Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Między błękitnym Adriatykiem a wapiennym wzgórzem Srd

Chorwacja to nieduży kraj o wyjątkowej różnorodności kultur, krajobrazów i smaków.

To przede wszystkim dwa tysiące wspaniałego wybrzeża z tysiącem rozsianym na morzu wysepek. Plaży jest co najmniej pięć razy więcej.

Do zwiedzenia jest wiele miast i cudownych parków narodowych. Jednak nie można wyjechać z Chorwacji, nie zobaczywszy zabytkowego i malowniczo położonego miasta portowego Dubrownik.

Pełnego oszałamiającej architektury i rzeźbiarskich detali. Główną atrakcją Dubrownika jest urokliwe stare miasto, przeznaczone wyłącznie dla pieszych, pełne arystokratycznych budynków i eleganckich gotyckich, renesansowych i barokowych kościołów, znajdujących się w solidnych średniowiecznych fortyfikacjach.

Do tego plaże, dziewicze morze, restauracje serwujące najwyższej jakości owoce morza, eleganckie pięciogwiazdkowe hotele i obiekty sportowe.

Obecnie, odrestaurowany po wojnach jugosławiańskich Dubrownik znów jest eleganckim miejscem i magnesem dla celebrytów. Dlatego można tu spotkać takie osoby jak: Beyoncé, Roman Abramovich, Sir Roger Moore i Bob Geldof. Co więcej, Stare Miasto w Dubrowniku było popularną lokalizacją filmowania w ostatnich latach. Seriale Game of Thrones i film Star Wars: Episode VIII zostały nakręcone właśnie w Dubrowniku.

autor: Agnieszka Nowak
Specjalista ds. turystyki katalogowej TPP
agnieszka.nowak@travelpp.dkonto.pl
Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!