Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Jezioro Nezyderskie

Jezioro Nezyderskie znajduje się na granicy Austrii i Węgier, przy czym większa część jeziora leży po stronie austriackiej.

Teren wokół jest nizinny po wschodniej stronie, a pagórkowaty po południowej i zachodniej. Na stokach wzgórz uprawia się między innymi winogrona.

Z Wikipedii dowiedziałam się, że: Jezioro Nezyderskie ma 34 km długości i szerokości 4,5 do 8 km. Przeciętna głębokość – 0,7 m, maksymalna głębokość – 2,0 m.  Zasilają go wody opadowe, powierzchniowe źródła i niewielka rzeczka Wulka. Jest bezodpływowe.

Co tam robić?
Jezioro i jego okolice są świetne dla rowerzystów (jedna z bardzie popularnych tras w Austrii), ornitologów, żeglarzy a także dla szukających ciszy i spokojnego wypoczynku. Rowerzyści mają do dyspozycji wiele bardzo dobrze przygotowanych ścieżek, a statki pływające po jeziorze umożliwiają zaplanowanie różnej długości tras. Porastające trzciną brzegi stały się ostoją dla ptaków i jednocześnie rajem dla ornitologów. W pobliżu znajdują się zabytki związane z rodem Habsburgów i węgierskim rodem Esterhazy.

Co my zwiedziliśmy?
Postanowiliśmy objechać jezioro samochodem zaglądając do pobliskich miejscowości. Przeznaczyłam na to 3,5 dnia. W jednych spędziliśmy więcej czasu w innych tylko krótką chwilę. Zwiedziliśmy zamki z ich ogrodami, małe miasteczka, wybraliśmy się na rejs statkiem po jeziorze. Okolica jest bardzo malownicza i świetna na spokojny wypoczynek, przynajmniej przed sezonem. A świeża zieleń oraz kwitnące drzewa i krzewy jeszcze dodają jej uroku.

– Mariola Jędruch

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!