Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Weronika Wilkanowska / TOLEDO

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / TOLEDO
Weronika Wilkanowska / TOLEDO

Weronika Wilkanowska / TOLEDO

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"Zaledwie 70 kim od Madrytu znajduje się Toledo - „miasto trzech kultur” z uwagi na wielowiekowe współistnienie chrześcijan, Arabów oraz Żydów.

Ta różnorodność kulturalna sprawiła, że Toledo jest bogate w zabytki, które powalają swoim pięknem. Każda dzielnica jakby z innej epoki, obok dostojnych pałaców szlacheckich znajdują się eleganckie kamienice z drewnianymi i żelaznymi dodatkami oraz domy ze ścianami pokrytymi piaskową cegłą lub białymi tynkami bogato zdobione kwiatami. Życie tam toczy się spokojnie, jak na każdej hiszpańskiej wsi.”

– Weronika Wilkanowska

 

Toledo to miasto trzech kultur, gdzie spotykają się chrześcijanie, Arabowie i Żydzi. To także miejsce pełne wspaniałych krajobrazów i niepowtarzalnych zabytków. Co warto zobaczyć w Toledo?

Toledo – największe atrakcje turystyczne

Hiszpania zachwyca słońcem, wspaniałym jedzeniem, muzyką, tańcem i sjestą. Jeśli wybierasz się na wyjazd do Hiszpanii, koniecznie odwiedź Toledo i zobacz jego najciekawsze atrakcje:

 • Katedra Najświętszej Marii Panny – katedra będąca jednym z najważniejszych przykładów sakralnej architektury gotyckiej w całej Hiszpanii,
 • Monasterio de San Juan de los Reyes – klasztor franciszkański w stylu izabelińskim z przełomu XV/XVI wieku,
 • Synagoga Santa María la Blanca – synagoga w stylu mudejar zbudowana na przełomie XII/XIII wieku,
 • Mezquita del Cristo de la Luz – dawny meczet, znany niegdyś jako Mezquita de Bab al-Mardum,
 • Museo del Greco – muzeum poświęcone malarzowi El Greco i innym hiszpańskim artystom,
 • Alcázar w Toledo – fortyfikacja położona w najwyższej części Toledo,
 • Puente de San Martín – średniowieczny most na rzece Tag,
 • Puerta de Bisagra – mauretańska brama miejska z X wieku.

Czym zachwyca Toledo?

Weronika Wilkanowska, która wybrała się na wyjazd do Hiszpanii z Travel PP, podczas swojej podróży odwiedziła Toledo. Podróżniczka zachwyciła się różnorodnością kulturalną miasta, jego zabytkami, pałacami i kamienicami, a także panującym tam spokojem. Jeśli szukasz miejsca na relaksujący urlop, wycieczka do Hiszpanii z Travel PP to strzał w dziesiątkę – szczególnie środkowa część kraju, gdzie mieści się Toledo.