Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Na drodze z Nairobi do Mombasy

Na drodze z Nairobi do Mombasy, znajdują się najpiękniejsze parki narodowe Kenii.

W tym między innymi Tsavo Wschodnie i Tsavo Zachodnie, które tworzą najstarszy i największy rezerwat w Kenii (ponad 21 tys. km2). Najobszerniejszy z terenów objętych ścisłą ochroną zwierząt na świecie.

Krajobraz Parku Narodowego to imponujące przestrzenie z sawannami, olbrzymie baobaby oraz małe jeziora połączone kaskadami, w których żyją krokodyle i hipopotamy.

Na pejzaż składają się również strome pasma górskie oraz tereny skute lawą, wypełnione kamieniami i żwirem.

Tsavo jest ojczyzną antylop (w tym antylop szablorogich), żyraf, lwów czy gepardów. Znajduje się tu również sanktuarium nosorożców, chronionych przed kłusownikami i stada przepięknych nosorożców czarnych.

Wschodnią części parku Tsavo pokrywa gęsty busz, stożki wulkaniczne oraz fantazyjnie ukształtowane szczyty górskie.

Przepływająca przez Park rzeka Galana, zapewnia wodę dając życie w tym suchym regionie. Jest domem dla jednych z największych stad słoni w Kenii.

Widok „czerwonego słonia” tarzającego się, toczącego się i spryskującego się nawzajem błękitnymi wodami ocienionej palmami rzeki jest jednym z najbardziej sugestywnych obrazów w Afryce. Zwierzęta swoją nazwę zawdzięczają ceglastobarwnej glinie znajdującej się na dnie rzek i źródeł, w których się ochładzają.

Tsavo to również dobre miejsce do poznania ptaków (500 zarejestrowanych gatunków), gdyż tereny znajdują się na szlaku wędrownym skrzydlatych podróżników.

Safari w Tsavo to gwarancja pełnego relaksu oraz kontakt ze zwierzętami w ich dzikim i naturalnym środowisku.

autor: Robert Nowak
Incentive Travel Manager i Ekspert podróży TPP
skontaktuj się z nim: robert.nowak@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!