Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Nasz mały, cudowny koniec świata

Reine, niezwykle malownicza wioska rybacka na Lofotach w północno-zachodniej Norwegii, położona na wyspie Moskenesøya.

Jest symbolem archipelagu, a jej widoki pojawiają się na pocztówkach, katalogach i zdjęciach zafascynowanych turystów z całego świata.
Miasteczko rozrzucone jest na kilku wyspach, które połączone zostały mostami. Moskenesøy stanowi jedną z najbardziej górzystych wysp Lofotów. Wysokie szczyty wyrastają tu niemal na kilometr pionowo z samego morza, tworząc jedne z najpiękniejszych fiordów.
Bez wątpienia najpiękniejsza panorama Reine rozpościera się z Reinebringen (448 m n.p.m.; wejście zajmuje ok. 1 h). Ze szczytu widać niemal cały archipelag, z poszarpanymi łańcuchami górskimi, malowniczymi jeziorkami i kolorowymi domkami.

Reine i okolice to oaza spokoju, idealne miejsce do odpoczynku, które zachwyca bajkową scenerią i do tego zorzą polarną, która pojawia się tu od września do kwietnia. To również świetna baza wypadowa na całe Lofoty.

Z miasteczka jest blisko do wielu tras górskich z równie pięknymi widokami na góry, fiordy i małe osady. Jednym z takich jest widok z góry Røren i Offersøykamen.

Z miasteczka również wyruszają zorganizowane wycieczki wędkarskie głównie na dorsze, czarniaki i halibuty, jak i wycieczki po okolicznych fiordach. Można również indywidualnie łowić po wcześniejszej rezerwacji domku wędkarskiego zwanego rorbuer i kutra. Miejscowe informacje turystyczne oraz grupy zorganizowane mają również w swoich ofertach wycieczki na obserwacje delfinów.

Okolica oprócz wędkowania oferuje nurkowanie w tamtejszych wodach. Mimo że wody w tamtych stronach słyną z niskiej temperatury, bo to jednak północna część Norwegii, to dzięki przepływającym ciepłym prądom Golfsztromu, jest właśnie taka możliwość.

Reine i całe Lofoty to raj dla fotografów pragnących zrobić unikatowe zdjęcia do swoich albumów.

Ten norweski archipelag wysp, przez National Geographic, został uznany za trzeci najpiękniejszy na świecie.

– Ania & Arek MyiNaszePodroze.pl

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!