Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Jerozolima pełna wrażeń

Poznajcie wymarzone miejsce dla osób poszukujących wrażeń związanych z wiarą, bogatą historią, wielokulturowością, jak również wyjątkową architekturą i urbanistyką.

Jerozolima to święte miejsce dla milionów ludzi. W jednym mieście znajdują się miejsca kultu i zabytki trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Kopuła na Skale, meczet Al-Aksa, Ściana Płaczu, Droga Krzyżowa na Starym Mieście, Bazylika Grobu Pańskiego, starożytne ulice i całe mnóstwo muzeów.

Nastawiając się na aktywne zwiedzanie i spędzenie czasu, całe miasto można poznać przechodząc je wzdłuż i wszerz. W nowej części (podobnie jak w Tel Awiwie) znajdują się nowoczesne kluby, bary oraz puby. Wielokulturowość ma swoje odbicie również w jerozolimskiej kuchni. Można wybierać od typowo żydowskiego jedzenia, przez arabskie specjały, aż po europejskie smaki.

Jerozolima mimo, że przez wieki zmieniała swoją przynależność państwową, to dla Żydów zawsze była i jest głównym miastem. Dlatego już w 1948 r. została uznana za stolicę Izraela. Potwierdzeniem było zjednoczenie starej, arabskiej i najbardziej zabytkowej części miasta z częścią żydowską. Jednak nadal duża część państw nie podziela tego stanowiska.

Podział historycznej Palestyny na część arabską i żydowską oraz międzynarodowa kontrola spowodowały, że Jerozolima jest jednym z bardziej zapalnych punktów świata. Miasto jest ściśle strzeżone przez izraelskie wojsko i policję, dodatkowo monitorują gęsto rozmieszczone kamery. Jest tu tak samo bezpiecznie jak w innych miastach Izraela.

– Monika Polkowska

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!