Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

 • Weronika Wilkanowska / POZNAŃ

  Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Incentive Travel » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / POZNAŃ
Weronika Wilkanowska / POZNAŃ

Weronika Wilkanowska / POZNAŃ

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

Sprawdź inne wycieczki w naszej ofercie:


"W tym roku Betlejem Poznańskie znalazło się w pierwszej 10tce na liście najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie.

W tym roku Betlejem Poznańskie znalazło się w pierwszej 10tce na liście najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Plac Wolności połączył się bajkowo iluminacjami świetlnymi ze Starym Rynkiem i przyciągnął tłumy zwiedzających. Stragany uginały się od smakołyków kuchni regionalnej, stoisk z grzanym winem i pięknych przedmiotów rękodzieła ludowego. Powracającym punktem w historii tego wydarzenia jest wystawa figur lodowych Poznan Ice Festival, podczas którego artyści z całego świata wyczarowują fantastyczne rzeźby z lodu. Natomiast zaskakującą atrakcją stała się Betlejemska Bimba, czyli tramwaj odświętnie przystrojony, który przenosił w świąteczny klimat każdego, kto był grzeczny w tym roku. Dziecięcą radość widać na każdym kroku, atrakcji dla dzieci przygotowano co niemiara. Karuzele cieszyły się ogromną popularnością i to bez względu na wiek. Warto odwiedzić Poznań w tym roku również dlatego, aby świętować setną rocznicę wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. A 27 grudnia 2018 r. to najważniejszy dzień obchodów, więc jeszcze każdy zdąży przybyć do stolicy Wielkopolski. Zapraszam do Poznania!

– Weronika Wilkanowska

 

Poznań to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce. Najwięcej turystów przyjeżdża tu zimą, by zobaczyć słynne Betlejem Poznańskie. Co jeszcze oferuje Poznań?

Poznań – co warto zobaczyć?

Wycieczka do Poznania z Travel PP to okazja, by zobaczyć najciekawsze atrakcje miasta. Na swoją listę koniecznie wpisz:

 • Zamek Cesarski – budowla powstała dla cesarza niemieckiego Wilhelma II,  obecnie pełni funkcję centrum kultury,
 • Stary Rynek w Poznaniu – trzeci co do wielkości rynek w Polsce,
 • Park Cytadela – największy poznański park uznawany za pomnik historii,
 • Stary Browar – wyjątkowe połączenie centrum handlowego i galerii artystycznej,
 • Rogalowe Muzeum – muzeum rogala świętomarcińskiego, znajduje się na Starym Rynku i jest poświęcone 150-letniej tradycji wypiekania rogali,
 • Ostrów Tumski – największa i jedyna w Poznaniu wyspa na Warcie,
 • Palmiarnia Poznańska – największa w Polsce palmiarnia, która znajduje się w Parku Wilsona i prezentuje ok. 1100 gatunków roślin, 170 gatunków ryb i 50 gatunków roślin wodnych.
 • Termy Maltańskie – ośrodek z basenami i saunami położony na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego.

 

Czym zachwyca Poznań?

Do Poznania każdego roku przyjeżdżają turyści z całego świata, by zobaczyć jego największe atrakcje lub wziąć udział w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Weronika Wilkanowska, która wybrała się na wyjazd do Poznania z Travel PP w grudniu, zachwyciła się Betlejem Poznańskim, które jest jedną z najpopularniejszych tego typu imprez w Europie. Wystawa figur lodowych Poznań Ice Festival, regionalne przysmaki, grzane wino, rękodzieło czy Betlejemska Bimba – takie atrakcje tylko w Poznaniu!