Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Miasto wiatru i niebieskich łodzi

Essaouira, inaczej As-Sawira to klimatyczne miasteczko nad oceanem Atlantyckim z epickimi falami rozbijającymi się o pobliskie skały.

Niezwykły port rybacki pełen malowniczych, niebieskich łodzi, otoczony blisko 250-letnimi murami obronnymi. Nad głowami krążą mewy i rybitwy, które żywią się resztkami z nocnych połowów miejscowych rybaków. Pomiędzy kutrami na prowizorycznych stoiskach i w skrzyniach można zobaczyć całe bogactwo oceanu.

To również miasto kotów, które wyglądają z każdej uliczki świetnie wpisując w leniwą atmosferę otoczenia. Sercem Essaouiry jest wpisana na światową listę dziedzictwa Unesco wyjątkowa medyna z wąskimi uliczkami, białymi domami, małymi sklepikami, licznymi galeriami z wyjątkową ofertą marokańskiego rękodzieła oraz restauracje serwujące m.in. wyjątkowe tażiny ze śliwką czy grillowane owoce morza.

Miłośników sportów wodnych do Essaouiry przyciąga rozbudowana baza windsurfingowa i kitesurfingowa. Organizowane są tu międzynarodowe zawody w kitesurfingu – Essaouira Kiteboard World Cup, które przyciągają światową czołówkę najlepszych zawodników.

W czerwcu odbywa się także Festiwal Muzyki Gnaoua ściągający ludzi pozytywnie zakręconych, kochających muzykę i wolność. Taki marokańskiego odpowiednik Przystanku Woodstok.

Niezwykłe plenery i krajobrazy wykorzystują w swoich filmach m.in. Orson Welles w „Otellu”, Ridley Scott w „Królestwie Niebieskim” oraz serial „Gra o Tron”.

Praktycznie można fotografować tu wszystko, a zdjęcia wychodzą jak pocztówki o najbardziej intensywnych kolorach.

– Katarzyna Łazarowicz

 

 

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!