Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Wojtek Maciejewski / BUKARESZT

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Wojtek Maciejewski / BUKARESZT
Wojtek Maciejewski / BUKARESZT

Wojtek Maciejewski / BUKARESZT

Zawodowo chroni dane klientów w międzynarodowej agencji. Podróżuje całe życie. Magister finansów ESCP Europe i absolwent St. Clare’s, Oxford dały mu przyjaciół na całym świecie. Jednak równie chętnie podróżuje po Polsce.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Intrygująca stolica Rumunii, jednego z biedniejszych krajów Europy wschodniej z bogatą historią, która ma odzwierciedlenie w murach miasta.

Na każdym kroku widać architektoniczne pamiątki po „Małym Paryżu”, jak był nazywany Bukareszt w XIX w, wciśnięte pomiędzy modernizm, przedwojenne wille i perły byłego reżimu. Ta mieszanka stylów może być naprawdę fascynująca. Należy odwiedzić jedno z licznych muzeów lub odszukać jedną z setek przepięknych cerkwi, czy secesyjnych pałacyków, które niszczeją lub są często brutalnie przerabiane. Warto odnaleźć tą drugą elegancką twarz miasta, wiele pięknych barów i restauracji. Dlatego, że Bukareszt to także dynamicznie rozwijające się, tętniące życiem centrum kulturalne i finansowe. Szybki wzrost gospodarczy i nowe technologie przyciągają coraz więcej ekspatów. Jest praca dla ekspertów z branż IT czy marketingu. Przybywający chwalą niższe niż w pozostałych europejskich krajach ceny, jak również prawdziwe życie i niesamowicie otwartych mieszkańców.”

– Wojtek Maciejewski

 

Bukareszt to idealne miejsce na tani, a zarazem udany urlop. Stolica Rumunii oferuje wiele ciekawych atrakcji i zachwyca mieszanką stylów architektonicznych.

Co warto zobaczyć w Bukareszcie?

Wycieczka do Rumunii z Travel PP to okazja, by odwiedzić piękną stolicę tego kraju. Zanim wyruszysz w podróż, sprawdź, co warto zobaczyć na miejscu:

 • Łuk Triumfalny – pierwszy łuk triumfalny wybudowano po uzyskaniu niepodległości, natomiast obecny pochodzi z 1936 roku,
 • Pałac Parlamentu – dawniej znany jako Dom Ludowy, jeden z największych budynków na świecie,
 • Ateneum Rumuńskie – sala koncertowa, gdzie co roku odbywa się festiwal muzyczny George Enescu,
 • Monaster Stavropoleos – klasztor prawosławny z największą kolekcją bizantyjskich książek muzycznych w Rumunii,
 • Ogrody Cișmigiu – najstarszy (1847 r.) i jeden z największych (17 ha) parków w Bukareszcie,
 • Narodowe Muzeum Wsi – jeden z najstarszych i największych skansenów w Europie,
 • Pasajul Macca-Vilacrosse – piękny pasaż z przejściem pokrytym żółtym szkłem, znajdują się tu kawiarnie, restauracje i sklepy,
 • Pałac Królewski – w dawnej siedzibie królewskiej mieści się dziś Narodowe Muzeum Sztuki.

 

Czym zachwyca Bukareszt?

Wojtek Maciejewski, który wybrał się na wyjazd do Rumunii z Travel PP, zachwycił się bogatą historią Bukaresztu, mieszanką stylów architektonicznych, muzeami, cerkwiami i secesyjnymi pałacykami. Podróżnik był również zafascynowany otwartością mieszkańców stolicy oraz pięknymi barami i restauracjami. Bukareszt oferuje turystom wspaniałe atrakcje za niewielkie pieniądze, dlatego jest to miasto, do którego aż chce się wracać.