Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Wszedobylscy.com / SYCYLIA

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Wszedobylscy.com / SYCYLIA
Wszedobylscy.com / SYCYLIA

Wszedobylscy.com / SYCYLIA

Pasjonaci podróży, którzy aktywnie lubią spędzać czas, dobrze zjeść i poznawać nowe zakątki. Wychodzą z założenia, że przygoda może czaić się za każdym rogiem, więc chętnie podróżują po Polsce, po Europie, spędzili też kilka tygodni w Chinach. Swoją pasję do zwiedzania świata zdążyli już zaszczepić w najmłodszej latorośli. O podróżach piszą na www.wszedobylscy.com

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Włochy to kraj, do którego zawsze chętnie wracamy. Oboje w słonecznej Italii zresztą mieszkaliśmy: jedno w Mediolanie, drugie na Sycylii.

To właśnie ta wyspa jest jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie kiedykolwiek odwiedziliśmy. Piękna natura, malownicze plaże, majestatyczna Etna, urocze miasteczka, wspaniały klimat, przyjaźni ludzi oraz wyśmienite jedzenie. To miejsce, do którego można wielokrotnie powracać i nigdy się nie znudzi.”

– Wszedobylscy.com 

 

Sycylia to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, do którego zawsze chce się wracać. Sprawdź, jakie lokalizacje warto odwiedzić podczas wycieczki na Sycylię.

Sycylia – najciekawsze atrakcje turystyczne

Najsłynniejsze sycylijskie miasta to Palermo, Syrakuzy, Katania, Cefalù, Trapani, Taormina, Noto i Ragusa. Warto też odwiedzić mniejsze miasteczka, gdzie z pewnością powitają Cię gościnni Sycylijczycy. Jeśli chodzi o najciekawsze atrakcje, Sycylia ma kilka punktów, których nie można pominąć podczas wycieczki do Włoch z Travel PP:

  • Dolina Świątyń – park archeologiczno-krajobrazowy w Agrygencie, gdzie znajdują się pozostałości zabudowy starożytnego miasta Akragas; obiekt znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO,
  • Réserve naturelle du Zingaro – rezerwat przyrody w prowincji Trapani, który jest domem dla wielu endemicznych i rzadkich roślin,
  • Katedra w Palermo – zbudowana w latach 1069-1190, wyróżnia się różnorodnością stylów architektonicznych i znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO,
  • Teatro antico di Taormina – drugi co do wielkości starożytny teatr na Sycylii, (po greckim teatrze w Syrakuzach),
  • Etna – najsłynniejszy wulkan świata znajduje się właśnie na Sycylii i również został wpisany na Listę UNESCO.

 

Czym zachwyca Sycylia?

Autorzy bloga Wszedobylscy.com, którzy wybrali się na wyjazd do Włoch z Travel PP, potwierdzają, że Sycylia jest jednym z najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Podróżnicy są zachwyceni sycylijską naturą, plażami, Etną, miasteczkami, klimatem, jedzeniem i życzliwością mieszkańców. Włochy to kraj, do którego Wszedobylscy.com chętnie wracają, a Sycylia zajmuje szczególne miejsce w ich sercach.