Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Nieodkryta i zachwycająca

Czarnogóra w porównaniu z Chorwacją jest jeszcze krajem nieodkrytym, ale równie zachwycającym.

Nazywana perłą Morza Adriatyckiego, jest doskonałym kierunkiem na letnie wakacje. Każdy kto marzy o przepięknych krajobrazach, licznych zabytkach i krystalicznie czystym morzu z całą pewnością nie rozczaruje się.

Święty Stefan, malownicza wyspa jest wizytówką Czarnogóry. Oddzielona od lądu wąskim przesmykiem, którym dojeżdża się do kamiennego grodu o stromych urwiskach, zabudowanego domkami pokrytymi ceglastą dachówką.

Największym i najbardziej popularnym kurortem Czarnogóry jest Budva. To tu mieści się najwięcej luksusowych hoteli, klubów, kasyn i restauracji w kraju. Jest też najstarszym miastem na wschodnim wybrzeżu morza Adriatyckiego (V w p.n.).

Jednym z najpiękniejszych miejsc jest przypominająca norweskie fiordy Boka Kotorska. Na samym jej końcu znajduje się Kotor.

Z twierdzy Świętego Jana roztacza się nieziemski widok na całe miasto, od jego średniowiecznego centrum, po współczesne obrzeża. Czerwone dachy, kamienne mury oddzielone wstęgą błękitnej wody od wysokich gór oraz dwie wieże romańskiej katedry Świętego Trifona w tle. Najlepiej zachowanych w Europie średniowieczny system miejski, czyli cała sieć wąskich uliczek, z licznymi kameralnymi placykami i romańskimi kościołami.

W mieście nie ma plaży, ale malownicze zaułki, urocze sklepiki i kawiarniany gwar rekompensują jej brak.

Gwarantuje, że kurortach nad Adriatykiem spędzicie niezapomniany urlop.

autor: Agnieszka Nowak
Specjalista ds. turystyki katalogowej TPP
agnieszka.nowak@travelpp.dkonto.pl
Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!