Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Wojtek Maciejewski / PORTO RAFAEL

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Wojtek Maciejewski / PORTO RAFAEL
Wojtek Maciejewski / PORTO RAFAEL

Wojtek Maciejewski / PORTO RAFAEL

Zawodowo chroni dane klientów w międzynarodowej agencji. Podróżuje całe życie. Magister finansów ESCP Europe i absolwent St. Clare’s, Oxford dały mu przyjaciół na całym świecie. Jednak równie chętnie podróżuje po Polsce.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


Marina Di Porto Rafael znajduje się w skrajnym północnym cyplu wyspy, w Punta Sardegna, w otoczeniu ogromnych granitowych skał, które zostały ukształtowane przez wiatr i ozdobione mirtem, drzewami truskawkowymi i oliwnymi.

Miejsce zyskało rozgłos w późnych latach 50-tych, kiedy odkrył je hiszpański szlachcic i artysta Raphaela Neville’a, hrabia Berlanga de Duero. Będąc pod wrażeniem tego naturalnie pięknego miejsca i atmosfery radosnej wolności postanowił założyć tu małą wioskę, która nosi jego imię Porto Rafael. Nadal nie ma w tym miejscu hotelu ani większego budynku mieszkalnego, tylko ekskluzywne wille otoczone hektarami śródziemnomorskiej roślinności, zakamuflowane wśród skał, naprzeciwko pięknej scenerii Archipelagu La Maddalena. To wyjątkowo spokojne i urocze miejsce. Ochrona prywatności jest priorytetem, dlatego nie ma tu nazw ulic i numerów domów. Przy wejściu do kurortu wita strażnik, którzy dzięki szczegółowej wiedzy o mieście chroni domy i ich gości w dzień i w nocy, przez cały rok. W mieście znajduje się mały supermarket z niezliczoną ilością doskonałych produktów, sklep tytoniowy, a dla tych, którzy lubią zakupy, Piazzetta oferuje jubilerów, butiki, restaurację Rafael Cafè i bar Gatto Volpa. A letnie wieczory pod rozgwieżdżonym niebem są wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.”

– Wojtek Maciejewski

 

Szukasz miejsca na ekskluzywne wakacje? Porto Rafael to lokalizacja, która zachwyca bajkowymi krajobrazami, krystalicznie czystą wodą i brakiem tłumów turystów.

Krótka historia Porto Rafael

Niewielki kurort Porto Rafael zlokalizowany jest na północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii. Miejscowość odkrył Raphael Neville, od którego imienia wzięła się nazwa kurortu. Neville był artystą z tytułem hrabiego Berlanga de Duero. W 1959 roku 33-letni Raphael wybrał się na wycieczkę na Sardynię, gdzie natknął się na małą zatokę z widokiem na archipelag Maddalena. Była to miłość od pierwszego wejrzenia, dlatego Neville kupił ziemię między Baia di Nelson i Punta Sardegna, a w 1960 roku rozpoczął budowę małego portu.

Czym zachwyca Porto Rafael?

Jeśli planujesz wyjazd do Włoch z Travel PP i szukasz pięknego, zacisznego miejsca, Porto Rafael z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Na ekskluzywną wycieczkę do Włoch z Travel PP wybrał się Wojtek Maciejewski – podróżnik zachwycił się spokojem tego miejsca, a także bezpieczeństwem i wysokiej jakości produktami znajdującymi się w lokalnym markecie. Do włoskiego Porto Rafael chętnie przyjeżdżają szukający prywatności celebryci, gdyż nie ma tu hoteli turystycznych, a jedynie luksusowe wille. Jedną z największych okolicznych atrakcji jest archipelag La Maddalena, który pełni równocześnie funkcję parku narodowego Włoch. Jest on pozostałością po połączeniu lądowym między Sardynią i Korsyką, a tworzy go kilkadziesiąt wysp i wysepek. Najsłynniejsze z nich to La Maddalena, Caprera, Spargi, Budelli, Santa Maria, Santo Stefano i Razzoli.