Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

Islandia ziemia ognia i lodu!

Zwiedzanie położonej przy granicy Koła Podbiegunowego wyspy z grupą incentive travel zaczynamy od nowoczesnego i kolorowego  Reykjaviku.

Już drugiego dnia nasza grupa klientów miała możliwość poznania szerokiej oferty tego wyjątkowego miasta z autobusu Hop on & Hop Off.  Wycieczka zatrzymywała się po drodze na najbardziej interesujących przystankach: Hala koncertowa Harpa, Lækjartorg, Ratusz w Reykjaviku, Stary Port, Muzeum Morskie, Muzeum „Wieloryby Islandii” i Muzeum Narodowe, Hallgrimskirkja, Perlan,  Dolina Laugardalur, i Dom Hofdi.

Do tego zniewalająca na każdym kroku przyroda i najczystsze w całej Europie powietrze. W tle położonej najbardziej na północ stolicy widnieje góra Esja, a w bezchmurny dzień na zachodzie mieni się w promieniach słońca mistyczny lodowiec Snaefellsjokull.

Kolejny dzień pobytu grupy incentive w krainie lodu (11% powierzchni kraju) to całodniowa wycieczka do tzw. Złotego Kręgu (Golden Circle), na który składają się trzy piękne miejsca w południowo-zachodniej Islandii: Park Narodowy Thingvellir, obszar geotermalny Geysir i Strokkur (wybuch co kilka minut  w powietrze) i wodospad Gullfoss (32 m wysokości).

Czwartego dnia grupa incentive wyruszyła na wycieczkę na południowe wybrzeże Islandii. Podróż odbywała się przez pola uprawne z widokiem na potężne wulkany i lodowce, czarne piaszczyste plaże i grzmiące wodospady. Zwiedzaliśmy imponujący wodospad Skogafoss (60 m wysokości), za którym jak głosi legenda Wikingowie ukryli skarby.

Następnie przejazd w stronę rezerwatu Dyrholaey i podziwianie wyjątkowych formacji skalnych nadmorskich klifów oraz czarnej plaży Rejnisfjara. Na klifach w okresie lęgowym gniazduje tysiące ptaków, zwłaszcza maskonurów.

Oczywiście byliśmy z wizytą w wiosce Vik, a na koniec pocztówkowy wodospad Seljalandsfoss z piękną tęczą, który można było podziwiać zarówno z frontu i zza zasłony wodnej.

Kolejny dzień to rejs i oglądanie wielorybów.

Następnie transfer grupy wyjazdu firmowego do Błękitnej Laguny geotermalnego kąpieliska o temperaturze 39 stopni, powstałego w 1976  roku  bogatego w sole  mineralne – zwłaszcza  krzemionkę , działającą cuda dla skóry.

Tym miłym akcentem kończy się również 6-cio dniowa wyprawa do kraju oszałamiającego swoją naturą.

autorka: Karolina Budzyńska
Incentive Travel Coordinator i Ekspert podróży TPP
skontaktuj się z nią: karolina.budzynska@travelpp.dkonto.pl

[offer_bar text=”Chcesz wyjechać na taką wycieczkę?” link=”https://www.travelpp.dkonto.pl/incentive-travel” btn=”Sprawdź jak!”]

Spis treści
Spis Treści
Spodobał się wpis? Udostępnij!