz odwiedzanie fabryk, w których można podejrzeć proces produkcji herbaty. Warto również zajrzeć do ogrodu botanicznego Hakgala.

Przejażdżka pociągu między Nuwara Eliya i Ella jest prawdziwą ucztą dla oczu. Toczące się na obrazach pagórki na szmaragdowych plantacjach herbaty, leśne zielone pasma górskie i ciemnoniebieskie niebo pełne białych chmur.

Kolorowe sari noszone przez tamilskich zbieraczy herbaty zajmują pola, podobnie jak okazjonalne wodospady w kolorze aqua.

Drugim pod względem wielkości miastem Sri Lanki jest Kandy, uznawanym również za kulturalną stolicę kraju. Położone nad brzegiem jeziora i otoczone wzgórzami. Największą atrakcją miasta jest Świątynia Zęba, ale warto odwiedzić również ogród botaniczny.

Millenium Elephant Foundation to najbardziej interaktywny, przyjemny sposób, aby zobaczyć słonie na Sri Lance. Fundacja podnosi świadomość na temat złego traktowania słoni I promuje wycofanie przejażdżek na słoniach.

Galle to klejnot wyspy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zabytkowe miasto jest prawdziwą przyjemnością odkrywać pieszo, w tym egzotyczny stary port handlowy, pełen wspaniałych holendersko-kolonialnych budynków, starożytnych meczetów i kościołów, okazałych rezydencji oraz muzeów.

Natomiast rajska plaża w Unawatuna to idealne miejsce na pełen relaks.

Sri Lanka jest prawdziwą kulinarną ucztą. Przez lata kolonizacji i handlu wiele kultur wpłynęło na jej kuchnię, tworząc pikantną mieszankę holenderskich, portugalskich, angielskich, malajskich, indyjskich i miejscowych smaków.

Z pewnością nie brakuje ryb, owoców morza, warzyw i przypraw, które zamieniają się w kuszące curry. Kokos odgrywa kluczową rolę w potrawach, a także araku, silnym duchu rodzimym destylowanym z soków kokosowych kwiatów. Zawsze jest thambili lub słodka woda kokosowa.

Sri Lanka wspaniały pomysł na wakacje praktycznie o każdej porze roku!

Autor: Agnieszka Pawlak – Specjalista ds. turystyki katalogowej i podróży szytych na miarę Travel PP
agnieszka.pawlak@travelpp.dkonto.pl
Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!