Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Weronika Wilkanowska / TOLEDO

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / TOLEDO

Weronika Wilkanowska / TOLEDO

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

"Zaledwie 70 kim od Madrytu znajduje się Toledo - „miasto trzech kultur” z uwagi na wielowiekowe współistnienie chrześcijan, Arabów oraz Żydów.

Ta różnorodność kulturalna sprawiła, że Toledo jest bogate w zabytki, które powalają swoim pięknem. Każda dzielnica jakby z innej epoki, obok dostojnych pałaców szlacheckich znajdują się eleganckie kamienice z drewnianymi i żelaznymi dodatkami oraz domy ze ścianami pokrytymi piaskową cegłą lub białymi tynkami bogato zdobione kwiatami. Życie tam toczy się spokojnie, jak na każdej hiszpańskiej wsi.”

– Weronika Wilkanowska