Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Weronika Wilkanowska / MANCHESTER

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / MANCHESTER

Weronika Wilkanowska / MANCHESTER

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

"Nie tylko Londyn wart jest odwiedzenia. Atrakcyjnym miastem, w sercu Anglii, nad rzeką Irwell jest Manchester.

Oczywiście najbardziej znane z powodu dwóch drużyn piłkarskich. Jednak to również centrum życia kulturalnego i naukowego. Z jednym z najlepszych na świecie uniwersytetów, który ukończyło 25 laureatów Nobla. Obowiązkowy punkt zwiedzania to najstarsza dzielnica miasta – Castlefield, wiktoriańskie domy, malownicze kanały, przecinające je mosty oraz perełka XV-wieczna Manchester Cathedral. Wyjątkowy widok na całe miasto z wieży zegarowej Manchester Town Hall. Miasto posiada również całą listę ciekawych muzeów, które funkcjonują jako instytucje charytatywne, a opłata za nie jest dobrowolna. W tym największe edukacyjne Museum of Science and Industry. Manchester Museum z wystawami czasowymi, również eksponatami, takimi jak egipskie mumie, narzędzia i ozdoby z tamtych czasów oraz eksponaty włókienniczej przeszłości Manchesteru. Oczywiście dla fanów piłki nożnej polecam bardzo interaktywne The National Football Museum. A prawdziwych fanów sztuki zapraszam do Manchester Art Gallery, ponieważ tam jest sporo ciekawej, współczesnej sztuki. Druga warta obejrzenia to manchesterska Whitworth Art Gallery. Natomiast interesujące wystawy poświęcone ludziom w Wielkiej Brytanii w XIX/XX znajdują się w People’s History Museum. I to jeszcze nie koniec, dlatego Manchester warto wpisać na swoją listę city breaków.”