Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Odkryj swoją Sri Lankę – part 1

Bogata mieszanka egzotyki z brytyjskim dziedzictwem kolonialnym, piękne krajobrazy i niesamowicie przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że jest to wyjątkowe miejsce.

Chociaż podobno infrastruktura drogowa Sri Lanki znacznie poprawia się i możliwości transportu są większe niż kiedyś, to jednak poruszanie się po ciasnych i krętych drogach może czasem wydawać się niezłą przygodą.

Niezależnie od tego, czy podróżujemy autobusem, tuk-tukiem, pociągiem, czy wynajętym samochodem należy uzbroić się w cierpliwość.

Poza Colombo i kilkoma nadmorskimi kurortami, najbardziej powszechną forma noclegu są tu pensjonaty. Nie należy też liczyć za bardzo na bogate nocne życie rodem z Bangkoku, czy znane w całej Azji stragany z ulicznym jedzeniem.

Sri Lanka ma jednak coś do zaoferowania każdemu podróżnikowi, od odległych, palmowych plaż po starożytne świątynie i jedne z najlepszych miejsc do oglądania dzikich zwierząt w Azji.

My zwiedziliśmy Park Narodowy Yala, który jest uważany za jedno z najlepszych miejsc, gdzie można zobaczyć lamparty.

Sri Lanka’s Hill Country jest pokryta ogromnym dywanem falujących plantacji herbaty. Wycieczkę można rozpocząć zdobywając wiedzę w Muzeum Herbaty cejlońskiej, które znajduje się na obrzeżach Kandy.

Czytaj także: „Odkryj swoją Sri Lankę – part 2”

autor: Agnieszka Pawlak – Specjalista ds. turystyki katalogowej i podróży szytych na miarę Travel PP
agnieszka.pawlak@travelpp.dkonto.pl
Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!