Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Księżycowa kraina w Tureckiej Anatolii – Kapadocja

Kapadocja, jedna z największych atrakcji Turcji, w dodatku wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Unesco.

Stworzona miliony lat temu w wyniku działalności wulkanicznej, którą następnie wykorzystali ludzie. W miękkich skałach powulkanicznych powstały domy, kościoły (Skansen Goreme) i klasztory (zakonu Tańczących Derwiszy Mevlana w Konyi), a z czasem całe miasta. Dotychczas odkryto 36 podziemnych miast, wśród których najpopularniejsze to Kaymakli i Derinkuyu. Mogły one pomieścić nawet kilkanaście tysięcy mieszkańców.

Dlatego warto powędrować między ogromnymi grzybami skalnymi „ogrodu paszy” i poczuć jak żyje się w prawdziwym tureckim skalnym domu. Zwiedzić wiele dolin kapadockich z bajecznymi formami skalnymi, takimi jak Dolina Gołębi czy Dolina Wielbłąda. Kapadocja to jedyne miejsce na Ziemi, które wciąż przybiera nowe formy. Jej rzeźbiony przez deszcze, wiatry i śniegi powulkaniczny tuf wciąż się zmienia, tworząc niezwykły krajobraz. Największą atrakcją, z której współcześnie słynie Kapadocja, są loty balonami. Szczególnie dużo jest ich na niebie o poranku, aby powitać wschód słońca i przepiękną panoramę tufowego miasta.

My wybraliśmy opcję prawdziwej tureckiej herbaty na jednym z tarasów widokowych, z których widok na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Oczywiście nad wszystkim czuwa Oko Proroka zatrzymujące „złe spojrzenie”. Jednocześnie jest to najpopularniejsza pamiątka, jaką każdy przywozi z podróży po Kapadocji.

autor: Agnieszka Pawlak – Specjalista ds. turystyki katalogowej i podróży szytych na miarę Travel PP
agnieszka.pawlak@travelpp.dkonto.pl
Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!